„Tauras“ atsitiesė

Rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Tauro“ prasidėjo be didesnės žvalgybos. Iš pradžių „Žalgirio“ veteranas Giedrius Barevičius tolimu smūgiu sudrebino „Tauro“ vartų konstrukciją, o netrukus pavojingu išpuoliu atsakė ir Tauragės ekipa – komandos naujokas Marius Kižys atsidūrė vienas prieš Ernestą Šetkų, tačiau „Žalgirio“ vartininko pergudrauti nesugebėjo.

27-ą minutę „Tauro“ gynyba neleistinai sustabdė varžovą baudos aikštelėje ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į Tauragės komandos vartus. „Žalgirio“ kapitonas Igoris Morinas smūgiavo tiksliai ir išvedė Vilniaus ekipą į priekį – 1:0.

Vis dėlto vilniečiams persvaros išsaugoti nepavyko. Įpusėjus antrajam kėliniui, 64-ą minutę, „Tauro“ naujokas Linas Savastas pasinaudojo „Žalgirio“ ruso Jano Bobrovskio klaida ir rezultatas tapo lygus – 1:1. Jis nepasikeitė iki mačo pabaigos.

„Dvikova buvo neblogo lygio buvo bekompromisė kova. Manau, kad rezultatas logiškas. Norėčiau padėkoti žaidėjams už atsidavimą. Jautėsi noras, ryžtas, komandos dvasia. L. Savastas su mumis prieš tai treniravosi vos kartą, bet išsyk pasirodė neblogai. M. Kižys atsidavė šimtu procentų, pridėjo į žaidimą solidumo ir minties“, – DELFI vertino „Tauro“ vyriausiasis treneris Gedeminas Jarmalavičius.

Sėkmingas „Bangos“ antrasis kėlinys

A lygos pirmasis turas baigėsi rungtynėmis Marijampolės manieže tarp Gargždų „Bangos“ ir Kauno „Atleto“ komandų. Pergalę iškovojo ir tris taškus į savo sąskaitą įsirašė aikštės šeimininkės statusą turėjusi Gargždų komanda, kuri nugalėjo „Atletą“ rezultatu 3:0 (0:0). Visi trys įvarčiai į Kauno komandos vartus krito po pertraukos.

Nuo susitikimo pradžios iniciatyva priklausė „Bangos“ komandai. Pavojingiausią progą turėjo kėlinio pabaigoje, kai pavojingai galva smūgiavo puolėjas Aurelijus Staponka.

Ko nepavyko padaryti prieš pertrauką, tą A. Staponka atliko po pertraukos. 52-ą minutę jis pasinaudojo „Atleto“ gynybos spragomis ir tiksliu smūgiu išvedė „Bangą“ į priekį – 1:0.

Kėliniui įpusėjus, A. Staponkos smūgį atrėmė „Atleto“ vartininkas, tačiau atšokusį kamuolį pakartotiniu bandymu į varžovų vartus pasiuntė po keitimo žaidęs Gytis Gailius – 2:0. Būtent G. Gailiui priklausė paskutinis žodis šiose rungtynėse. 86-ą minutę devyniolikmetis saugas pataisė nesėkmingą A. Douglaso smūgį ir įtvirtino „Bangos“ pergalę – 3:0.

Po dvikovos „Bangos“ treneris Arminas Narbekovas oficialiai klubo svetainei teigė, jog yra patenkintas rungtynių rezultatu, o žaidimas galėjo būti ir geresnis.

„Atleto“ vyriausiasis treneris Viačislavas Novikovas skundėsi dėl itin prasto starto: „Pirmi du įvarčiai - vaikiški. Tai nežaistų kontrolinių rungtynių pasekmė. Tos pirmos dvi vaikiškos klaidos išmušė komandą iš vėžių. Po tokių klaidų būna labai sudėtinga susikaupti ir žaisti.“

Kitas A lygos turas vyks kovo 27-28 dienomis.

Statistika:

Marijampolės futbolo komplekso maniežas, 900 žiūrovų
Teisėjas – Gediminas Mažeika (Kaunas)
Tauragės „Tauras“ 1 : 1 Vilniaus „Žalgiris“

25‘ [0 : 1] Igoris Morinas
60‘ [1 : 1] Linas Savastas

„Žalgiris“: Šetkus; Arlauskis, Sirevičius, Bobrovskij (64‘ Gražiūnas), Vaitkūnas, Nagumanov, Mastianica, Komolov, Jeršovas, Barevičius (82‘ Vilėniškis), Morinas (77‘ Jerkovič);

„Tauras“: Kilijonas; Lėkis, Vaitkus, Daunoravičius, Gončars, Semjonovs, Jasaitis, Kižys, Mačiulis, Savastas (Bielskis), Irkha.
Įspėjimai: 25′ Daunoravičius („Tauras“), 90+1′ Vaitkūnas („Žalgiris“).

Marijampolės futbolo komplekso maniežas, 300 žiūrovų
Teisėjas – Audrius Kancleris (Klaipėda)
Gargždų „Banga“ 3 : 0 Kauno „Atletas“

52‘ [1 : 0] Aurelijus Staponka
66‘ [2 : 0] Gytis Gailius
85‘ [3 : 0] Gytis Gailius

„Banga“: Spiridonov; Padaigis, Urbaitis, Gordej, Ivanauskas, Grudys, Gedgaudas (86′ Remeza), Kura, Staponka (76′ Bagdonas), Kožikis (56′ Gailius), Douglas;

„Atletas“: Surgautas; P. Macevičius, Vasiliauskas, Sirvidas, A. Juozaitis, Jefišovas (71′ Petkevičius), Utyra, Smaryginas, Macianskas, J. Juozaitis (59′ Rūškys), Marozas.

Įspėjimai: 59‘ Gedgaudas, 65‘ Urbaitis („Banga“); 32‘ A. Juozaitis, 42‘ P. Macevičius, 63‘ Smaryginas („Atletas“)

A lygos turnyro lentelė (vieta, klubas, sužaistos rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):