Pievų gėlės

Puokštės iš laukinių gėlių nereikalauja įgudusio floristo darbo. Kuo tokioje puokštėje daugiau skirtingų gėlių, tuo puokštė bus gražesnė. Drąsiai derinkite ramunes, varpelius, rugiagėles, neužmirštuoles, šiurpinius gvazdikus, vėdrynus ir kitokias spalvingas bei žydinčias gėles. Jeigu norite tikrai kažko ryškaus – pagelbės oranžinė medetka. Puokštės centre gražiai žiūrėsis ilgi žolės stiebeliai. Geriausia tokią puokštę merkti į keramikinę vazą, kuri gali būti papuošta kokiu nors ornamentu.

Kaip išsaugoti gėles: tam, kad laukinės gėlės ilgiau išsilaikytų, nuo stiebų nuskabykite lapus, kad pastarieji nesiektų vandens. Taip pat kasdien keiskite vandenį ir iš puokštės išimkite geibstančias gėles.

Bijūnai

Šis augalas nereikalauja kokių nors papildymų – jis savaime gražus. Nepaisant to, jeigu norisi, galima į bijūnų puokštę įdėti smidrą ar guboją. Bijūnai – labai įvairiapusiai augalai: neišsiskleidę žiedai, įvynioti į popierių, šaldytuve gali būti laikomi pakankamai ilgai. O atėjus puokštės dovanojimo metui, tiesiog išimkite gėles iš šaldytuvo. Jeigu reikia, kad bijūno žiedas išsiskleistų įteikus gėlę, įmerkite ją į karštą vandenį.

Kaip išsaugoti gėles: nupjauti bijūnai su neišsiskleidusiais žiedais vazoje vidutiniškai išbus apie 10 dienų. Norėdami prailginti jų gyvenimą, į vandenį įberkite arbatinį šaukštelį cukraus pudros ir pusę arbatinio šaukštelio citrinos rūgšties.

Lelijinių šeimos gėlės

Lelijos – tikrosios stebuklų lazdelės. Šios gėlės savo ryškiomis ir gražiomis spalvomis lengvai papuoš bet kokią puokštę. Be to, šios gėlės ir vienos gali sudaryti puikią puokštę. Lelijų spalvų gama labai įvairi: jos gali būti baltos, rausvos, persikų, ryškiai oranžinės, geltonos, raudonos, violetinės. Nepaisant egzotiškumo ir panašumo į orchidėjas, šios gėlės labai ištvermingos ir joms nereikia specialios priežiūros. Tik atminkite, jog lelijos nekvepia.

Kaip išsaugoti gėles: lelijos savo puikiais žiedais ir nevystančiais lapais džiugins ilgai: vazoje jos gali išbūti 14 dienų ir net ilgiau. Jos išsilaikys net ir jeigu pamiršite kasdien pakeisti vandenį.

Leukonijos

Vienos įspūdingiausių vasaros gėlių – leukonijos. Įvairiaspalviai (balta, rožinė, grietinėlės, geltona, mėlyna, violetinė ir raudona) žiedai yra vertinami dėl itin stipraus saldus kvapo, kuris vakare sustiprėja. Jei norite ką nors nustebinti gėlėmis – rinkitės leukonijas. 


Kaip išsaugoti gėles:
leukonijas merkiant į vazą, dažniausiai jos nenupjaunamos, o išraunamos su visomis šaknimis, šaknys nuplaunamos, o apatiniai lapai – nuskabomi.

Taip pamerktos gėlės, kasdien keičiant vandenį, ilgai nepraras savo grožio ir vazoje „stovės“ iki 12 dienų. Jei Jūs įsigijote gėles be šaknų – nesijaudinkite ir keiskite vandenį kasdien. Tai garantuos puikų aromatą namuose visą savaitę.

Saulėgrąža

Dekoratyvinė saulėgrąža pati savaime gali pakeisti visą gėlių puokštę ir pakelti mums nuotaiką. Renkantis šį augalą svarbu dėmesį atkreipti ne į žiedą, o į augalo lapus – į jų spalvą ir pažeidimų pobūdį. Kuo lapai šviežesni, tuo ilgiau vazoje išgyvens pamerkta saulėgrąža. Šiuos augalus rinkitės išsiskleidusiais žiedais, tačiau įsitikinkite, kad centre esantys žiedai būtų tankūs, be kuokelių ar žiedadulkių. Dėl vainiko svorio saulėgrąžai reikia aukštos vazos su plačiu dugnu – taip gėlė nenulūš ir nenugrius.

Kaip išsaugoti gėles: pašalinkite lapus, kurie gali panirti po vandeniu, o kotą nupjaukite įstrižai. Kas dvi dienas keiskite vandenį ir pakirpkite kotą. Teisingai prižiūrimos, saulėgrąžos vazoje išbus nuo 6 iki 12 dienų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją