Kursas per ketverius mokslo metus gerokai sumažėjo: iš 20 studentų liko 9, tačiau pasak režisieriaus Gintaro Varno, „turbūt tai reiškia, kad liko gabiausieji, darbščiausieji, kūrybingiausieji“. Nors akademijoje kurso reputacija dvejopa – viena vertus, puikus, darbštus ir talentingas, kita vertus - įžūlus ir arogantiškas, kurso vadovas teigia arogancijos nepastebįs, o tai, kad studentai turi savo nuomonę ir nebijo jos išsakyti, yra reiklūs sau ir kitiems, – jam patinka.

2007 m. gruodį įkurtas teatras „Utopia“ – tai režisieriaus ir kurso namai, kuriuose nėra scenos, erdvių repeticijoms ir dotacijų, tačiau visus į priekį veda galingas kredo: „Neįmanoma paversti įmanoma!“ – sukurti kitokią teatro realybę. Gintaras Varnas tikisi, kad šie aktoriai taps puikia jaunąja teatro karta, turinčia savo veidą, kad jie ir toliau tikės utopinėmis „Utopios“ idėjomis ir kurs stebuklingus spektaklius.

„Tylos!” šiemet žiūrovams dovanoja keturis bendrus kurso darbus: „Dekalogą“, „Žvaigždžių krušą“, „Šekspyriadą“ (rež. Gintaras Varnas) ir „Medėjos vaikus“ (rež. Antanas Gluskinas).

Šalia jų, pasak Menų spaustuvės pranešimo spaudai, bus pristatyti ir du individualūs darbai: Vainius Sodeika parengė spektaklį „Pamišėlio užrašai“ pagal N. Gogolį, o Vidas Bareikis – „Vakarą su knyga“ pagal M.Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“. Šie darbai, pasak Varno, gimė iš užduočių interpretuojant rusų klasiką. O įdomi Šekspyro medžiaga, nepanaudota „Šekspyriadoje“, bus pristatyta pavadinimu „Ketvirtas veiksmas (ištraukos)“.

Festivalio uždarymui – uždaras vakaras-koncertas „Omletas“, kuriame dalyvaus visas kursas – o jo sudėtyje ir vienas įdomiausių lietuviškos muzikos reiškinių „Suicide DJs“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją