Šiuo klausimu jau daugiau nei aštuoniolika metų domisi psichologijos profesorius Robertas Staris. Jis ir jo kolegos mano, kad supimas – „sensorinio neatitikimo“ rezultatas.

Paprastai vestibuliarinis aparatas padeda organizmui reguliuoti judėjimą, o vizualinė sistema (regėjimas) siunčia atitinkamus signalus į smegenis.

„Tai, kas pažeidžia šį tarpusavio ryšį, ir sukelia supimą, - pravda.ru tvirtina profesorius Staris. - Paprasta šeima važiuoja automobiliu. Tėvas vairuoja, šalia sėdi motina, o vaikas – gale. Ir viskas, ką jis mato, yra priekinio krėslo nugarėlė. Vizualinė sistema niekaip nesuvokia judėjimo, bet vestibuliarinis aparatas jaučia visus posūkius ir kelio nelygumus. Tas pats vyksta ir skaitant automobilyje. Matote nejudantį puslapį, o vestibuliarinis aparatas „juda“ kelyje“.

Žinoma, žmonės, kenčiantys nuo užsupimo, neturi slėpti savo problemos po iškankinta šypsena. Tačiau prieš imdamiesi vaistų nuo pykinimo, pamėginkite kitas priemones. Galbūt kažkuri tiks būtent jums.

• Niekad nekeliaukite tuščiu skrandžiu. Geriausia suvalgyti neriebaus, bet baltyminio maisto.

• Jei važiuosite ilgai, pasiimkite maisto su savimi.

• Užkąskite kas dvi kelio valandas.

• Važiuodami stenkitės atsisėsti taip, kad regėtumėte visus kelio vingius.

• Kaip priemonę nuo pykinimo naudokite imbierą. Jo džiovintos šaknys parduodamos vaistinėse.

• Masažuokite tašką R6 – pagal kinų mediciną, jis kontroliuoja pykinimą. Taškas yra vidinėje rankos pusėje, pora centimetrų nuo riešo. Galima pačiam pasidaryti guminę apyrankę su prisiūta pusapvale saga, kuri spaus tašką.

Jei niekas nepadeda, daktaras Staris turi dar vieną patarimą: „Atminkite, nuo supimo ir pykinimo dar niekas nenumirė, nors, ko gero, to ir norėtų...“

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją