Pergalę Ramūno Butauto treniruojama Rygos komanda galėjo išplėšti aidint finalinei sirenai. Tačiau tolimas Curtiso Millage'o metimas skriejo pro šalį.

Šeimininkai jau pirmajame kėlinyje įgijo 10 taškų pranašumą (23:13), o antrame kėlinyje įsimėčius Marcelo Machado ir Jonui Mačiuliui skirtumas šoktelėjo iki 20 – 41:21. Įpusėjus mačui „Žalgiris“ dar turėjo solidžią persvarą (51:35), tačiau latviai nebuvo linkę pasiduoti.

Trečio kėlinio pradžioje kauniečiai per mažiau nei 3 minutes 4 kartus suklydo ir prametė vienintelį mestą metimą, o tuo pasinaudoję Rygos krepšininkai spurtavo 9:0 ir priartėjo iki 44:51.

„Žalgirio“ taškų badą nutraukė J.Mačiulis, pataikęs tolimą metimą ir grąžinęs dviženklę persvarą, o po kelių minučių Machado tritaškis inicijavo spurtą 10:0, po kurio šeimininkų persvara vėl pasiekė 20 taškų – 66:46.

Visgi šis pranašumas irgi laikėsi neilgai – latviai trečio kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje spurtavo 18:6 ir po Sandžio Valterio tritaškio komandas skyrė vos 8 taškai – 72:64.

Nors kauniečiai tuoj vėl atstatė turėtą persvarą (78:64), tačiau latviai spurtavo ir likus žaisti kiek daugiau nei 1 minutę atsilikinėjo vos 3 taškais (82:85).

Po Vido Ginevičiaus klaidos latviai turėjo progą dar labiau priartėti, tačiau Millage'as prametė iš po krepšio, Valteris prasižengė prieš kamuolį atkovojusį Mačiulį ir kilo susistumdymas, po kurio Machado ir Valteris buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Mačiulis pataikė vieną baudą iš dviejų ir padidino skirtumą iki 4 (86:82), tačiau Millage'as kitoje atakoje įmetė tritaškį ir komandas skyrė tik taškas. Hanno Mottola pataikė dvitaškį, Millage'as į tai atsakė dviem taikliomis baudomis ir likus žaisti 19 sekundžių rezultatas buvo 88:87.

Po vienos taiklios Vytenio Jasikevičiaus baudos komandas skyrė du taškai (91:89), o latviai paskutinei atakai turėjo 11 sekundžių. Millage'as nusprendė atakuoti iš toli, jo metimas nepasiekė tikslo ir kauniečiai šventė pergalę.

Žalgiris": M.Machado 22, J.Mačiulis 18, T.Beardas 12 (10 atk.kam.), P.Jankūnas ir H.Mottola po 10, V.Ginevičius (6 rez.perd.) ir K.Penney po 9.

"ASK Riga": C.Millage 32, S.Valters 22, R.Grafs 15, A.Bramlettas 11 (10 atk.kam.).

Prasčiausia SEB Baltijos krepšinio lygos pirmojo etapo A grupės komanda patyrė nesėkmę šeštadienį. A grupės dugne likę Vilniaus „Sakalai“ antrojo etapo starte išvykoje 80:88 (18:19, 18:24, 18:25, 26:20) pralaimėjo Valmieros „Lačplėša alus“ klubui.

„Sakalai“ su varžovais apylygiai kovojo tik per pirmąjį rungtynių kėlinį. Antrajame latviai atitrūko, o po didžiosios pertraukos tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Skirtumą sumažinti svečiams pavyko tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

„Lačplėša alus“: Sandis Amolinas 24 taškai, Agnis Čavaras 17, Martinas Berkis 14, Andrejus Jansonas 13, Janis Bambis 10.

„Sakalai“: Vytautas Šarakauskas 21 (11 atk. kam.), Aidas Viskontas 16, Aivaras Kiaušas 12, Erikas Kučiauskas 11.

Algirdo Brazio treniruojama Tartu „Rock“ komanda pergale startavo SEB Baltijos krepšinio lygos antrajame etape. Šeštadienį namie Estijos krepšininkai 83:74 (23:22, 24:13, 20:19, 16:20) įveikė Kėdainių „Nevėžį“.

Pirmojo kėlinio pabaigoje į priekį atitrūkę „Rock“ krepšininkai pirmavo iki finalinės mačo sirenos. Žydrūnas Stankus tritaškiu antrojo kėlinio viduryje sumažino skirtumą iki minimumo (30:31, 15-ąją min.), tačiau estai pelnė 11 taškų be atsako ir atitrūko nepavejamai.

Svečius paskandino netaiklūs tolimi metimai. Kėdainių krepšininkai metė 28 tritaškius ir pataikė tik 6 (21,4 proc.). „Nevėžis“ kur kas sėkmingiau atakavo iš dviejų taškų zonos – iš 27 metimų tikslą pasiekė 20 (74,1 proc.).

„Rock“: Tanelis Teinas 20 taškų (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Vallo Allingu 18 (8 atk. kam.), Tarmo Kikerpillas 14, Gertas Kullamae 9.

„Nevėžis“: Gytis Sirutavičius 17, Žydrūnas Stankus ir Mindaugas Sakalauskas po 12, Tomas Rinkevičius 11, Andrius Aleksandrovas 10.

Kauno „Atletas“ panaikino 17 taškų deficitą, tačiau pergalės iš „Panevėžio“ rankų išplėšti nepavyko. Šeštadienį Panevėžyje vykusiose SEB Baltijos krepšinio lygos antrojo diviziono rungtynėse šeimininkai 87:70 (24:8, 18:23, 16:23, 29:16) nugalėjo „Atletą“.

Po Valdo Dabkaus dvitaškio ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečių persvara pasiekė 3 taškų ribą (61:58). Tačiau tuomet šeimininkai pelnė 8 taškus be atsako, o po Tomo Gaidamavičiaus dvitaškio skirtumas pasiekė dviženklę ribą (78:67, 38-ąją min.). Per likusį laiką intrigos sukurti nepavyko.

„Atletas“ išsiveržti į priekį ketvirtajame kėlinyje sugebėjo nepaisant to, kad pirmoje susitikimo dalyje turėjo 17 taškų deficitą. Per pirmąjį ketvirtį praleidę vos 8 taškus, panevėžiečiai savo spurtą tęsė ir po didžiosios pertraukos. Pauliaus Počiuipos vedamas „Panevėžys“ atitrūko 28:11. Nors pranašumo iki mačo pabaigos išlaikyti nepavyko, pergalę vis dėlto šventė „Panevėžys“.

„Panevėžys“: Virginijus Sirvydis 24 taškai, Tomas Gaidamavičius 18, Paulius Počiuipa 14 (10 atk. kam.), Gintautas Vileita 12 (6 rez. perd., 6 per. kam.).

„Atletas“: Darius Lukminas 20 (6 kld.), Valdas Dabkus (5 kld.) ir Remigijus Trakimas po 10.