Šeštadienį trečiame pirmenybių ture lietuviai jėgas išmėgins su graikais. Norint patekti į kitą etapą Lietuvos rinktinei būtina tik pergalė.

Rungtynių eiga

Pirmuosius lietuvių taškus pelno Tauras Jogėla, bet Piotras Niedzwiedzki tuoj išlygina santykį 2:2. Roko Narkevičiaus tritaškis, Igno Ramašausko bauda ir Pauliaus Semaškos greita ataka leidžia atitrūkti - 8:2 (3 min.).

Kėlinio viduryje vyksta apylygė kova, bet mūsiškiams sunkiai sekasi stabdyti 211 cm ūgio varžovų vidurio puolėją Przemyslawą Karnowskį.

Po T. Jogėlos taiklaus baudos metimo ir dėjimo, Tomo Lekūno baudų Lietuvos rinktinė pirmauja 21:15, tačiau kairio kelio traumą patyria Simonas Lekys. Po 10 min. kovos tik minimali lietuvių persvara - 21:20.

Antras ketvirtis prasideda lenkų 5 taškais iš eilės (21:25). Tada R. Narkevičius pataiko du tritaškius, Vaidas Kariniauskas įmeta iš po krepšio, T. Lekūnas dar „smeigia“ tolimą metimą ir taip grąžina Lietuvos ekipai iniciatyvą - 32:25 (16 min.).

Į lenkų atkarpą 5:0, T. Lekūnas atsako dvitaškiu (34:30, 18 min.), bet po dviejų kėlinių lygu - 34:34. Antrą dieną iš eilės Lietuvos jaunieji krepšininkai prastai kovoja dėl atšokusios kamuolio (25:33) ir dažnai klysta nuo baudų metimo linijos.

Trečias nerezultatyvus kėlinys prasideda Filipo Matczako ir P. Niedzwiedzki taškais (34:37), be to, trečią kartą prasižengia aukštaūgis I. Ramašauskas.

T. Jogėlos ir V. Kariniausko pastangomis lietuviai vejasi varžovus (27 min., 43:44), tačiau mūsiškių klaidos sunaikina visas pastangas perniek – 43:48. Po 30 minučių Lietuvos rinktinė atsilieka - 45:50.

Lemiamas kėlinys prasideda vilčių teikiančiais T. Jogėlos tritaškiu, Manto Mockevičius bei Osvaldo Olisevičiaus dvitaškiais (atkarpa - 7:0, 52:50).

Tolesnį lietuvių spurtą tritaškiu dar pratęsia T. Lekūnas ir P. Semaška (atkarpa - 12:0, 55:50, 33 min.).

P. Karnowski nutraukia lenkų "sausrą" ir varžovai išlygina skirtumą 57:57.

Į T. Jogėlos metimą M. Michalakas atsako dviem tritaškais (62:60, 38 min.), o netrukus varžovai vėl išlygina skirtumą (62:62).

Likus 1 min. 11 sek. P. Niedzwiedzki pataiko tik vieną baudą (62:63), o T. Jogėla gražiai įmeta po slalomo iš po krepšio - 64:63.

Vėl P. Niedzwiedzki lengvas dvitaškis (64:65), o kitoje atakoje lietuvių lyderis T. Jogėla sužingsniuoja (likus 13,9 sek.).

Lietuviai ilgai nesugeba prasižengti, kol pagaliau pasiunčia prie baudų linijos Grzegozą Grochowskį (likus 8 sek.). Pastarasis įmeta tik vieną baudą, bet mūsiškiai neatkovoja kamuolio.

Dar vienu baudos tašku lenkus atitolina P. Karnowski, o paskutinėje atakoje lietuviai suklysta ir pralaimi - 64:67.

Statistika

Lietuva: Tauras Jogėla 17 (5 atk. kam., 2-tšk. 5/11, 3-tšk. 1/2, 1-tšk. 4/5), Rokas Narkevičius 13 (2-tšk. 2/3, 3-tšk. 3/10), Tomas Lekūnas 10 (2-tšk. 1/5, 3-tšk. 2/5, 1-tšk. 2/3), Paulius Semaška 8 (2-tšk. 4/7, 3-tšk. 0/3, 10 rez. perdav., 5 klaid.), Vaidas Kariniauskas 4, Osvaldas Olisevičius 4, Martynas Paliukėnas 2, Mantas Mockevičius 2, Ignas Ramašauskas 1, Paulius Leščinskas ir Simonas Lekys.

Lenkija: Przemyslawas Karnowski 15 (9 atk. kam., 2-tšk. 7/10, 1-tšk. 1/7), Piotras Niedzwiedzki 14 (11 atk. kam., 2-tšk. 6/13, 1-tšk. 2/5), Mateuszas Ponitka 11, Michalas Michalakas 11, Filipas Matczakas 7, Tomaszas Gielo 6, Grzegorzas Grochowski 1.

Blokai: Lietuva 4 – 5 Lenkija.

Kitose B grupės rungtynėse penktadienį Rusijos rinktinė 76:52 nugalėjo Graikiją ir iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų. Graikams tai buvo antroji nesėkmė čempionate.