aA
Daugelį metų Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namai veikė kaip įstaiga, organizuojanti ir teikianti paslaugas tėvų globos netekusiems kūdikiams, vaikams iki 4 metų amžiaus ir vaikams su negalia iki 7 metų amžiaus. Šalyje įgyvendinant globos pertvarką, Kūdikių namai reikšmingai išplėtė savo veiklos profilį, o kartu ir teikiamų paslaugų apimtį, rašoma pranešime spaudai.
Vaikas vežimėlyje
Vaikas vežimėlyje
© Shutterstock

Taip per dvejus metus Kūdikių namai tapo centru, kuris teikia kompleksines paslaugas ne tik įstaigoje globojamiems tėvų globos netekusiems vaikams, bet ir biologinėse šeimose augantiems vaikams su negalia ir turintiems raidos sutrikimų bei jų tėvams. Įgyvendinant pertvarką, Kūdikių namuose pradėtos teikti dienos centro, antrinės reabilitacijos, „Atokvėpio“ ir kitos kompleksinės paslaugos.

„Šiandiena Kūdikių namuose jau sėkmingai įkurtos keturios dienos socialinės globos grupės, kurias vadiname dienos centru. Šiose grupėse paslaugos teikiamos negalią turintiems vaikams, kurių amžius iki 7 metų. Taikydami naujausias šiuolaikines metodikas, kvalifikuoti specialistai teikia kompleksines individualizuotas paslaugas ne tik vaikams, bet ir visai šeimai, – pasakoja Kūdikių namų direktorė Renata Rimdžiuvienė. – Dienos centre kiekvieno vaiko poreikiai yra individualizuojami, sudaromos sąlygos asmenybei visapusiškai vystytis – taip ugdomi vaiko gebėjimai, skatinamas pozityvus elgesys, daug dėmesio skiriama vaiko integracijai į visuomenę.“
Dienos centre organizuojama pažintinė, mokomoji, socialinių įgūdžių formavimo, komunikavimo veikla. Grupėje atliekami darbeliai, užduotys, stebima gamta ir aplinka, švenčiami gimtadieniai, pažymimos kitos reikšmingos datos. Stengiamasi, kad vaikai pajustų grupinio darbo džiaugsmą, patirtų savo reikšmingumą priimant sprendimus, ugdytųsi pasitikėjimą savimi.

Vaikas vežimėlyje
Vaikas vežimėlyje
© Shutterstock

„Atsižvelgiant į individualius vaikų gebėjimus – vaikų patirtį, socialinę ir kultūrinę aplinką, jų specialiuosius ugdymosi poreikius, darbas su vaikais organizuojamas grupėje ir lauke. Įstaigoje įrengtas sensorinis kambarys, druskų kambarys, išmanioji lenta, sporto salė, yra šviečiantis smėlio stalas, sukurtos erdvės grupiniams ir individualiems užsiėmimams, įrengtas žaidimų kambarys su kamuoliukų baseinu, lauke įkurtas „Kneipo“ takas su fontanėliu“. Taip pat taikomos įvairios metodikos (,,Numicon“; ,,Tomatis“ metodas ir kt.). Specialistai ir tėvai kelia kvalifikaciją ne tik kitose įstaigose ar šalyse, bet ir Kūdikių namuose vykstančiuose mokymuose bei seminaruose“, – pasakojo R.Rimdžiuvienė.

Kūdikių namuose taip pat veikia paslauga „Atokvėpis“. Ši paslauga skirta šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, kurios dėl atostogų, ligos ar kitos priežasties laikinai negali pasirūpinti savo vaiku

Dienos centre teikiamos ilgalaikės, individualios psichologo konsultacijos. Taip pat kiekvieną mėnesį yra organizuojamos tėvų savipagalbos grupės – tai panašią patirtį turinčių tėvų susitikimai, per kuriuos, dalyvaujant psichologui, dalijamasi asmeninėmis istorijomis ir išgyvenimais, diskutuojama aktualiomis temomis.

Kūdikių namuose taip pat teikiamos antrinės ankstyvosios reabilitacijos paslaugos vaikams, turintiems negalią ir/ar raidos sutrikimų. Su vaikais dirbama komandos principu. Skyriaus specialistų komanda įvertina vaiko raidą. Kartu su šeima aptaria stipriąsias ir tobulintinas vaiko raidos puses, pagalbos kryptis bei numato raidos terapijos planus. Specialistai konsultuoja tėvus, kaip su vaiku bendrauti ir jį mokyti namuose. Kiekvienas vaikas gauna paslaugų kompleksus – tai dvi ir daugiau vaikų raidos sutrikimų diagnostikos ir gydymo procedūros, suteiktos vieną dieną. Paslaugos teikiamos, atsižvelgiant į vaiko raidos įvertinimo rezultatus, šeimos poreikius.

Kūdikių namuose taip pat veikia paslauga „Atokvėpis“. Ši paslauga skirta šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, kurios dėl atostogų, ligos ar kitos priežasties laikinai negali pasirūpinti savo vaiku. ,,Atokvėpio“ paslauga gali būti teikiama iki 6 mėnesių per metus. Kol tėvai turi galimybę atsikvėpti, su vaiku dirba patyrusių specialistų komanda.

Taip pat Kūdikių namai vykdo aktyvų tarpšakinį bendradarbiavimą su toje pačioje srityje dirbančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis (pvz.: „Lietaus vaikų“ asociacija) ir aukščiausio lygio tarptautiniais specialistais. Visai neseniai Kūdikių namuose lankėsi garsi logopedė–specialioji pedagogė p. Džina Deivis, kuri į Lietuvą atvyko „Lietaus vaikų“ asociacijos kvietimu. Ši tarptautinio lygio specialistė, dirbanti su vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimą, jų tėvais bei pedagogais, su Kūdikių namų specialistais pasidalino savo patirtimi. Be to, kiek anksčiau, Kūdikių namų kvietimu į Lietuvą buvo atvykusi „Numicon“ specialistė p. Helen Laflin. Tarpininkaujant Kūdikių namų atstovams, Vilniuje buvo suorganizuotas seminarų ciklas, kurio metu p. H. Laflin skaitė paskaitas specialistams.

Apibendrinant – šiuo metu Kūdikių namuose Vilniaus miesto šeimoms yra teikiamos aukšto lygio, visapusiškos, kompleksinės paslaugos, Kūdikių namai palaipsniui tampa kompleksiniu paslaugų šeimai centru.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Medikas apie traumas vaikų žaidimų aikštelėse: nuo ko nukrintama dažniausiai ir kaip to išvengti (2)

Vilniuje karantino metu visose žaidimų aikštelėse galėjome matyti STOP juostą, todėl traumų...

Ragina nepersistengti: kad dezinfekantai nepakentų, būtina laikytis kelių taisyklių (14)

Šiuo metu visi daug dažniau nei anksčiau naudoja rankų ir paviršių dezinfekavimo priemones,...

Medikas įvardijo, nuo kelių metų vaikams galima važinėti riedlentėmis ir riedžiais (4)

Vasarą parkuose galima išvysti daugybę vaikų, kurie aktyviai leidžia laisvalaikį, kas ant...

Aktorius Mindaugas Papinigis: jeigu ne skiepai, aš turbūt nebūčiau išgyvenęs (139)

Socialinės grupės „Viskas apie vakcinas“ iniciatoriai sukūrė projektą „Skiepų...

Tarptautinės šeimos dienos proga: 5 patarimai tėvams, kaip suformuoti sveikus vaikų įpročius

Vienas iš esminių geros savijautos principų tiek suaugusiems, tiek vaikams yra sveikas gyvenimo...

Top naujienos

Perkate mėsos gaminius ir jų skonis kitoks nei praėjusį kartą – ar verta sunerimti kada ir kam injektuojama mėsa (23)

Dalis prekybos tinklų skelbia didinantys lietuviškos produkcijos pasiūlymą, mažinantys jos...

Tokio išbandymo Lietuva dar nebuvo patyrusi: specialistai sutaria – gyvenimas po karantino jau nebus toks pats (107)

Ilgiau nei mėnesį trunkantis karantinas – unikalus išbandymas ne tik Lietuvai, bet ir kitoms...

Lietuvoje patvirtinti 8 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, pranešama apie dar dvi mirtis

Šeštadienį Lietuvoje nustatyti dar 8 nauji koronaviruso atvejai. koronastop.lrv.lt tinklalapyje...

JAV generolas: Rusija ketina įsitvirtinti Libijoje

Rusija siunčia savo karinę aviaciją į Libiją , kad ilgam įsitvirtintų šioje Šiaurės...

Kraštas Lietuvoje, kurio neaplenkia užsieniečiai: ragauja keptus žiobrius, atvyksta ieškoti ramybės (55)

Kad ši vasara besiruošiantiems atostogauti bus kiek kitokia nei įprasta, tikriausiai sutiks...

Kontrabandininkų siaubas – skrajojantis Perkūno būrys

Sieną saugantis Specialiosios paskirties skyrius vykdo specialiąsias užduotis visoje Lietuvoje....

Panevėžio rajone apvirto šeimos automobilis su trimis vaikais, moters būklė sunki (31)

Penktadienį kraupią avariją užfiksavę „Delfi“ skatytojai pranešė, kad apsivertė šeimos...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kas šoks „Kepurinę“ valdžios pergalės prieš virusą šventėje? (41)

Kai keli feisbuko draugai paprašė balsuoti už juos arba jų artimuosius LSDP rengiamame atvirame...

Gydytojas paaiškino, kodėl ši dieta – grynas pramanas: svoris krenta dėl visai kitų priežasčių (24)

Numesti nereikalingi kilogramai, sumažėjusi ligų rizika ir padidėjusi energija – tokius...

Geras oras Delfi kryžiažodžiams! Išspręskite ir laimėkite dovaną

Geras oras Delfi kryžiažodžiams! Išspręskite ir laimėkite dovaną

|Maža didelių žinių kaina