Vizito metu, jaunieji ukrainiečiai bei jų mokytojai dalyvaus emocinės gerovės, pramogų ir edukacijų programoje, kurią jiems parengė Sostinės vaikų ir jaunimo centro specialistai, kartu su partneriais – Alytaus miesto ir Varėnos rajono savivaldybėmis.

Vieną viešnagės savaitgalį ukrainiečiai praleis Vilniuje – lankysis LR Seime, Prezidentūroje, Vilniaus miesto savivaldybėje; apsistos SVJC būrelius lankančių vaikų šeimose.
Likusias dienas Gorodoko grupė praleis Varėnoje, o Kremenčiuko grupė – Alytuje.

Ši, į išgyvenimą karo sąlygomis nukreipta programa, tikimasi, padės bent iš dalies sušvelninti karo sukeltų psichologinių traumų pasekmes. Atgauti vidinę pusiausvyrą, stiprinti atsparumą nestabilumui ir pokyčiams, pasitikėjimą savimi, aplinkiniais bei savo šalies ateitimi.

Ukrainos vaikams bus rengiama daug gyvo bendravimo užsiėmimų su bendraamžiais Lietuvoje (gyventi juos priėmė SVJC lankytojų, auginančių panašaus amžiaus vaikus, šeimos); pedagogai semsis žinių apie tai, kaip kurti modernias, lengvai adaptuojamas/lanksčias į asmenybės ugdymą orientuotas neformaliojo švietimo programas/ veiklas vaikams ir jaunimui.

Kaip teigia šio projekto organizatorė Jolanta Markevičienė, emocinius bei socialinius įgūdžius stiprinančios programos ypač svarbios karo sąlygomis ir Ukrainos, ir kitų šalių vaikams. Jos padeda rasti savyje stiprybės pasitikėti, kritiškai mąstyti, atsakingai veikti pokyčių situacijoje.

„Pokyčiai, kuriuos išgyvena Ukrainiečiai, išties dideli. Beveik 8 milijonai ukrainiečių karo metu buvo priversti bėgti į kaimynines šalis; tiek pat persikėlė į saugesnius regionus šalies viduje.

Ukrainos švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, nuo 2022-ųjų birželio – 1733 švietimo įstaigų buvo iš dalies ir 200 – visiškai sunaikintos, 3500 – uždarytos ir naudojamos humanitariniams tikslams. Nors pamokos nuotoliniu būdu, vyksta ~ 86 proc. Ukrainos mokyklų; tačiau į socialinių bei emocinių gebėjimų stiprinimą orientuoti neformaliojo švietimo užsiėmimai arba visiškai sustabdyti arba vykdomi fragmentiškai.

Būtent neformaliajam švietimui – lanksčioms, modernioms, Lietuvoje pasiteisinusioms jo formoms, ir skirta ši Ukrainos jaunimo ir pedagogų viešnagė Lietuvoje“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt