Daugiausia taškų kauniečiams pelnė Edas Kotas (Ed Cota) - 21, o Tanoka Berdas (Tanoka Beard) įmetė 14 taškų ir atkovojo 12 kamuolių, Sauliaus Štombergo sąskaitoje - 13 taškų.

Varžovų gretose pasižymėjo 25 taškus pelnęs Kvinsis Liujisas (Qiuncy Lewis).

Iškovoję penkias pergales, kauniečiai savo grupėje liko priešpaskutiniai septinti. Norint patekti į kitą etapą, "Žalgiriui" Tel Avive reikėjo laimėti bent 18 taškų skirtumu, tačiau kauniečiai trumpai pirmavo tik pirmosiomis rungtynių minutėmis.

Septintąją pergalę iškovojęs Izraelio čempionas grupėje užėmė penktąją vietą, o Mindaugo Žukausko klubas Sienos "Montepaschi" po triuškinamos pergalės namuose prieš Podgoricos "Budučnost" 112:49 surinko šešias pergales ir pateko į kitą etapą kaip geriausia šeštoji komanda, nes po tokios įspūdingos pergalės jų taškų santykis tapo "plius 40" ir leido aplenkti "Pau Orthez" bei Madrido "Real".

Kad Sienos klubas neįveiktų Podgoricos ekipos ir taip padėtų "Žalgiriui", tikėtis buvo nerealu, ir tai pasitvirtino jau po dviejų kėlinių, kai italų persvara pasiekė 37 taškus. Jau tuomet tapo aišku, jog žalgiriečiams šansų beveik neliko, nes jie buvo atsilikę 36:41.

Visos "Žalgirio" viltys iškovoti pergalę reikiamu skirtumu praktiškai sužlugo jau pirmajame kėlinyje, kurį lietuviai pralaimėjo 12:22, nes padarė net 10 klaidų. Po tokios pradžios mūsiškiams jau nė sykio nepavyko pirmauti, o rezultatas tik dukart buvo lygus (27:27 ir 60:60).

"Pralaimėjome geresnei komandai, kuri nusipelnė žaisti tarp 16 geriausių", - po rungtynių teigė "Žalgirio" treneris Antanas Sireika. - "Tikėjome, kad galime laimėti 18 taškų skirtumu, tačiau nepavyko. Jautėme spaudimą, kuris paveikė visus žaidėjus, išskyrus Edą Kotą".

"Nuo rungtynių Kaune "Maccabi" padarė pažangą", - teigė Mindaugas Timinskas. - "Tai jauna komanda, tačiau ji gali sukelti problemų visiems varžovams, o gerų burtų dėka gali patekti ir į finalo ketvertą".

"Šįkart nugalėjome gerą komandą", - pažymėjo Tel Avivo komandos treneris Devidas Blatas (David Blatt). - "Pirmajame kėlinyje mūsų gynyba buvo puiki, ir leidę įmesti tik 12 taškų išmušėme varžovus iš ritmo. Manau, kad po antrojo kėlinio jie jau suprato, jog neturi šansų laimėti 18 taškų skirtumu".

Absoliučiai geriausia pirmojo etapo komanda tapo Dariaus Songailos klubas Maskvos CSKA, paskutiniosiose C grupės rungtynėse svečiuose įveikęs tris lietuvius turintį Lenkijos klubą Vroclavo "Idea-Šląsk" 83:74 ir surinkęs 12 pergalių.

D. Songaila nugalėtojams per 31 min. pelnė 18 taškų (dvitaškiai 6/11, tritaškiai 0/1, baudos 6/6), atkovojo 7 kamuolius ir padarė 5 klaidas. Amerikietis Džonas Holdenas (John Holden) maskviečiams pelnė 19 taškų.

Lenkijos ekipoje iš trijų lietuvių rezultatyviausias buvo Dainius Adomaitis, per 29 min. pelnęs 9 taškus (2/4, 1/2, 2/2), atkovojęs 2 kamuolius ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus.

Andrius Giedraitis per 20 min. pelnė 5 taškus (2/3, 0/1, 1/3), o Kęstutis Marčiulionis per 11 min. įmetė irgi 5 taškus (0/2, 1/2, 2/2).

Virginijaus Praškevičiaus komanda Stambulo "Ulker" šioje grupėje užėmė antrąją vietą, svečiuose įveikusi Belgrado "Partizan" 90:86 ir surinkusi 10 pergalių.

Lietuvis buvo rezultatyviausias savo ekipoje, per 33 min. pelnęs 18 taškų (4/6, 2/3, 4/4), atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus.

B grupės varžybas įspūdinga pergale užbaigė Mindaugo Žukausko klubas Sienos "Montepaschi", namuose sutriuškinęs autsaiderį Podgoricos "Buducnost" 112:49 ir šios pergalės dėka patekęs į kitą etapą kaip geriausia šeštąją vietą užėmusi komanda.

M. Žukauskas savo klubui per 30 min. pelnė 8 taškus (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 2/4), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 4 kamuolius.

Didžiausia nesėkmė ištiko Madrido "Real" ekipą, kuri namuose nusileido Vilerbano ASVEL 77:85 ir su 6 pergalėmis smuktelėjo į šeštąją vietą, o pagal blogesnį taškų santykį liko už borto.

Antrojo etapo burtai bus ištraukti vasario 15-ąją.

Rezultatai.

A grupė.

Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) - "Pau-Orthez" (Prancūzija) 69:71

Trevizo "Benetton" (Italija) - Atėnų AEK (Graikija) 72:59

Berlyno "Alba" (Vokietija) - FC Barcelona" (Ispanija) 66:80

Zagrebo "Cibona" (Kroatija) - Bolonijos "Skipper" (Italija) 89:83 (po pratęsimo).

Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) - Liublianos "Olimpija" (Slovėnija) 65:63

Sienos "Montepaschi" (Italija) - Podgoricos "Buducnost" (Serbija ir Juodkalnija) 112:49

Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis) - Kauno "Žalgiris" 76:71.