aA
Klaipėdiečiai Inga ir Vitalijus Gargasai – „Delfi“ ir varškės sūrelių „Magija“ bei plėšomųjų sūrio dešrelių „Pik-Nik“ metų šeimos rinkimų dalyviai. Tris vaikus auginanti pora sako, kad kitaip ir būti negalėjo, nes abu svajojo apie didelę šeimą. Tiesa, iššūkių auginat pametinukus porai tikrai netrūko, bet žvelgdama atgal Inga tikina, jog viską mielai pakartotų, išskyrus vieną dalyką. Apie tai – atvirame pokalbyje.
Tris vaikus auginanti Inga – apie jos šeimai lemtingą vakarą: tuo metu net negalvojau, kad tai bus pradžia viso to, ką dabar turiu
© Asmeninis albumas

– Papasakokite savo šeimos istoriją: kaip susipažinote, kokios vienas kito savybės patiko.

– Su Vitalijumi susipažinome, kai buvau paskutinio kurso studentė. Mano būsimas vyras, vaikų tėvas, buvo mano geriausios draugės, grupiokės, pažįstamas. Mudviejų pažintis prasidėjo, kai jis mus pavėžėjo iš draugės gimtinės į studijų miestą – Kauną. Tuo metu net negalvojau, kad tas vakaras bus pradžia viso to, ką dabar turiu, pradžia mūsų gražios ir nemažos šeimos. Tiesa, netapome pora iš karto – praėjo daugiau nei metai, kol mus draugai jau galėjo vadinti porele. Bet tikriausiai viskas įvyko taip, kaip ir turėjo įvykti. Turėjome gražų „įvadą“ į mūsų draugystę, galimybę vienam į kitą pažvelgti iš šono, nebandant padaryti įspūdžio.

Vėliau atėjo ta diena, kai pajutome esantys vienas kitam skirti, ir nereikėjo ilgai laukti, kol po mano širdimi pradėjo plakti dar viena širdelė, mūsų dukrytė. Šalia jo jaučiausi rami, užtikrinta, mačiau jį, kaip savo vaikų tėvą. Be to, visada svajojau apie didelę šeimą, o kad vyras svajojo apie tris vaikus, tiesą sakant, sužinojau tik gimus trečiam vaikučiui.

– Susilaukus pirmagimės, kokie mitai pasitvirtino, o kokie sugriuvo?

– Pirmagimei vos pradėjus stovėti sužinojome, kad greit turėsime ir antrą vaikelį. Tai įvyko truputį greičiau, nei planavome, bet ši žinia mus labai pradžiugino. Auginti mažą vaikelį ir lauktis antro gana sudėtinga, bet sunkiausia buvo jau gimus antrajam, kai pirmagimė reikalavo dėmesio ir dar nemokėjo juo pasidalinti su mažuoju broliuku. Dar ir šiandien akyse iškyla vaizdas, kai žindau mažiuką ir bandau jį užmigdyti, o dukra įsikibusi į mano marškinėlius balsu verkia. Nors persiplėšk pusiau... Tačiau visi atsiminimai kuo gražiausi, o buvę sunkumai prisimenami su šypsena. Tada atrodydavo, kad atėjo pasaulio pabaiga, bet šiandien viską mielai pakartočiau ir nieko nekeisčiau. Na, gal mažiau namus tvarkyčiau ir tą laiką skirčiau vaikams. Juk jie taip greitai auga ir tos mažų pirštukų dėmelės ant baldų, sienų, veidrodžių, langų vaikams užaugus pradings.

– Kaip vaikai pakeitė tarpusavio santykius? Koks jūsų tvirtos šeimos receptas?

– Kartais su pavydu žiūriu į jaunas šeimas, kurios susituokia, pasimėgauja gyvenimu dviese, pakeliauja, susikuria namus ir tik tada ramiai pradeda lauktis vaikų. Mūsų variantas buvo toks pagreitintas. Viską kūrėme jau žinodami, kad nesame tik dviese. Mudu labai šeimyniški, abu labai stengiamės, kad nieko netrūktų vaikams, bet nemeluosiu, kartais pamirštame net vienas kitą.

Manau, jog mūsų tvirtos šeimos pagrindo šaknys yra mūsų tėvų pavyzdys. Mano tėvai mane augino ramioje aplinkoje, stengdamiesi, kad man nieko netrūktų, ir dovanodami tėvišką meilę. Uošviai – taip pat puikūs tėvai, užaugino man puikų vyrą, kuris gerbia ir myli savo tėvus. Labai noriu tikėti, kad savo vaikams taip pat paliksime gražios ir tvirtos šeimos suvokimą. Kol šeima yra vieninga, sugeba vienas kitą išgirsti, užjausti, nuraminti, kartu pasidžiaugti, paskatinti, motyvuoti, tol ji bus tvirta.

Tris vaikus auginanti Inga – apie jos šeimai lemtingą vakarą: tuo metu net negalvojau, kad tai bus pradžia viso to, ką dabar turiu
© Asmeninis albumas

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduriate, augindami vaikus? Kas auginant daugiau nei vieną vaiką yra sunkiausia?

– Pripažinsiu, auginant tris nenuoramas, kurie nuolat kovoja dėl dėmesio, turime ir pakilimų, ir nusileidimų. Kartais jaučiamės kaip karuselėje – rodos, vieną minutę viskas gerai, ramybės oazė namuose, bet tik spėk įkvėpti, ir jau kažkam ragiukai ima kaltis. Taip ir šuoliuojame per gyvenimą.

