Tai buvo pirmoji Boltono ekipos pergalė nuo rugpjūčio mėnesio. Įdomu tai, jog vasaros pabaigoje vienintelį pralaimėjimą iki šiol buvo patyrusi ir Mančesterio ekipa.

Rungtynės šeimininkams prasidėjo labai sėkmingai - po Ivano Campo baudos smūgio Nicolasas Anelka pasinaudojo jaunojo gynėjo Gerardo Pique klaida ir išvedė savo komandą į priekį.

Ir po šio įvarčio "Bolton" vienuolikė žaidė gyvai ir pavojingai kontratakavo, tuo tarpu "Man Utd" futbolininkams retai pavykdavo pavojingiau grasinti varžovų vartams. Tam, ko gero, atsiliepė ir faktas, jog nežaidė kūrybingasis saugas Cristiano Ronaldo - jam treneriai leido pailsėti po dviejų tarptautinių rungtynių.

Kiek sumišusiems svečiams nepadėjo ir tai, jog dėl aršios kovos tarp Kevino Davieso ir Patrice'o Evros bei to sąlygoto nuolatinio Sero Alekso Fergusono nepasitenkinimo didžiosios pertraukos metu vyriausiasis 'raudonųjų velnių' treneris buvo pašalintas nuo atsarginių suolelio ir turėjo likusią dvikovos dalį stebėti iš tribūnų.

K.Daviesas turėtų džiaugtis, jog buvo tik įspėtas, nors bent kelis kartus grubiai griovė savo varžovą iš nugaros.

Mančesterio komanda atsigavo po didžiosios pertraukos, kuomet G.Pique pakeitė Andersonas. Netrukus po šio taktinio sprendimo pavojingą Oweno Hargreaveso baudos smūgį atrėmė Jussi Jaaskelainenas, o 70-ąją minutę Carlosui Tevezui teliko griebtis už galvos - po P.Evros perdavimo jis iš kelių metrų smūgiavo virš vartų.

Mačo pabaigoje "Man Utd" dar kelis kartus privertė šeimininkų gerbėjus tribūnose lengviau atsidusti po nerealizuotų gerų progų, bet A.Fergusonui galiausiai teko susitaikyti su pirmuoju pralaimėjimu "Bolton" klubui nuo pat 1978 metų gruodžio.

Nemažai turėjo ir vienvaldžiu lyderiu tapęs Lodono "Arsenal", namie tik pačioje rungtynių pabaigoje palaužęs iškritimo zonoje besikapanojančią "Wigan".

Pirmajame kėlinyje šeimininkai turėjo bent dvi puikias progas pasižymėti, bet Emmanuelio Adebayoro bandymą atrėmė puikiai sužaidęs varžovų vartininkas Mike'as Pollittas, o Emmanuelis Eboue iš patogios padėties nepataikė į vartus.

Tiesa, verta paminėti, jog "Wigan" taip pat turėjo galimybių netikėtai įsiveržti į priekį, bet ir Marcusas Bentas, ir Paulas Scharneris galva siuntė kamuolį greta vartų stačiakampio.

Galiausiai Arsene'o Wengero auklėtinius nuo netikėto dviejų taškų praradimo išgelbėjo pora vėlyvų įvarčių - iš pradžių galva po Bacary Sagnos perdavimo iš krašto pasižymėjo gynėjas Williamas Gallasas, o dar po minutės persvarą kontratakos metu įtvirtino Tomasas Rosicky.

Pergalės džiaugsmą 'kanonieriams' apkartino tik tai, jog po grubios Emile'io Heskey pražangos traumą patyrė jaunasis saugas Theo Wallcottas.

Anksčiausioje turo dvikovoje ambicijų kaip visuomet neslepiantis "Newcastle" savo stadione priėmė "Liverpool".

Svečiai nuo pat rungtynių pradžios tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir neleido šeimininkams net priartėti prie savo vartų. Tiesa, iš pradžių "Newcastle" sugebėjo apsiginti, tačiau palūžo 28 minutę - Lucas Leiva baudos smūgio metu parideno kamuolį S.Gerrardui, o šis galingu bei neatremiamu smūgiu iš 25 metrų nepaliko jokių vilčių varžovų vartininkui.

