Komplimentai – tai labai galingas ginklas jūsų rankose. Komplimentais kitam žmogui galime pakelti nuotaiką, paskatinti jį, įvertinti, paversti savo sąjungininku ar draugu. Juk mums nieko nekainuoja pasakyti ką nors malonaus! Tačiau komplimentai būna skirtingi. Ir norint pasakyti gerą komplimentą, reikia žinoti keletą taisyklių.

Yra tokių komplimentų rūšių, kurios tiesiogiai nurodo gerąsias žmogaus savybes (tiesioginiai komplimentai). „Kaip nuostabiai šiandien atrodote!“, „Kokia graži jūsų šukuosena“. Tokius komplimentus galima vardinti ir vardinti.

Norint pasakyti tokį komplimentą pakanka įdėmiau pažiūrėti į žmogų ir pabrėžti būtent tai, kad jums nuoširdžiai labiausiai patinka jame. Tik tuomet komplimentas bus nuoširdus ir suteiks daugiau džiaugsmo.

Yra užslėptų komplimentų. Juos žmonėms galima pasakyti be vargo. Pavyzdžiui, kai kartu ką nors padarote ir nuopelnai bendri: „Kokie mes šaunuoliai! Kokie mes protingi!“. Šiuo atveju nepamiršite pagirti savęs ir padovanosite dalį sėkmės savo partneriui. Žmogaus dėmesio galima paprašyti tokiu komplimentu: „Tu toks protingas, tu žinai daugiau už visus čia esančius. Būk geras, padėk man!“. Tokiu komplimentu ir žmogų nudžiuginsite, ir jis, be abejo, jums su džiaugsmu padės.

Vieni geriausių komplimentų – tai komplimentai su humoru. „Kokia tu šiandien graži! Visai kaip aš!“. O galima šiek tiek pagąsdinti pašnekovą ir po to pasakyti komplimentą: „Aš pasipiktinęs. Kodėl tu viską padarei taip gerai, kad net aš taip nesugebėčiau?“. Tikriausiai tai išgirsti būtų malonu visiems.

Bet jei nežinote kaip jūsų pašnekovas sureaguos į komplimentą, geriausia pasakyti kryžminį komplimentą, kuriam neįmanoma būtų atsispirti. Kalbėti reikia ne apie patį žmogų, o apie savo jausmus jam: „Man patinka su tavimi bendrauti“, „Šalia tavęs jaučiuosi labai saugus“ ir panašiai.

Pasakyti žmogui „Jūs gražus“ – rizikinga. Geriau sakyti: „Jūsų gražios akys, gražūs plaukai, draugiška šypsena, vyriška figūra...“. Tai niekuo neįpareigoja, net ir parodo, kad esate labai dėmesingas žmogus. Įsižiūrėkite į pašnekovą, atraskite ką nors ryškesnio, gražaus, keliančio susižavėjimą ir pasakykite jam apie tai.

Galima pasakyti komplimentą be emocinio atspalvio, taip, lyt tai būtų jums įprastas dalykas. Pavyzdžiui: „O, jūsų automobilis nuostabus. Ar seniai įsigijote tokį gražuolį?“ arba „Nuostabus automobilis! Jame atrodote labai reprezentatyviai!“. Ir žmogui jau nebereikės saugotis tokio komplimento, jis su džiaugsmu pasidalins savo įspūdžiais.

Prie komplimento galima pridurti faktų: „Graži suknelė. Su ja atrodote tiesiog žavinga“, „Nuostabus įdegis. Jums neįmanoma atsispirti“, „Puikiai padirbėjai, (vardas). Dėl to dabar padidėjo mūsų pelnas ir jūsų galimybės būti paaukštintam“ ir panašiai.

Kartą teko girdėti, kaip į vienos moters nemandagumą jaunuolis atsakė komplimentu: „Tokia graži moteris ir taip keikiatės! Jums tai visai netinka“. Moteris liovėsi keiktis ir susigėdusi nusišypsojo. Jis tiesiog nuginklavo ją. Taip sugebėtų ne kiekvienas žmogus. Ir deja...

Dar kartą priminsime, kad komplimentus reikia sakyti nuoširdžiai, nurodant privalumus, kurie patiko būtent jums ir kuriuos pastebėjote būtent jūs. Labai svarbu yra tai, su kokia intonacija sakomas komplimentas, kaip seniai pažįstate žmogų su kuriuo kalbate. Vienam galima pasakyti tiesioginį komplimentą, o kitam slaptą. Visi žmonės skirtingi ir tai, kas tinka vienam, ne visada gali tikti kitam.

Būkite dėmesingas! Pastebėkite žmonėse teigiamas savybes ir tuomet ne tik jūs dovanosite komplimentus, bet ir kiti žmonės su jumis elgsis maloniai. Beveik neabejotina, kad pasaulis dėl to būtų geresnis ir mielesnis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją