Latvijos studentai susitikimo pradžioje nutolo į priekį, bet jau antrajame kėlinyje mūsiškiai sumažino skirtumą iki minimumo (36:37).
Po didžiosios petraukos trenerio Roberto Kuncaičio auklėtiniai dar kiečiau kibo oponentams į atlapus ir netrukus persvėrė rezultatą (42:37). Vėliau lietuviai ėmė tolti ir po trijų ketvirčių jau pirmavo dviženkle persvara (63:53).
Per paskutines 10 minučių Lietuvos rinktinė dar labiau pabėgo į priekį ir pasiekė užtikrintą pergalę.
Lietuva: Deivydas Gailius 16 taškų (1/5 trit., 3/5 dvit., 7/9 baudų; 6 atk. kam.), Martynas Mažeika 15 (2/6 trit., 4/6 dvit., 1/2 baudų), Martynas Pocius (2/9 metimų; 6 atk. kam.) ir Lukas Brazdauskis (9 atk. kam.) po 9, Giedrius Kurtinaitis ir Laurynas Mikalauskas (7 atk. kam.) po 8, Egidijus Dimša 6, Arnas Labuckas 5, Gediminas Žylė, Žydrūnas Kelys po 3, Tomas Jasiulionis 2.
Latvija: Arturas Strelniekas 18 (13 atk. kam., 5 kld.), Martinas Kravčenka ir Artūras Beržinis po 12.
Tai buvo jau penktoji Lietuvos rinktinės pergalė iš tiek pat galimų ir trečioji įskaitinė J grupėje, kur mūsiškiai užėmė pirmąją vietą.
Ketvirtfinalyje ketvirtadienį Lietuvos rinktinė susitiks su antrąją vietą K grupėje užėmusia Rusijos ekipa. Pergalės atveju pusfinalyje mūsiškių lauktų JAV-Bulgarijos poros nugalėtoja.
Paskutinėse J grupės rungtynėse Vokietijos krepšininkai 81:69 nugalėjo Rumuniją ir išplėšė bilietą į kitą etapą.
J grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)
1. Lietuva 3 0 245:204
2. Vokietija 1 2 232:225
3. Latvija 1 2 222:245
4. Rumunija 1 2 219:245
Kiti rezultatai:
K grupė
Rusija - Italija 92:76
Izraelis - Kanada 89:81
K grupės lentelė:
1. Izraelis 3 0 279:212
2. Rusija 2 1 236:234
3. Kanada 1 2 247:258
4. Italija 0 3 232:290
I grupė
Suomija - Graikija 70:66
JAV - Serbija 68:66
I grupės lentelė:
1. JAV 3 0 263:183
2. Serbija 2 1 229:188
3. Suomija 1 2 180:235
4. Graikija 0 3 193:259
L grupė
Portugalija - Ukraina 69:90
Turkija - Bulgarija 69:60
L grupės lentelė:
1. Turkija 3 0 216:183
2. Bulgarija 2 1 225:214
3. Ukraina 1 2 222:211
4. Portugalija 0 3 205:260
Dėl žemesnių pozicijų kovojančių komandų grupės:
M grupė
Kinija - Iranas 80:91 po 2 pratęsimų
M grupės lentelė:
1. Iranas 1 0 91:80
2. Australija 1 0 85:79
3. Kinija 0 2 159:176
N grupė
Brazilija - Meksika 84:80
N grupės lentelė:
1. Brazilija 2 0 191:129
2. Meksika 1 1 210:138
3. JAE 0 2 103:237
O grupė
Japonija - P. Korėja 97:77
O grupės lentelė:
1. Japonija 2 0 204:138
2. P. Korėja 0 1 77:97
3. PAR 0 1 61:107
Ketvirtfinalių poros:
Vokietija - Izraelis
Serbija - Turkija
Rusija - Lietuva
JAV - Bulgarija