aA
„Formulės-1“ komandų asociacija (FOTA) viešai išreiškė savo nusivylimą Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) antradienį priimtais sprendimais, radikaliai pakeitusiais artimiausią šio sporto ateitį.
© AFP/Scanpix
Nors lenktynių gerbėjai didžiausią dėmesį atkreipė į tai, kad nuo šiol „Formulės-1“ čempionu taps lenktynininkas pelnęs daugiausiai pergalių, o ne surinkęs daugiausiai taškų, tačiau komandoms aktualesnis buvo metinių išlaidų apribojimo įvedimas.

Antradienį posėdžiavusi FIA Pasaulio autosporto taryba (WMSC) beveik neatsižvelgė į anksčiau FOTA pateiktus pasiūlymus ir didžiąją dalį sprendimų priėmė vienašališkai.

„Kalbant apie šiandien FIA Pasaulio tarybos priimtus sprendimus, FOTA norėtų išreikšti savo nusivylimą ir susirūpinimą, kad jie buvo priimti vienašališkai“, - asociacijos pranešime cituojamas organizacijos vadovas, „Ferrari“ prezidentas Luca di Montezemolo.

„FIA nustatytas reglamento pagrindas, kurį ruošiamasi taikyti nuo 2010-ųjų, gali visiškai apversti „Formulės-1“ esmę ir principus, kurie lemia, kad ji yra viena iš populiariausių ir patraukliausių sporto šakų“, - kalbėjo italas.

„Atsižvelgiant į laiko tarpą, per kurį buvo priimti šie pakeitimai, mes manome, kad reikia atidžiai išnagrinėti susidariusią naują situaciją ir padaryti viską, ypač šiais sunkiais laikais, tam, kad būtų išlaikytas stabilus reglamento pagrindas be nuolatinių pertvarkų, stulbinančių ir gluminančių automobilių gamintojus, komandas, visuomenę ir rėmėjus“, - pažymėjo jis.

Daugiau informacijos ieškokite _dct({a:21045429});