aA
Šį penktadienį „Havana Social Club“ svečių laukia dvilypis vakarėlis. Tikras ir bekompromisis muzikos stilių mūšis. Vienoje pusėje skambės šūkis „Nesijaudink – viskas bus gerai!”. Žodžiai, kurių taip trūksta mūsų kasdienybėje. Saulė, paplūdimys, jūra, draugų ratas, degantis laužas, laisvė, meilė...visa tai telpa reggae muzikoje.
© Corbis

Ir, žinoma, šios ritmingos muzikos karalius – Bob Marley. Žmogus, padaręs milžinišką įtaką šiuolaikinio pasaulio kultūrai, pavergęs milijonų žmonių širdis, sukūręs begalę nuostabių dainų.

Duoklę šiam didžiam žmogui atiduos grupė „2GO“. Šios grupės įkūrėjas, dainų autorius, aranžuotojas yra Plazi Halaoui, kilęs iš Togo (Vakarų Afrika). Pasak organizatorių pranešimo spaudai, jis groja afrobeat ir reggae stilių muziką, kuria savo dainas.

Būdamas Afrikoje grojo grupėje „Sogbo“, kuri grojo afrofolk, reggae ir tradicinius afrikietiškus ritmus. Plazi Halaoui buvo pirmos afro-grupės Lietuvoje „Afroband“ lyderis. Nuo vaikystės Plazi supo muzika ir Bob Marley dainos sudarė didelę tos muzikos dalį. Atvykęs į Lietuvą Plazi nusprendė išpildyti senai brandintą idėją – suburti Bob Marley tribute projektą.

Kitoje klubo pusėje girdėsis senos geros muzikos garsai. Dar atsimenate tokius muzikos perlus kaip SNAP!, MC Hammer, Haddaway, Culture Beat, Ini Kamoze, 2 Unlimited ir kitus? Taip, būtent – tos pačios grupės ir jų melodijos, pagal kurias siūbavote klubais mokyklos diskotekose, virpėdami iš jaudulio kaupėtės pirmajam bučiniui ar šėlote klasioko „plote“... Šią muziką „pumpuos“ Dj Vainius (80`s) ir visus į orą šokdinantis Dj Sania (Pump up the 90`s). 

Reggae su karaliumi Bob Marley priešakyje ar Monsters of Pop, arsenale turintis visą 80`s-90`s stambaus kalibro artileriją?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.