Nepaisant nesėkmės, „Partizan" išgelbėjo pralaimėjimas nedideliu skirtumu. Vis dėlto labiausiai dėkoti serbai turėtų Romos „Lottomatica" ekipai, kuri namie nušlavė Zagrebo „Cibona".

Per rungtynes Belgrade beveik visą laiką aikštėje dominavo ispanai. Vis dėlto aikštės šeimininkai nenuleido rankų ir ketvirtajame kėlinyje spurtavę 15:2 galėjo laimėti rungtynes.

Tačiau per paskutines mačo sekundes dvi baudas, galėjusias užtikrinti „Partizan" komandai pergalę, prametė Milenko Topičius, o aidint finalinei ketvirtojo kėlinio sirenai neįtikėtiną tritaškį pataikė ir pratęsimą išplėšė „Unicaja" gynėjas Pepe Sanchezas.

Per papildomas 5 minutes šiek tiek geriau atrodė daugiau jėgų išsaugoję ispanai, kurie šventė septintą pergalę B grupėje ir reguliarųjį Eurolygos sezoną baigė ketvirti.

„Partizan": Predragas Drobnjakas 23 (8 atk. kam., 5 per. kam.), Vonteego Cummingsas 16, Urošas Tripkovičius 13, Nikola Pekovičius 12.

„Unicaja": Pepe Sanchezas 20, Jiri Welschas 18, Danielis Santiago 13, Marko Tušekas 12, Carlosas Cabezas ir Berni Rodriguezas po 11.

Atėnų „Panathinaikos“ ekipa Tel Avive neatsilaikė prieš vietos „Maccabi“, kuriai pralaimėjo 73:76 (24:12, 13:21, 22:19, 14:24), tačiau išliko pirmoje Eurolygos turnyro B grupės vietoje. „Maccabi“ po šios pergalės užsitikrino antrąją vietą grupėje.

Starto penkete rungtynes pradėjęs Ramūnas Šiškauskas pralaimėjusiems per 19 minučių pelnė 12 taškų (3/4 dvitaškių, 2/5 tritaškių), atliko 2 rezultatyvius perdavimis, blokavo 1 metimą, tačiau 1 kartą suklydo bei 4 sykius prasižengė.

Robertas Javtokas graikams per 9 minutes taškų nepelnė (0/2 baudų), tačiau išprovokavo 2 varžovų pražangas ir dukart prasižengė pats.

Starto penkete mačą pradėjęs Simas Jasaitis „Maccabi" ekipai per 7 minutes taškų nepelnė. Lietuvis prametė 2 tritaškius, atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 1 pražangą, po 1 kartą suklydo ir prasižengė.

„Maccabi“: Derrickas Sharpas 18, Yotamas Halperinas 10, Nicola Vujčičius 9.

„Panathinaikos": Dimitrios Diamantidis 17, Ramūnas Šiškauskas ir Sani Bečirovičius po 12.

Bolonijos „Climamio“ buvo arti tikslo, tačiau lietuvių tritaškiai atvėrė TOP-16 duris Sopoto „Prokom Trefl“ ekipai. Paskutinėse Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse lenkai savo aikštėje 78:84 (16:24, 26:13, 10:20, 26:27) nusileido italams, tačiau vis tiek pateko į kitą etapą.

Abi komandos surinko po 5 pergales ir 9 pralaimėjimus, tačiau Sopoto ekipa buvo laimėjusi pirmąjį tarpusavio mačą 14 taškų skirtumu, todėl šįkart turėjo nepralaimėti didesniu skirtumu.

Ketvirto kėlinio viduryje „Climamio“ buvo atitolę iki 10 taškų, bet Donatas Slanina pataikė du tritaškius iš eilės ir skirtumas sumenko iki 6 taškų – 63:69. Į Davido Bluthenthalio tritaškį Tomas Pačėsas taip pat atsakė tolimu metimu, D.Slanina vėliau pridėjo dar vieną tolimą metimą ir komandas teskyrė 5 taškai – 71:76.

Nors ir pralaimėję, lenkai pateko į kitą etapą. Jie tapo tik antra komanda per visą Eurolygos istoriją, iškopusia į kitą etapą vos su 5 pergalėmis.

Rezultatyviausias iš lietuvių lenkų gretose buvo D.Slanina, per 22 minutes pelnęs 15 taškų (1/3 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 1/2 baudų). Jis taip pat atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 1 kartą syklydo ir 2 sykius prasižengė.

Tomas Masiulis per 34 minutes pelnė 8 taškus (4/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, 2 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

T>Pačėsas per 10 minučių pelnė 3 taškus (1/1 tritaškio), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 1 kartą prasižengė.

„Climamio“: Vassilis Evtimovas 21 (15 atk. kam.), Tyusas Edney ir Davidas Bluthenthalis po 17, Stefano Mancinelli 16.

„Prokom Trefl“: Christianas Dalmau 18, Donatas Slanina 15, Michaelis Andersenas 10.

Kiti rezultatai:

A grupė

Stambulo „Efes Pilsen“ - Maskvos „Dinamo" 72:76 (23:18, 12:13, 22:29, 15:16)

Ši pergalė garantavo „Dinamo“ antrąją vietą A grupėje bei pirmąjį burtų traukimo ceremonijos krepšelį, kuriame taip pat bus Maskvos CSKA, Vitorijos „Tau Ceramica“ bei Atėnų „Panathinaikos“.

Tuo tarpu „Efes Pilsen" ekipa, iškovojusi 8 pergales ir patyrusi 6 pralaimėjimus, A grupėje užėmė ketvirtą vietą.

„Efes Pilsen“: Horace'as Jenkinsas 25, Ermalis Kuqo 16 (6 atk. kam.), Drew Nicholasas 13.

„Dinamo“: Antonis Fotsis 18, Travisas Hansenas 16, Lazaros Papadopulous 14 (6 atk. kam.).

Pirėjo „Olympiakos“ - Kelno „RheinEnergie“ 77:73 (20:17, 27:20, 12:16, 18:20)

„Olympiakos“: Andrija Žižičius 25 taškai, Giannis Bouroussis 12 (11 atk. kam., 4 per. kam., 4 blk.), Manolis Papamakarios ir Scoonie Pennas po 11.

„RheinEnergie“: Demondas Malletas 23, Devinas Greene’as 18, Immanuelis McElroy 15 (10 atk. kam.).

Vitorijos „Tau Ceramica“ - Le Mano „Sarthe Basket“ 86:54 (28:13, 20:9, 20:14, 18:18)

„Tau Ceramica“: Luisas Scola 18 taškų, Igoris Rakočevičius 15, Mirza Teletovičius 14 (8 atk. kam.), Serkanas Erdoganas 11.

„Sarthe Basket“: Erikas Campbellas 11 taškų, Philippe‘as Amagou 10.

Vitorijos ekipa, iškovojusi 12 pergalių, A grupėje užėmė pirmąją vietą, tuo tarpu 4 pergales surinkę Le Mano krepšininkai, liko septinti.

B grupė

Liublianos „Union Olimpija" - Badalonos „Joventut" 86:82 (17:24, 26:20, 19:22, 24:16)

Badalonos ekipa kelialapį į Eurolygos TOP-16 etapą buvo užsitikrinusi dar prieš šį mačą. Liublianos komandai jis taip pat nieko nelėmė.

„Joventut" krepšininkai iškovoję 7 pergales ir patyrę tiek pat nesėkmių B grupėje liko treti. Tuo tarpu vos 5 kartus per 14 mačų laimėję slovėnai grupėje liko paskutiniai.

Saulius Kuzminskas nugalėtojams per 16 minučių pelnė 6 taškus (3/6 dvitaškių), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, 4 kartus prasižengė.

„Joventut": Rudy Fernandezas 18, Charlesas Gainesas 14 (7 atk. kam.), Lubošas Bartonas 12 (11 atk. kam.).

„Union Olimpija": Teemu Rannikko 22, Domenas Lorbekas 19, Manučaras Markoišvilis 17 ... Saulius Kuzminskas 6.

Romos „Lottomatica" - Zagrebo „Cibona" 81:58 (23:17, 24:16, 19:10, 15:15)

Romos ekipai prieš šį mačą reikėjo pergalės 14 taškų skirtumu ir tikėtis, kad pergalę Belgrade iškovos Malagos „Unicaja" krepšininkai.

Iškovoję 6 pergalę per 14 mačų dėl palankiai susiklosčiusio aukščiau minėto mačo Romos krepšininkai B grupėje užėmė penktą vietą, į šeštą nustumdami „Partizan" ekipą, o septintoje palikdami už TOP-16 borto likusią „Cibona".

„Lottomatica": Mire Chatmanas 19 (6 per. kam.), Davidas Hawkinsas 17, Dejanas Bodiroga 11, Loukas Mavrokefalidis 11.

„Cibona": Brindley Wrightas 14 (12 atk. kam.), Chrisas Warrenas ir Andrew Wisniewskis (6 per. kam.) po 11 , Davoras Kusas 10.