Centrinėse turo rungtynėse Šiaurės Londono derbyje ginklus „Emyrates“ stadione surėmė pirmenybių lyderis vietos „Arsenal“ ir pastaruoju metu gerą formą demonstruojantis „Tottenham“ klubas.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštės šeimininkai metėsi į ataką. Po saugo Mathieu Flamini smūgio kamuolys praskriejo greta vartų. Vėliau „Spurs“ vartininkas Paulas Robinsonas atrėmė gynėjo Emmnauelio Eboue smūgį bei Kolo Toure bandymą galva.

Antrojo kėlinio pradžioje sužaidus tris minutes „Arsenal“ futbolininkams pavyko pralaužti „Tottenham“ gynybos sieną. 48-ąją minutę po ispano Cesco Farbregaso efektingo perdavimo kulnu slysdamas pasižymėjo legionierius iš Afrikos Emmanuelis Adebayoras.

65-ąją minutę bene realiausią progą įmušti įvartį turėjo Airijos rinktinės puolėjas Robbie Keane`as, kuris po augo Aarono Lennono perdavimo link tolimojo virpsto iš maždaug 6 metrų galingu smūgiu sudrebino vartų skersinį.

Vis tik po kelių akimirkų „Spurs“ vienuolikė pasiekė savo ir išlygino pusiausvyrą. Po R.Keane`o perdavimo Bulgarijos rinktinės žvaigždė Dimitaras Berbatovoas smūgiu į artimąjį vartų kampą nuginklavo Manuelį Almunia.

72-ąją minutę Juande Ramoso treniruojama „Tottenham“ ekipa iššvaistė auksinę galimybę persverti rezultatą savo naudai. Teisėjas Robas Stylesas baudos aikštelėje įžvelgė K.Toure pražangą prieš D.Berbatovą ir paskyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos stojęs R.Keane`as smūgiavo kiek dvejodamas ir labai nestipriai, tad „kanonierių“ vartų sargas M.Almunia šokdamas į dešinę pusę sugebėjo atremti jo smūgį.

„Neįmuši tu – įmuša tau“. Šią auksinę nerašytą futbolą taisyklę „svečiams“ iš Londono priminė po keitimo pasirodęs jaunasis puolėjas Nicklasas Bendtneris, kuris 76-ąją minutę po C.Fabregaso pakelto kampinio pirmu lietumu pasiuntė kamuolį į tinklą ir atnešė „Arsenal“ dar vieną pergalę.

Kitose rungtynėse „Anfield“ stadione aikštės šeimininkai „Liverpool“ susikovė su tvirtu lygos vidutinioku „Portsmouth“ klubu. „Raudonųjų“ ekipos treneris komandos sudėtyje atliko net 9 pakeitimus, ir rodos, tai davė vaisių.

13-ąją minutę po legionieriaus iš Australijos Harry Kewello „skerso“ iš kairiojo krašto šią vasarą į „Liverpool“ atvykęs saugas iš Izraelio Yossi Benayounas nestabdydamas kamuolio tiksliu smūgiu privertė kapituliuoti Davidą Jamesą.

Dar po trijų minučių po labai komiškos situacijos į „Pompey“ vartus krito antrasis šių rungtynių įvartis. Po olando Dirko Kuyto perdavimo iš puolėjo Fernando Torreso kamuolį atėmė gynėjas Solas Campbellas, ir netyčia savo koją pakišęs jo komandos draugas Sylvainas Distinas nukreipė kamuolį į savų vartų tinklą.

„Portsmouth“ klubas , kuris iki šio mačo buvo laimėjęs net šešiose išvykose iš eilės, atrodė kiek susirūpinęs ir pirmame kėlinyje nieko pavojingesnio prie „Liverpool“ vartų taip ir nenuveikė. Vis tik 57-ąją minutę po keitimo pasirodęs Nwankwo Kanu perdavė kamuolį Zimbabvės rinktinės puolėjui Benjani Mwaruwari, kuris ramiai nuginklavo Pepe Reina.

Po šio įvarčio aikštės šeimininkai nesupanikavo ir jau po dešimties minučių vėl atstatė dviejų įvarčių persvarą. Puolėjo iš Ispanijos F.Torreso smūgiuotas kamuolys kiek kliudė gynėjo Hermanno Hreidarssono bucus ir D.Jamesas po šio mažyčio rikošeto buvo bejėgis išgelbėti savo komandą.

