aA
Viešoji įstaiga Oreivystės centras kreipėsi į Tarptautinės aviacijos federaciją (FAI) dėl teisės 2003 m. Lietuvoje organizuoti Europos karšto oro balionų čempionatą. Pasak projekto koordinatorės Jolantos Tūraitės-Koncevičienės oro balionai yra viena vaizdingiausių ir atraktyviausių sporto šakų, o Vilnius yra vienas iš nedaugelio pasaulio miestų, kurio centre yra geros sąlygos oro balionų varžybų organizavimui.

Oreivystės centras Lietuvoje nuo 1997 m. organizuoja tarptautines oro balionų varžybas "Eurocentras XXI ", šis projektas tęsis iki 2009 m. Palankūs Tarptautinės aviacijos federacijos ir užsienio oreivių atsiliepimai apie " Eurocentras XXI " varžybas paskatino organizatorius rungtis dėl galimybės surengti Europos čempionatą Lietuvoje.

Čempionatas truktų 10 dienų, jame dalyvauti apie 100 oro balionų komandų iš visos Europos.

"Tai puiki galimybė formuoti patrauklų sostinės ir šalies įvaizdį. Tikimės, kad Europos čempionatas taps puikia galimybe priminti pasauliui svarbias Lietuvai datas: 750 -ąsias Mindaugo karūnavimo metines bei 70 metų S. Dariaus ir S. Girėno legendinio skrydžio per Atlantą jubiliejų.", teigia p. Tūraitė-Koncevičienė.

2000 m. Europos karšto oro balionų čempionatas buvo surengtas Liuksemburge, 2001 m. Ispanijoje vyks pasaulio oro žaidynės, o 2002 m. Pasaulio oro balionų čempionatas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.