aA
Japonijoje penktadienį prasidedančiose Pasaulio akrobatinių skraidymų "Grand Prix" varžybose Lietuvos akrobatinio skraidymo meistras Jurgis Kairys neketina varžytis dėl aukščiausių vietų, bet skris žiūrovų ir savo paties malonumui.
© "Ekstra"
Pilotas pasaulio "Grand Prix" rungtynėms su savo lėktuvu SU31 ruošėsi šalia aukščiausio Japonijos taško - ugnikalnio Fudžijamos.

"Esant geram orui turėjau penkias dienas treniruočių, sudeginau tris "bačkas" japoniško benzino, lėktuvas kol kas veikia patikimai", - BNS pasakojo J.Kairys.

Lakūnas teigė, kad jaučiasi pasiruošęs varžyboms. "Bet dėl aukščiausių vietų "nebesidraskysiu", skrisiu žiūrovams ir pats sau", - teigė J.Kairys.

Lapkričio 1-3 dienomis Japonijos miestelyje Montegyje vyksiančiame 18-ajame "Grand Prix" etape be J.Kairio dar varžysis 5 lakūnai iš Vengrijos, Rusijos, Vokietijos ir dvi komandos iš Čekijos ir Didžiosios Britanijos.

Penktadienį vyks kvalifikaciniai skrydžiai su trumpa 3 minučių programa, šeštadienį - varžybos, o sekmadienį vyks finalinis skrydis, kuriame pasirodys trys geriausi lakūnai.

Po varžybų žiūrovams bus pristatytas spektaklis "Dreamings" ("Svajos"), kuriame dalyvaus 6 pavieniai lakūnai, Olandijos komanda, jungtinė prancūzų ir ispanų parasparnių komanda ir sraigtasparnių komanda iš Japonijos.

Po "Grand Prix" varžybų17-ojo etapo, vykusio Brno mieste Čekijoje, J.Kairys yra 6-oje vietoje. Lietuvos lakūnas Pasaulio akrobatinio skraidymo "Grand Prix" varžybas yra laimėjęs 2000-aisiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.