Tai buvo keturiasdešimtas apskritai toks CSKA trofėjus. 24 kartus stipriausia šalies komanda ji tapo dar Sovietų sąjungos laikais, dar 16 kartų Rusijos čempionatą laimėjo jau subyrėjus sąjungai.

Trečiųjų finalo serijos rungtynių pabaigoje kilo teisėjavimo skandalas, kai arbitrai Ramūnui Šiškauskui skyrė tik du baudų metimus, nors šis atakavo nuo vidurio linijos. Maža to, buvo anuliuota techninė pražanga „Chimki“ strategui Sergio Scariolo.

Pirmadienį ryte Rusijos krepšinio federacija iš dalies pripažino teisėjų klaidą, nušalindama vyriausiąjį teisėją bei mačo komisarą nuo tolimesnio darbo, tačiau paliko galioti rezultatą – 67:66 „Chimki“ naudai.

Visą susikaupusį pyktį CSKA krepšininkai išliejo aikštėje. Dar pirmajame kėlinyje jie įgijo dviženklę persvarą, o antro ketvirčio pradžioje varžovus triuškino 24 taškų skirtumu – 35:11.

Nugalėtojams Ramūnas Šiškauskas per 33 minutes pelnė 9 taškus (4/5 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, kartą suklydo ir sykį prasižengė.

Rusijos lygos čempionu R. Šiškauskas tapo antrus metus iš eilės. Tai buvo pirmas jo ir CSKA titulas šį sezoną.

CSKA: Erazemas Lorbekas 14 taškų, Trajanas Langdonas ir Matjažas Smodišas po 13, Viktoras Chriapa ir Johnas Robertas Holdenas po 10.

„Chimki“: Kelly McCarty ir Jorge Garbajosa po 8, Timofejus Mozgovas 7.