Galutinį tašką šiame mače iki mačo pabaigos likus žaisti 5 minutes padėjo vis tas pats F.Torresas, kuris po komandos kapitono Steveno Gerrardo atmesto kamuolio galva nestabdydamas pasiuntė jį į vartus.

Kitame mače „Bolton“ savo sirgalių akivaizdoje rezultatu 3-0 susidorojo su „Birmingham“ ekipa. 72-ąją minutę po prancūzo Nicolas Anelka perdavimo svečių vartininką Maiką Taylorą nuginklavo El Hadji Dioufas.

Po šešių minučių iš užribio išmetinėdamas kamuolį suklydo „mėlynųjų“ gynėjas Johanas Djourou ir legionieriui iš Prancūzijos N.Anelka prireikė vos kelių sekundžių pasinaudoti šia šveicaro klaida, kai perėmęs kamuolį jis pasiuntė kamuolį į vartus. Paskutinę rungtynių minutę tas pats N.Anelka „įkalė“ paskutinę vinį į „Birmingham“ karstą.

Po dviejų pergalių iš eilės „Midlesbrough“ namuose rezultatu 1-2 vis tik turėjo pripažinti svečių iš Londono „West Ham“ komandos pranašumą. 40-ąją minutę po Stewarto Downingo atlikto baudos smūgio puolėjas Jeremie Aliadiere`as atmetė kamuolį gynėjui Davidui Wheateriui, kuris „sušaudė“ Robertą Greeną.

Vis tik po keturių minučių rezultatas tapo lygus 1-1. Po Henri Camara tolimo perdavimo puolėjas Deanas Ashtonas susitvarkė su kamuoliu ir pasiuntė jį į vartus. Paskutinę varžybų minutę po keitimo pasirodžiusio Johno Pantsilo perdavimo saugas Scottas Parkeris prasiveržė pro priešininkų gynėjus ir nuginkluodamas Marką Schwarzerį padėjo „West Ham“ pirmą kartą laimėti „Riverside“ stadione.

„Reading“ namuose paskutinėmis rungtynių minutėmis pelnydami labai ginčytiną įvartį sugebėjo įveikti „Sunderland“ rezultatu 2-1. Iki mačo pabaigos likus žaisti 20 minučių po Jameso Harperio atlikto kampinio gynėjas Ibrahima Sonko smūgį galva atrėmė Craigas Gordonas, bet legionierius iš Islandijos Ivaras Ingimarssonas sugebėjo galiausiai nukreipti kamuolį į vartus.

82-ąją minutę I.Sonko baudos aikštelėje pargriovė „juodųjų kačių“ puolėją Kenwyne`ą Jonesą ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Michaelas Chopra, pergudraudamas Marcusą Hahnemanną smūgiu visai į priešingą pusė.

Vis dėlto „Reading“ ekipą parodė kovotojo charakterį ir 90-ąją minutę po Shane`o Longo perdavimo airis Stephenas Huntas iš aštraus krašto smūgiavo į vartus, ir nors C.Gordonas kamuolį atrėmė, rungtynių arbitrai įskaitė įvartį, mat kamuolys vis tik kirto vartų liniją.

Birmingemo „Aston Villa“ savo sirgalių akivaizdoje su „Man City“ klubu išsiskyrė taikiai 1-1. Pirmieji į priekį 11-ąją minutę išsiveržė svečiai iš Mančesterio, kai po bulgaro Martino Petrovo perdavimo jau trečiose rungtynėse iš eilės pasižymėjo italas Rolando Bianchi.

Vis tik po trijų minučių „Villa“ gynėjas iš Olandijos Wilfredas Bouma atidavė perdavimą norvegų milžinui Johnui Carew, kuris prasiveržęs pro „City“ kapitoną Richardą Dunne`ą nuginklavo vartininką Joe Hartą.

Neseniai trenerį pakeitęs Londono „Fulham“ klubas namuose 1-1 užbaigė mačą su „Wigan“. 70-ąją minutę po Kevino Kilbane`o perdavimo puolėjas Marcusas Bentas krūtine susistabdė kamuolį ir iš arti pasiuntė jį į viršutinį vartų kampą.

Po aštuonių minučių savo sunkiu darbu šiame mače be įvarčio neliko ir legionierius iš Jungtinių Amerikos Valstijų, saugas Clintas Dempsey, kuris po puolėjo Diomansy Kamara perdavimo link tolimojo virpsto tiksliu smūgiu atnešė komandai tašką.