aA
Kauno miesto taryba prašo Valstybės kontrolę išsiaiškinti, kodėl Kauno apskrities viršininko administracija nevykdo finansinių įsipareigojimų dėl futbolo stadiono rekonstrukcijos.
Kauno miesto savivaldybės tarybos ketvirtadienį priimtame prašyme Valstybės kontrolei nurodoma, kad apskrities viršininko administracija jau pusę metų neperveda statybininkams 1,350 mln. litų už futbolo stadiono rekonstrukcijos darbus.

2000 metais Lietuvos futbolo federacija (LFF) ieškojo europinius standartus atitinkančio stadiono, kuriame nacionalinė rinktinė galėtų žaisti pasaulio pirmenybių atrankos varžybas.

Buvo pasirinktas Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas. Jame būtina rekonstruoti tribūnas, aikštės apšvietimą, įrengti spaudos centrą, persirengimo kambarius ir kitas patalpas.

2000 m. birželį pagal keturšalę sutartį LFF, Kauno savivaldybė, Kauno apskrities viršininko administracija bei viešoji įstaiga "S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras" įsipareigojo skirti lėšų rekonstrukcijai. Statybos ir remonto darbų sąmatinė vertė - 3,75 milijono litų.

Kol kas pažadėtų pinigų nepervedė tik Kauno apskrities viršininko administracija, nors buvęs viršininkas konservatorius Kazimieras Starkevičius ne kartą viešai buvo pareiškęs, kad lėšos bus pervestos.

Ketvirtadienį K.Starkevičius ir dabartinis apskrities vadovas liberalas Giedrius Buinevičius tarybos posėdyje nedalyvavo, nes išvykę į komandiruotes.

Laiku užbaigę darbus, tačiau laiku lėšų negaunantys statybos bendrovės "Kaminta" vadovai ketina kreiptis į teismą.

Pagal stadiono rekonstrukcijos sutartį darbų užsakovai - Kauno savivaldybė.

Todėl, pasak Kauno mero Eriko Tamašausko, "statybininkai teisme laimėtų bylą, o savivaldybė dar turėtų padengti teismo ir kitas išlaidas".

Meras siūlė skirti lėšų iš miesto privatizavimo fondo ir sumokėti statybininkams, o po to per teismą išsireikalauti iš Apskrities viršininko administracijos.

Beje, rekonstruotame stadione kol kas Lietuvos futbolo rinktinė žaidė nesėkmingai: 0:4 pralaimėjo Gruzijos rinktinei ir 1:6 - Vengrijos komandai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.