aA
Į Oginskių rūmus Plungėje lankytojai įžengs per restauruotus vartus. Pasak Kultūros paveldo centro išplatinto pranešimo spaudai, ketvirtadienį bus atidaromi restauruoti Plungės Oginskių rūmų vartai.
1879 metais pastatytų grafo Mykolo Oginskio rūmų ansamblis yra kultūros paminklas, reikšmingas istorine, architektūrine bei menine verte.

Pagrindinių vartų restauravimas buvo atliekamas visus metus. Vartų masyvius stulpus puošia piliastrai, giliose nišose stovi senovinių karžygių statulos, o virš stulpų meškų skulptūros laiko skydus su Oginskių herbais, teigiama pranešime.

Restauravimo metu buvo permūryti stulpai, kurių mūras buvo pažeistas, taip pat buvo restauruotos skulptūros ir metalinės vartų dalys. Darbus, kurie kainavo 150 tūkst. litų, finansavo Kultūros vertybių apsaugos departamentas ir Plungės rajono savivaldybė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.