aA
Mokslininkai nustatė, jog futbole vienuolikos metrų baudinių atmušimas yra labiau susijęs su aplinkybių vertinimu nei su sėkme.
Tyrimas parodė, jog geriausi pasaulio vartininkai žino, kaip interpretuoti mušančiojo baudinį stovėseną ir judesius prieš spiriant kamuolį. Šie teiginiai pagrindžia nuomonę, jog laimėjusi vienuolikos metrų baudinių seriją komanda nugalėjo pelnytai ir tai visiškai nesusiję su sėkme.

Olandijoje mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu įsivaizduojamus vartus saugojo profesionalūs vartininkai ir mėgėjai. Profesionalai vartus saugojo geriau nei mažiau gaunantys pažaisti vartų sargai.

Akių judesių analizė parodė, jog profesionalai dėmesį koncentruodavo į smūgiuojančiojo kojas, tuo tarpu mėgėjai panikuodavo ir žvilgsnį nukreipdavo įvairiomis kryptimis. Tyrimui vadovavęs Liverpulio universiteto profesorius Markas Williamsas teigia, jog patyrę vartininkai gali lengvai nuspėti kamuolio skriejimo kryptį pagal varžovo kojų padėtį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.