aA
Gegužės 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusioje Europos festivalių asociacijos (EFA) konferencijoje daugiau kaip 80 festivalių iš 35 šalių buvo įteikti „FestLab“ pasai. Priimdami simbolinį dokumentą, festivaliai įsipareigojo šiais Europos kūrybingumo ir naujovių metais veikti kaip kūrybinės laboratorijos ir naujovių skleidėjai.

Konferencijoje, įtrauktoje į nacionalinę programą „Vilnius –Europos kultūros sostinė 2009“, pasus festivalių atstovams įteikė VEKS valdybos pirmininkas, Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Babravičius.

Akcija „FestLab“ siekiama atkreipti visuomenės ir jai atstovaujančių valdžios institucijų dėmesį į svarų festivalių indėlį skleidžiant ir skatinant kūrybingumo bei naujovių apraiškas nūdienos visuomenėse.

„Vilniaus festivaliui teko garbė surengti antrąją „FestLab“ pasų teikimo ceremoniją, kuria festivaliai skatinami intensyviau įsitraukti į kūrybinius gebėjimus bei atvirumą naujovėms puoselėjančią veiklą“, - teigė šiemetinę EFA konferenciją ir generalinę asamblėją šeimininko teisėmis rengusio Vilniaus festivalio vykdomoji direktorė Rūta Prusevičienė.

Drauge su Europos festivalių asociacijos nariais konferencijoje buvo kviečiami dalyvauti ir Lietuvos muzikos, teatro bei šokio festivalių rengėjai, kultūros institucijų, žiniasklaidos atstovai. Iš 85 konferencijoje išdalytų „FestLab“ pasų net 17 atiteko Lietuvos festivaliams, simboliškai perėmusiems garbingą kūrybingumo ir naujovių šauklių misiją.

„Norint deramai reaguoti į nūdienos gyvenimo iššūkius, EFA nariams tenka pasitelkti visą savo kūrybingumą, vaizduotę ir geranoriško bendradarbiavimo patirtį. „FestLab“ iniciatyva buvo sumanyta tam, kad pabrėžtume svarbų kultūros ir scenos menų festivalių vaidmenį šiais permainų ir iššūkių laikais,“ - akcentavo EFA prezidentas Darko Brlekas.

Asociacijos nariai ir festivaliai iš viso pasaulio kviečiami prisijungti prie šios iniciatyvos ir sutelkti jėgas siekiant šių tikslų: remti meninę kūrybą ir jaunus menininkus; skatinti meninių idėjų judrumą, skirti ypatingą dėmesį ugdymui ir švietimui; steigti naujus valdymo ir partnerystės modelius; didinti renginių prieinamumą ir skatinti dialogą tarp skirtingų kultūrų bei regionų; skleisti savo patirtį ir žinias.

Pirmoji ceremonija „FestLab – už kūrybingumą ir naujoves“ įvyko kovo 27 d. Prahoje organizuotame forume „Už kūrybingą Europą“, kurios metu Europos sąjungai pirmininkaujančios Čekijos atstovas, už švietimo, ugdymo, kultūros ir jaunimo reikalus atsakingas Europos komisijos narys Jánas Figelis, įteikė pasus 25 didžiausiems Europos festivaliams. Tarp jų ir Vilniaus festivaliui.

Antroji „FestLab“ pasų teikimo ceremonija užbaigė vienos dienos EFA konferenciją „Festivalių meninės tendencijos“ Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Jos metu vykusiose apskritojo stalo diskusijose, festivalių projektų pristatymuose ir darbo grupių pokalbiuose muzikos, šokio, teatro, tarpdisciplininio meno festivalių rengėjai, vietos valdžios atstovai, rėmėjai, menininkai ir žurnalistai aptarė aktualius festivalių nūdienos klausimus.

Taip pat buvo pristatytas naujausias EFA BOOKS serijos leidinys „Dialogue“, skirtas 2008-iesiems Europos tarpkultūrinio dialogo metams.

Europos festivalių asociacija (EFA) vienija meno festivalius iš 37 Europos, Azijos, Afrikos ir Amerikos šalių. Per daugiau nei 50 veiklos metų EFA tapo dinamišku ir įtakingu organizacijų tinklu, kuriame dalyvauja daugiau kaip šimtas muzikos, šokio, teatro ir tarpdisciplininio meno festivalių, nacionalinių festivalių asociacijų ir kultūros organizacijų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.