Po šio smūgio "šarkos" trumpam pabudo ir Alanas Smithas netrukus pabandė laimę iš toli, tačiau į vartus nepataikė. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo viena geriausių komandos progų per visas rungtynes.

Besibaigiant kėliniui "Liverpool" turėjo progą įtvirtinti pranašumą ir praktiškai palaidoti šeimininkų viltis išplėšti bent tašką - F.Torresas iššoko vienas prieš vartininką Shay'ų Giveną, tačiau airis toli išbėgo iš vartų ir petimi atmušė ispano bandymą. Tačiau tai buvo ne pabaiga - pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubo kitas puolėjas Dirkas Kuytas ir, šiaip taip išvengęs gynėjų bandymų išmušti jį toliau nuo vartų, sugebėjo atlikti perdavimą F.Torresui.

Rezultatyviausiam ekipos žaidėjui buvo likę tik formalumas - įmušti į tuščius vartus iš 20 metrų. Deja, ispanui pritrūko tikslumo ir kamuolys atsimušė į virpstą.

Nepaisant to, visus reikalus liverpuliečiai išsprendė tuoj po didžiosios pertraukos, kai po kampinio tiesiai prieš vartus atsidūręs D.Kuytas keliu pelnė antrąjį komandos įvartį.

Po šio epizodo svečių pranašumas niekam negalėjo kelti abejonių - jie nuolatos atakavo, o kardinaliai vasarą atsinaujinusi "Newcastle" gynyba atrodė kiaura lyg rėtis. Juos gelbėjo tik tai, jog F.Torresas, kaip visuomet sėkmingai maudęs varžovus, nesugebėdavo tiksliais smūgiais užbaigti atakų ir iššvaistė bent 3 puikias progas.

Tiesa, galiausiai krito ir trečiasis įvartis - 66-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Ryanas Babelis prasiveržė kairiuoju kraštu ir įmetė kamuolį S.Gerrardui, kuris vienu lietimu atmetė jį atgal olandui į baudos aikštelę ir krašto puolėjas neprašovė, tiksliu smūgiu nepalikdamas vilčių S.Givenui.

Rezultatai

"Newcastle" 0 - 3 "Liverpool"

28' [0 - 1] Steven Gerrard

47' [0 - 2] Dirk Kuyt

66' [0 - 3] Ryan Babel

Londono "Arsenal" 2 - 0 "Wigan"

84' [1 - 0] William Gallas

85' [2 - 0] Tomas Rosicky

"Birmingham" 0 - 2 "Portsmouth"

34' [0 - 1] Sulley Ali Muntari

82' [0 - 2] Niko Kranjcar

"Bolton" 1 - 0 "Man Utd"

12' [1 - 0] Nicolas Anelka

Liverpulio "Everton" 7 - 1 "Sunderland"

12' [1 - 0] Aiyegbeni Yakubu

17' [2 - 0] Tim Cahill

43' [3 - 0] Steven Pienaar

45' [3 - 1] Dwight Yorke

62' [4 - 1] Tim Cahill

73' [5 - 1] Aiyegbeni Yakubu

80' [6 - 1] Andrew Johnson

85' [7 - 1] Leon Osman

"Man City" 2 - 1 "Reading"

11' [1 - 0] Martin Petrov

43' [1 - 1] James Harper

90' [2 - 1] Stephen Ireland

"Middlesbrough" 0 - 3 Birmingemo "Aston Villa"

45' [0 - 1] John Carew

48' [0 - 2] Olof Mellberg

58' [0 - 3] Gabriel Agbonlahor

"Derby" 0 - 2 Londono "Chelsea"

17' [0 - 1] Salomon Kolou

73' [0 - 2] Shaun Wright Phillips

90' iš aikštės pašalintas Mickael Essien ("Chelsea")