Aikštės šeimininkai pirmieji įmušė įvartį - antrojo kėlinio 2-ąją min. pasižymėjo Nickas Foligno, tačiau neišsaugojo įgyto pranašumo. 6-ąją kėlinio minutę rezultatą išlygino Maxime'as Talbot, o trečiajame kėlinyje "Penguins" įmušė dar tris įvarčius ir šventė pelnytą pergalę. Nugalėtojų gretose taip pat pasižymėjo Sidney Crosby (1 rezultatyvus perdavimas), Jordanas Staalas ir Marianas Hossa (2 rez. perd.).

Tik dviem NHL komandoms pavyko laimėti atkrintamųjų varžybų seriją po pralaimėtų trijų pirmųjų mačų - "Toronto Maple Leafs" (1942 metais) ir "New York Islanders" (1975 m.).

Praėjusį sezoną "Senators" komanda eliminavo Pitsburgo klubą pirmajame atkrintamųjų varžybų etape, laimėjusi seriją 4-1.

Ketvirtosios rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį vėl Otavoje.

Vakarų konferencijos ketvirtfinalio trečiosiose rungtynėse "Nashville Predators" namuose 5:3 (0:1, 2:1, 3:1) įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją "Detroit Red Wings" ekipą ir sušvelnino serijos rezultatą 1-2.

Kitame Vakarų konferencijos mače "Minnesota Wild" išvykoje po pratęsimo 3:2 (0:1, 0:0, 2:1; 1:0) įveikė "Colorado Avalanche" ledo ritulininkus ir serijoje išsiveržė į priekį 2-1.