aA
Artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems metams moterys pradeda rūpintis ne tik dovanomis ir vaišėmis, bet ir šventiniais rūbais bei aksesuarais. Nepriekaištinga išvaizda sukuriama, kai kruopščiai apgalvojama visuma, suderinami drabužiai, aksesuarai, šukuosena ir makiažas. Ypač atidžiai darytis makiažą turėtų moterys, nešiojančios akinius.
Akiniai, makiažas
Jos turi atsižvelgti ne tik į plaukų, akių, odos spalvą, bet ir į rėmelių spalvą, modelį, lęšių pobūdį, sakoma akinius gaminančios „Safilo Group“ pranešime spaudai.

Anot bendrovės pardavimo vadovės Lietuvoje Ramunės Karuzaitės teigimu, didžiausia klaida, kurią daro moterys, yra įsitikinimas, jog akiniai paslepia akis, todėl nebūtina dažytis.

Pasak jos, makiažo priemonėmis galime išryškinti gražiausius bruožus ar nukreipti dėmesį nuo ne tokių patrauklių. Tačiau nešiojant akinius su dioptrijomis, reikėų atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių dalykų.

Trumparegių akinių lęšiai mažina akis, todėl tokius akinius nešiojančioms merginoms bei moterims patariama šiek tiek ryškiau dažytis. Tinkamiausios spalvos yra natūralios – rožės, slyvos, pilka, rausvai pilka. Nepatariama naudoti per šviesių akių šešėlių, nes tai sukurs efektą, lyg moteris būtų tik ką pakilusi iš lovos.

Akiniai, makiažas
„Safilo Group“

Kad akys įgautų išraiškingumo ir gilumos, paryškinkite išorinį kamputį ties blakstienomis tamsesniu pieštuku ar šešėliais, tik jokiu būdu neapveskite visos akies, nes tai jas optiškai dar labiau sumažins. Vakare blakstienas galima dažyti dviem ar net trim sluoksniais, bet reikėtų stebėti, kad jos nesiremtų į akinių stiklus.

Toliaregių akinių lęšiai akis padidina, todėl galima naudoti tamsesnių spalvų šešėlius – rudą, rusvą, oranžinę. Taip pat šešėlių spalvą galima rinktis artimą akies rainelės spalvai, tik ji neturėtų būti per daug ryški, geriau rinktis švelnesnį atspalvį. Vakare elektros ar žvakių šviesoje gražiai atrodo saikingai užtepti blizgūs šešėliai. Siūloma vengti juodo pieštuko, nes taip paryškintos akys atrodo pernelyg ryškiai ir nenatūraliai. Vietoj jo geriau rinktis pilkos ar rudos spalvų pieštukus.

Akiniai, makiažas
„Safilo Group“

Darantis makiažą patariama atsižvelgti į rėmelių tipą bei spalvą. Nešiojant berėmius akinius, akis dažyti galima ryškiau, o jei akiniai yra ryškios spalvos, akis dažykite neutraliai, labiau paryškinkite skruostus ar lūpas.

Jei šventinį vakarą dėvėsite puošnius auksinius ar aukso spalvos siaurus rėmelius, kurie dar gali būti puošti akmenukais, kristalais, ornamentais, akis galite ryškinti blizgiais šešėliais. Šiuo atveju šešėlių atspalvis turėtų būti panašus į rėmelių, pvz., jei rėmeliai blizgaus sidabro spalvos metalo, rinkitės šalto blizgesio šešėlius, ir atvirkščiai.

Tik nereikėtų persistengti blizginant akis. Akcentuokite akis, šviesiu blizgiu šešėliu patepdamos vokus po antakiu. Nepamirškite vadovautis taisykle – labiau ryškinamos arba akys, arba lūpos, todėl, jei sutelkėte dėmesį į akių makiažą, lūpas užteks padažyti pastelinės, švelnios spalvos blizgesiu. Taip pat nepamirškite sušukuoti, jei reikia, paryškinti antakių.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.