Su prekybos tinklu „Rimi“ bendradarbiaujanti tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorė Gerda Morozovienė atsiųstame pranešime pasakoja, kad apsaugai nuo uodų tiek sau, tiek vaikams naudoja natūralias, namuose pasigamintas priemones. Dviejų vaikų mama pasakoja, kaip apsaugoti vaikus būnant gamtoje ir kaip numalšinti niežulį mašalams sugėlus.

Svarbu pasirinkti tinkamą aprangą

Anot tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorės ir dviejų vaikų mamos Gerdos Morozovienės, leidžiant laiką su vaikais gamtoje viena pirmųjų taisyklių – pasirinkti tinkamą aprangą, kad liktų kuo mažiau neuždengtos kūno odos, kurią galėtų pasiekti ir sugelti uodai.

„Vasaros vakarais, net kai lauke šilta, stengiuosi vaikus rengti šviesesniais, lengvo audinio viršutiniais drabužiais su ilgomis rankovėmis. Taip pat – kelnėmis, uždaresniais bateliais ir kojinėmis. Tinka ir standesnio audinio drabužiai, jei lauke tuo metu yra kiek vėsiau. Vaikams visuomet uždedu ir kepures, kurios šiek tiek uždengia kaklo ir veido zonas, taip apsaugodamos jas nuo nemalonių įgėlimų. Būnant gamtoje tinkama apranga yra labai svarbi, o gerai uždengtą kūną mažiau sugelia uodai“, – įsitikinusi G. Morozovienė.

Gerda Morozovienė

Kaip žinia, uodai ypač suaktyvėja vakare ir dažniausiai kabinasi prie šilto bei suprakaitavusio kūno, todėl dviejų vaikų mama vasarą pataria dažniau plauti vaikų veidus, kaklą ir rankas: „Vaikai – judrūs ir greičiau sukaista, todėl reguliaresnė higiena, norint apsisaugoti juos nuo uodų, yra tiesiog būtina.“

Naudoja tik natūralias priemones

Leisdama laiką lauke vilnietės šeima naudoja ir įvairias uodus atbaidančias priemones, kurias dažniausiai pasiruošia namuose. „Erdvėje, kur poilsiaujame, deginame specialias uodus atbaidančias žvakes arba į citriną prismaigstome gvazdikėlių. Tai – senas, bet labai geras būdas atbaidyti uodus, o kartu ir mėgautis maloniais bei natūraliais kvapais prie stalo“, – sako G. Morozovienė ir priduria, kad uodus puikiai atbaido ne tik gvazdikėlių, bet ir citrinžolės, pelargonijų, baziliko, rozmarinų ar levandų kvapas.

Moteris stengiasi vaikams nenaudoti uodus atbaidančių priemonių, skirtų purkšti ant odos: „Papurškus repelentų nuo uodų ant vaikų kūno jie gali lengvai priliesti tas vietas rankomis, o vėliau – netyčia pridėti prie veido ar burnos. Mėgstame vakarus leisti namų terasoje, kur gaminamės ir įvairius patiekalus, todėl bijau, kad tokiu atveju vaikai paragautų ne tik pagaminto maisto, bet netyčia ir chemijos.“

Tiesa, net ir naudojant natūralias apsisaugojimo priemones bei pasirinkus tinkamą aprangą visiškai apsaugoti vaikų nuo uodų įgėlimų gali nepavykti. Todėl niežtinčias ir uodų sugeltas vietas dviejų vaikų mama rekomenduoja tepti citrinos sultimis ar nuraminti kuo nors vėsiu.

„Geriausiai su niežėjimu kovoja citrina. Ant vatos tamponėlio išspaudžiu šiek tiek citrinos sulčių ir su juo sudrėkinu niežtinčią vietą. Raudonumas ir stiprus niežėjimas tam kartui praeina, bet šią procedūrą reikia kartoti kelis kartus. Ant niežtinčio odos plotelio galima dėti ir ką nors vėsaus, pavyzdžiui, iš šaldiklio paimti maišelį šaldytų daržovių ar gabalėlį mėsos bei maišelį palaikyti ant įgelto odos lopinėlio, kol niežėjimas aprims. Vaikams dedu ir svogūno gabalėlį arba svogūno laišką, priklausomai, ką tuo metu turiu su savimi. Pakanka jį pridėti, paspausti ir palaikyti ant įkandimo vietos – niežėjimas išsyk atlėgsta“, – patarimais dalijasi G. Morozovienė.

Vaikams repelentus nuo uodų reikėtų naudoti atsargiau

Pasak prekybos tinklo „Rimi“ kategorijos vadovės Elinos Jansone, didžiausias repelentų nuo uodų pardavimų augimas pastebimas prieš vasaros atostogų įkarštį birželį ir šiltiems bei drėgniems orams laikantis likusiais vasaros mėnesiais. Pirkėjai įsigyja tiek įvairius sintetinius repelentus bei skysčius nuo uodų, tiek natūraliomis medžiagomis, pavyzdžiui, eteriniais aliejais, praturtintus purškiklius, elektrinius prietaisus, uodus atbaidančias žvakes.

„Naujausios tendencijos rodo, kad priemones ir repelentus nuo uodų pirkėjai skuba įsigyti jau pavasarį, nubudus pirmiesiems uodams. Apsaugos priemonės nuo uodų populiarios visą vasaros atostogų sezoną. Pastebime, kad pirkėjai šias prekes įsigyja ne kaip suplanuotus pirkinius, o labiau spontaniškai, kartu su kitomis prekėmis, kai ruošiasi iškyloms bei poilsiui gamtoje“, – pasakoja E. Jansone.

Prieš perkant repelentus, skirtus atbaidyti uodus nuo vaikų, ekspertė rekomenduoja atidžiai paskaityti gaminių informacinius lapelius ir įsitikinti, kad produktai jiems yra tinkami. „Purškikliai yra geriausia apsauga nuo uodų, o užpurškus juos ant drabužių ar atviros odos galima pasiekti geriausią efektą. Tačiau pagrindinis skirtumas tarp vaikams ir suaugusiems skirtų priemonių nuo uodų yra jų cheminė sudėtis. Daugelio repelentų pagrindinė veiklioji medžiaga yra dietiltoluamidas (sutrumpintai žymimas DEET), kuris efektyviausiai apsaugo nuo uodų. Vaikiškose priemonėse ši medžiaga naudojama minimaliai arba visai nenaudojama, todėl renkantis produktus reikėtų atidžiai perskaityti jų sudėtį“, – primena pašnekovė.

Ji priduria, kad saugumo sumetimais bet kokios formos repelentų nerekomenduojama naudoti jaunesniems nei 3 metų vaikams, o gaminius su natūraliomis medžiagomis galima naudoti nuo 6 mėnesių amžiaus: „Taip pat jokiu būdu priemonių nuo uodų nepurkšite ant veido. Jas naudokite tik mažiausiai jautriose vietose, pavyzdžiui, ant rankų ar kojų, kad išvengtumėte cheminių medžiagų patekimo į akis ar kvėpavimo takus. Be to, įsigytus repelentus testuokite iš anksto. Prieš keliaudami į gamtą nedidelį jų kiekį išbandykite ant savo ar vaikų odos, o jei po kurio laiko nepastebite jokių alergijos pėdsakų ar odos paraudimų – priemonę galite naudoti.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją