aA
Kas bendra galėtų būti tarp baldų bute ir mūsų sveikatos? Daug kas. Esmė ta, kad akys tik mato daiktus, o smegenys nepaliaujamai analizuoja informaciją. Jos savitai traktuoja asimetriją, kontrastus, net nedidelius patalpos geometrinės struktūros pokyčius. Vos pakrypusios sienos gali sukelti nemalonius fiziologinius pojūčius.
Antikvariniai baldai, interjeras
© Corbis/Scanpix
Tad interjero dizainą reikia rinktis klausantis savo vidinio balso ir kuo mažiau stengiantis įtikti įnoringajai poniai madai. Gremėzdiškus tamsius baldus ar didžiulius lipdinius, puošmenas, veidrodžius organizmas suvokia kaip grėsmę. Pasąmonėje tas signalas transformuojamas į mintį, kad namuose gali būti nesaugu, vadinasi, jūs nuolat būsite įsitempę ir negalėsite atsipalaiduoti.

Nuotaikos ir savijauta dažnai kinta, ir tokiais momentais žmogus jaučia poreikį kažką keisti interjere. Tai pirmas signalas, kad namuose ne viskas gerai. Nepulkite perstumdyti spintų, pirkti naujų fotelių ar paveikslų.

Stresas praeis, viskas susitvarkys, o kritišku momentu padarytos pertvarkos žalos mastai nenuspėjami. Jokiu būdu negalima persiutus imtis kardinalių permainų, iš nevilties daryti remonto.

Nuo miesto keliamo streso padeda išsivaduoti vadinamasis ekologiškas interjeras - su paveikslais, fontanėliais, specialiomis durimis, viskuo, kas tik primena gyvenimą kaime. Žinoma, jei tik jūsų savijauta priklauso būtent nuo to.

Vis dėlto kaimiškas stilius mieste dvelkia egzotika. O kokie turėtų būti paprasto miestiečio kambariai - miegamasis, vaikų kambarys?

Pagrindinė klaida ta, kad daugelis trokšta itin erdvaus miegamojo. Jis turėtų būti kuo mažesnis - visai pakanka dešimties dvylikos kvadratinių metrų.

Jei esate sveiki, ir daugiau erdvės nepakenks, bet jei nervų sistema išbalansuota ir sveikata ne kažin kokia, dideliame miegamajame organizmui reikės daugiau pastangų erdvei nuskenuoti - būtent tai vyksta miegant.

Kad miegamasis maksimaliai atitiktų savo paskirtį, nereikia jame statyti didelės spintos. Jame apskritai reikia kuo mažiau baldų - pakanka lovos, spintelės, labai norint - televizoriaus. Svarbu teisingai pasirinkti lovos padėtį durų atžvilgiu.

Reikšmės turi ir tai, kur išeina langai, kaip būtent jie ir durys išdėstyti, koks buto šeimininko amžius, veikla ir temperamentas. O kadangi miegamojo šeimininkai paprastai būna du, tenka ieškoti kompromiso. Lengviausia tai padaryti pasitelkus intuiciją.

Kalbant apie vaikų kambarį - čia irgi yra savų niuansų. Dažnai tėvai nori padaryti jį kuo puošnesnį - o nevertėtų. Vaikų psichika dar nesusiformavusi, smegenys negali suvokti visko, kas yra aplinkui, ir atsakyti į visus stimulus, todėl jų turėtų būti kuo mažiau.

Vaikų kambaryje neturi būti nieko ryškaus, aštraus, rėksmingo, rėžiančio akį, netinka grynos be atspalvių spalvos.