aA
Šiais metais Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatais tapo aktorė Rūta Staliliūnaitė-Matulionienė, apdovanota, kaip teigia vertinimo komisija, „už aukštąjį teatro meną, už vaidmenis, tapusius Lietuvos teatro simboliais, už Barborą, Kleopatrą, Norą, Jurgą, Mortą...“. Už „dainavimą Lietuvai ir pasauliui“ premija bus įteikta dainininkei Veronikai Povilionienei.
© DELFI (E.Digrytės nuotr.)
Už „literatūros klasikos vertimus, už lietuvių kalbos profesionalumą“ Nacionalinė kultūros ir meno premija bus įteikta vertėjui ir poetui Antanui Gailiui.

Kompozitorė Raminta Šerkšnytė, pasak Kultūros ministerijos pranešimo spaudai, šia premija pagerbiama už „muzikos klasikos ir moderniųjų formų jungtis“.

Už „visuomenės ir kultūros problemas analizuojantį medijų meną“ apdovanojamas medijų meno kūrėjas Deimantas Narkevičius. Už „santūrų humanizmą ir lietuvių literatūros lauko išplėtimą“ premija bus įteikta rašytojai Vandai Juknaitei.

Kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti kūrėjų kūrybą, įvertinti reikšmingiausius kultūros ir meno kūrinius, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtus pastaruosius septynerius metus, taip pat ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Premijomis, kurios pradėtos teikti nuo 1989 metų jau apdovanoti daugiau nei pusantro šimto kūrėjų.

Nuo praėjusių metų Kultūros ir meno premijos padidintos iki 800 minimalaus gyvenimo lygio dydžių.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.