aA
Nuotaka
© Corbis/Scanpix
Tromso universitete (Norvegija) atlikus apklausą nustatyta, kad mėlynakiams vyrams nuotraukos moterų, kurių akys yra tokios pačios spalvos, yra reikšmingai patrauklesnės nei rudakių moterų nuotraukos. Tuo tarpu nei rudakiai vyrai, nei rudakės moterys, aiškios pirmenybės jokiai akių spalvai vertinant nuotraukas neteikė.

Šis pirmenybės teikimas akivaizdus ir realiuose santykiuose. Mėlynakiai vyrai su tokios pačios akių spalvos moterimis bendrauja dažniau nei su rudakėmis, ir dažniau nei rudakiai vyrai su bet kokios akių spalvos moterimis, praneša tyrimui vadovavęs Bruno Laengas.

Mėlyna akių spalva yra paveldima per recesyvinį geną, todėl du mėlynakiai partneriai turėtų susilaukti mėlynakio vaiko. Bet kokios kitos akių spalvos vaikas – aiškus požymis, kad jo tėvas yra kitas vyras, aiškino B.Laengas. Pasak jo, partnerės ieškantys mėlynakiai vyrai tai pasąmoningai supranta ir renkasi panašios akių spalvos moteris, kad galėtų lengviau nustatyti, ar moteris juos apgaudinėja.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.