Nedidelio tyrimo ataskaitoje žurnale „Journal of Applied Physiology“ teigiama, kad dėl burokėlių sulčių poveikio treniruočių rezultatai esti geresni nei jų nevartojant.

Jau anksčiau nustatyta, kad burokėlių sultys mažina kraujo spaudimą.
Mokslininkai tikisi, kad naujieji duomenys gali padėti žmonėms su širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo ir mataboliniais susirgimais, taip pat ir sportininkams, kuriems būtina ištvermė, praneša BBC.

Mokslininkai tyrė aštuonis 19-38 metų vyrus, kurie šešias dienas kasdien išgerdavo po pusę litro burokėlių sulčių, o po to atliko įvairius fizinius pratimus, įskaitant dviračio treniruoklio mynimą.

Kitu atveju prieš atliekant tuos pačius pratimus vyrams šešias dienas buvo duodama placebo - juodųjų serbentų gėrimo.

Išgėrę burokėlių sulčių, tiriamieji sugebėjo treniruoklį minti vidutiniškai 11 minučių ir 25 sekundes – 92 sekundėmis ilgiau nei vartoję placebą.

Tai atitinka maždaug 2 procentus trumpesnį laiką tam pačiam atstumui įveikti.

Vartojus burokėlių sultis, kraujospūdis ramybės būsenoje irgi buvo mažesnis. Mokslininkai kol kas nėra tikri, kaip konkrečiai burokėlių sultyse esantis nitratas padidina ištvermę, tačiau spėja, kad taip atsitinka todėl, kad tam nitratui virstant azoto oksidu, sumažėja per treniruotes organizmo sudeginamo deguonies kiekis.

Prof. Andy Jones, kuris konsultuoja žymiausius britų lengvaatlečius, sako esąs nustebęs dėl gautų rezultatų, kadangi jų neįmanoma pasiekti „jokiais kitais žinomais būdais, įskaitant treniruotes“.

Jo nuomone, tyrimo rezultatais susidomės tiek profesionalūs sportininkai, tiek ir mėgėjai, be to, šios žinios kasdieniniame gyvenime gali padėti ir žmonėms, kurie kenčia dėl prastos fizinės formos.

Šaltinis
Savigydos pramonės asociacija
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją