Turnyro nugalėtoja tapo Graikijos rinktinė, kuri trečiadienio pirmajame susitikime 80:65 įveikė vieną pergalę iškovojusius ir trečioje vietoje likusius slovėnus. Italijos nacionalinė komanda visas trejas rungtynes pralaimėjo.

Lietuvos rinktinėje trečiadienio rungtynėse rezultatyviausiai žaidė Darius Songaila, pelnęs 17 taškų. Ramūnas Šiškauskas surinko 16, Linas Kleiza - 15, Rimantas Kaukėnas - 12 taškų.

Italų gretose pasižymėjo rinktinės senbuvis Massimo Bulleri (20 tšk.) ir Angelo Gigli (15 tšk.).

Varžovų nokautas - trečiajame kėlinyje

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Lietuvos krepšininkai, kaip ir susitikime su slovėnais iškart šovę pirmyn. Greitai ir judriai puolime žaidę lietuviai pradėjo tolti (8:2, 16:9). Tačiau gintis Lietuvos rinktinei nesisekė - keletas klaidų, nespėjimas pasikeisti žmonėmis, greitos varžovų kontratakos ir italai persvėrė rezultatą (20:19).

Vis dėlto, po trenerio Ramūno Butauto paprašytos minutės pertraukėlės, kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė mūsiškiai. Jie laimėjo paskutinę atkarpą 6:0 ir laimėjo ketvirtį (25:20).

Antrajame kėlinyje Italijos rinktinės žaidėjai vėl išlygino rezultatą (30:30) ir žaidimas išsilygino. Nė viena komanda viso ketvirčio metu nesugebėjo įgyti didesnės nei 2 taškų persvaros, bet kėlinio pabaigoje sėkmė vėl šypsojosi lietuviams. D.Songaila iš sudėtingos padėties aidint sirenai pelnė du taškus ir padidino Lietuvos nacionalinės komandos pranašumą iki 4 (41:37).

Įspūdingiausia mačo dalis Lietuvos rinktinės sirgalių laukė trečiajame kėlinyje. Mūsiškiai užsidarė aklinoje gynyboje ir per visą kėlinį taikliarankiams varžovams teleido įmesti 9 taškus. Puikios gynybos vaisius Lietuvos krepšininkai raškė puolime, kur per 10 minučių surinko 29 taškus ir nutolo solidžia persvara (70:46).

Patyrę tokį smūgį italai jau nebeatsigavo. Tiesa, per paskutinį susitikimo ketvirtį Italijos rinktinės žaidėjai pasiuntė R.Butautui grėsmingą signalą, kai žaisdami prieš antrąjį Lietuvos komandos penketą sugebėjo priartėti iki 10 taškų (65:75). Tačiau aikštelėje pasirodę lietuvių starto penketo žaidėjai D.Songaila ir Š.Jasikevičius pataikė po metimą bei išsklaidė italų viltis (80:65).

Pergalę mūsiškiams tiksliu tolimu metimu įtvirtino L.Kleiza - 86:70.

Lietuva: Darius Songaila 17 taškų (1/2 trit., 5/8 dvit., 4/7 baudų; 5 atk. kam.), Ramūnas Šiškauskas 16 (1/1 trit., 4/4 dvit., 5/7 baudų; 4 per. kam.), Linas Kleiza 15 (3/6 trit., 0/3 dvit., 6/8 baudų), Rimantas Kaukėnas 12, Kšyštofas Lavrinovičius 9 (9 atk. kam.), Šarūnas Jasikevičius 7 (3 per. kam.), Jonas Mačiulis ir Simas Jasaitis po 4, Robertas Javtokas 2.

Giedrius Gustas (12:29 min.), Darjušas Lavrinovičius (9:26 min.) ir Donatas Slanina (6:33 min.) taškų nepelnė. Paulius Jankūnas buvo neregistruotas rungtynėms.

Italija: Massimo Bulleri 20 (1/2 trit., 7/8 dvit., 3/3 baudų), Angelo Gigli 15 (7 atk. kam.), Andrea Crosariolas 9 (6 atk. kam.), Marco Belinelli ir Stefano Mancinelli po 6, Marco Mordente ir Gianluca Basile po 5, Giacomo Galanda 4.

Statistika:

Lietuvos rinktinė turnyre iškovojo dvi pergales ir patyrė vieną nesėkmę. Lietuviai pirmajame mače 71:78 nusileido graikams, o antrajame - 87:72 nugalėjo slovėnus. Graikai trečiadienį lemiamose rungtynėse taip pat nesunkiai įveikė Slovėnijos rinktinę, kurioje Domenas Lorbekas ir Goranas Jagodnikas buvo priversti "arti" po 40 minučių.

Graikija - Slovėnija 80:65

Graikija: Vasilis Spanoulis 16, Theodoros Papaloukas 14, Antonis Fotsis ir Dimitris Diamantidis (5 rez. perd.) po 11.

Slovėnija: Domenas Lorbekas 15, Goranas Jagodnikas 14 (13 atk. kam.), Matjažas Smodišas 11, Urošas Slokaras 8.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Robertas Javtokas buvo pripažintas geriausiu turnyro kovotoju dėl atšokusių kamuolių, o Ramūnas Šiškauskas tapo rezultatyviausiu žaidėju.

Naudingiausio turnyro krepšininko titulas atiteko Graikijos rinktinės gynėjui Vasiliui Spanouliui.

Lietuvos rinktinei liko vienas draugiškas susitikimas

Kaip praneša Lietuvos krepšinio federacija, į Lietuvą vyrų rinktinė grįžta ketvirtadienį ir nuo šeštadienio pradės paskutinę treniruočių stovyklą Vilniuje. Rugpjūčio 29 d. rinktinė sužais paskutines kontrolines rungtynes prieš Europos čempionatą su Vilniaus "Lietuvos ryto" klubu. Rungtynių pradžia – 19.00 val.

Prieš rungtynes, nuo 17.45 val. prie pagrindinio "Siemens arenos" įėjimo įvyks skulptūros Lietuvos krepšiniui atidengimo ceremonija.

Lietuvos rinktinės fotogyvenimą galite pamatyti Euro2007.lt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.