aA
Ispanų futbolo klubo Madrido "Atletico" prezidentas ir savininkas, 69 metų Jesus Gil y Gilis (Chesusas Chilis i Chilis) penktadienį nuteistas 3,5 metų kalėjimo už finansines machinacijas ir dokumentų klastojimą.
Jo sūnus Miguelis Angelas Gilis (Migelis Anchelis Chilis), ėjęs "Atletico" generalinio direktoriaus pareigas, nuteistas 2,5 metų laisvės atėmimo, o klubo viceprezidentas Enrique Cerezo (Enrikė Serezas) kalės vienus metus.

Be to, J.Gilis turės sumokėti 17 mln. eurų baudą. Kaip finansinę bausmės garantiją teismas areštavo jam priklausiančias 240 tūkst. akcijų ir nurodė pasitraukti iš prezidento pareigų.

Nuteistieji pateikė apeliaciją Ispanijos aukščiausiajam teismui.

Teismo procesas buvo pradėtas dėl finansinių machinacijų, reorganizuojant klubą į akcinę bendrovę. Valstybės nuostoliai dėl to siekė apie 40 mln. eurų. Prokuroras reikalavo kaltininkui 17,5 metų kalėjimo.

Pats J.Gilis pareiškė, kad jį norima sužlugdyti, tačiau tai nepavyks. Sekmadienį jis ketina per Ispanijos čempionato rungtynes sėdėti savo vietoje ir niekur nesitraukti.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.