aA
Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA) antradienį pagrasino pašalinti Graikiją iš 2002 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyro, jei šios šalies vyriausybė iki kovo pabaigos nenustos kištis į Graikijos futbolo asociacijos (EPO) veiklą. Apie šią sankciją oficialiai įspėjama FIFA generalinio sekretoriaus Michelio Zen-Ruffineno laiške.
Pasaulio futbolo pirmenybių atrankos varžybose Graikija žaidžia devintoje Europos grupėje, o jos varžovės yra Anglija, Vokietija, Suomija ir Albanija.

Nesutarimai tarp Graikijos vyriausybės bei šalies futbolo asociacijos prasidėjo po to, kai smarkiai sumažėjo rungtynių lankomumas, vis dažnesnės tapo aistruolių riaušės stadionuose bei kilo įtarimų dėl sutartų rungtynių. Vėliau prasidėjo ginčai dėl dopingo kontrolės bei teisėjų skyrimo rungtynėms tvarkos.

FIFA įspėjimas dėl galimų sankcijų buvo paskelbtas po nesėkmingai dvi dienas Atėnuose vykusių Graikijos vyriausybės bei EPO derybų, kuriose dalyvavo ir FIFA Vykdomojo komiteto viceprezidentas Davidas Willas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.