aA
Balandžio 28 – gegužės 1 dienomis Kauno Jazz palėpėje vyks pirmasis choreografijos projekto „Stotys“ kūrybinės grupės susitikimas. Choreografė Lois Taylor, vienos garsiausių pietų Anglijos šokio trupių “Attic dance” meno vadovė, atrinks atlikėjus, su projekto autore derins projekto koncepciją, stilistiką ir organizacines detales, kad sklandžiai ir sėkmingai vyktų birželio mėnesį numatytos repeticijos.
Taip prasidės šiuolaikinio meno projektų prodiuserės Audronės Molytės, kurios kūrybinį moto galima įvardinti “mitas konceptualiai”, vienas iš šiais metais realizuojamų projektų, kuriame šiuolaikinio meno kalba bus apmąstomos Kryžiaus kelio stočių giluminės reikšmės aktualios šių dienų žmogui.

Prodiuserės inicijuotą naujosios operos projektą “Mitas konceptualiai - Jurgio pasakojimai” su nostalgija prisimena ne tik Kauno, bet ir Vilniaus žiūrovai. Dalis šio projekto fotografijų iš ciklo “Išsaugotos akimirkos” šiuo metu puošia Kauno Filharmonijos vestibiulį.

Projekte „Stotys” Kryžiaus kelio stočių tematika bus interpretuojama pasitelkus šiuolaikinę choreografiją ir operinį balsą. Didelis iššūkis laukia ne tik šokėjų (Lois yra choreografė, gebanti šokiu perteikti filosofines prasmes), bet ir solisto, kuriam teks ne dainuoti iš natų, tačiau gyvai improvizuojant, kurti garsinį choreografijos audinį.

Nors projektas sumanytas kaip kelio metafora, žiūrovas neturėtų tikėtis pažodinio Kryžiaus kelio siužeto ar veikėjų iliustravimo. Kūrėjai ieškos kiekvienos Stoties prasmių, aktualių šių dienų žmogui, mėgins jas perteikti šiandienos rakursu, rašoma organizatorių pranešime spaudai. Svarbiausias projekto akcentas – meilė, bet kurioje situacijoje glūdinti gydanti ir palaikanti jėga.

Tad, remiantis Kryžiaus kelio stočių apmąstymais ir aiškinimais, bus gilinamasi į įvairius meilės - tikrosios, besąlygiškosios, dieviškosios – aspektus.

Projekto premjera numatoma birželio 26 ir 27 dienomis Žeimių (Jonavos raj.) ir Žemaitkiemio (Kauno raj.) dvaruose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.