Dažnai girdžiu iš draugų: „Kaip sunku turėtų būti su tiek vaikų, jau vos ne kaip darželyje.“ Na, aš nežinau, kaip būtų su mažiau vaikų, o ir kaip gali būti sunku, juk čia mano vaikai. Žinoma, visko būna, kai, pavyzdžiui, pusryčiams turiu gaminti tris skirtingas košes (tikriausiai auginant vieną vaiką prasisukčiau su viena koše), bet ne apie sunkumus, o apie malonumus smagiau galvoti. Dukrai jau 7 metai, tai pats mažiausias sūnus nuo pat pirmos dienos jai kaip lėlė. „Mama, galiu aš jį pamaitinti, mama, galiu aš vežimą pastumti?“ Užauginus pirmą vaiką, kiti du auga nepastebimai, gal todėl, kad pirmoji yra dukra ir ji su pasimėgavimu padeda auginti brolius.

– Apibūdinkite savo partnerį kaip mamą ir kaip tėtį.

– Vaikų tėtis – tikras rimtuolis ir ramybės įsikūnijimas, labai daug savęs atiduoda darbui. Kartais atrodo, jog jo dienoje nėra laisvos minutės, bet prireikus iškart randa galimybę būti šalia ir spręsti einamuosius klausimus. Grįžęs iš darbo perima estafetę iš manęs ir užsiima su vaikais aktyvia veikla – sportuoja, važinėjasi dviračiais. Kartais su dičkiais sukrinta prie knygų, dėl šio įpročio vaikai į paruošiamąsias klases išėjo jau mokėdami skaityti ir skaičiuoti.

Paprašius pasakyti, kokia aš mama, jis manęs nenustebino, nes kaip ir visada nedaugžodžiavo. Cituoju: „Mama labai myli savo vaikus, dievina juos, galvą guldo už juos.“ Galiu išplėsti jo mintį pasakydama, jog nuo mažumės dievinau vaikus. Jei gyvenime man skirta jų turėti daugiau, tikrai nė vieno neatsisakyčiau. Taip, galvą guldau už juos, visada ir viską padarysiu, kad apginčiau savo vaikus, nors prie smėlio dėžės mano vaikas ne visada gali būti teisus, bet mano, kaip mamos, kraujas rėkte rėks „mano vaiko tiesa“. Kur nukrenta mano vaiko ašara, ten mano dvasia kaip vilkės.

Tris vaikus auginanti Inga – apie jos šeimai lemtingą vakarą: tuo metu net negalvojau, kad tai bus pradžia viso to, ką dabar turiu
© Asmeninis albumas

– Ar dažnai keliaujate su visa šeima? Kaip jūsų šeimai labiausiai patinka leisti laisvalaikį?

– Labai dažnai pasvajoju apie atostogas, o ir seneliai vis ragina kur nors išvykti, siūlosi pabūti su vaikais, bet aš žinau, jog atostogos be vaikų man būtų labai įtemptos ir aš be jų nepailsėčiau. Bet šiandien poilsis tolėliau su jais nelabai įmanomas. Paskutines atostogas turėjome, kai pirmagimė dar tik buvo pakeliui į mūsų šeimą, dabar laukiame, kol pagrandukas ūgtelės ir galėsime visi penkiese pakeliauti. Kol kas pagrindinės mūsų išvykos – tai tėvelių lankymas, kelionės po Lietuvą, vasaros vakarai pajūryje, o rudenį ir žiemą – pramogos nuosavame kieme.

– Kodėl jūs esate verčiausi tapti metų šeima?

– Dalyvaujame šiame konkurse, nes visai Lietuvai noriu pasakyti, kokie esame laimingi, kad turime vienas kitą.

Norite ir jūs dalyvauti konkurse? Jūsų šeima daro visiems įspūdį? O gal pažįstate tokią šeimynėlę, apie kurios vieningumą ir energiją sklinda legendos? Parodykite visai Lietuvai, kaip atrodo stipri, darni ir smagiausia šeima šalyje, o projekto nugalėtojai laimės net 2000 eurų vertės kuponą dviračiams įsigyti. Viskas, ką reikia padaryti, – įkelti savo šeimos nuotrauką ir trumpai parašyti, kodėl būtent jūs esate verti Metų šeimos titulo ir laimėti pagrindinį prizą. Tai padaryti galite ČIA.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(28 žmonės įvertino)
4.1071

Įspūdingą prizą laimėjusi šeima nustebino savo kilnumu: ketina pradžiuginti dar dvi šeimas (10)

Daugiau nei mėnesį trukęs Delfi ir varškės sūrelių „ Magija “ bei plėšomų sūrio...

Paaiškėjo šeimų konkurso nugalėtojai: laimėjo 2000 eurų dviračiams įsigyti (1)

Daugiau nei mėnesį trukęs Delfi ir varškės sūrelių „Magija“ bei plėšomų sūrio...

Viktoras ir Aušrinė kelionių neatsisakė net susilaukę keturių vaikų: vieni nustoja keliauti, o mums nutiko atvirkščiai (5)

Aušrinė ir Viktoras Mekai – „Delfi“ ir varškės sūrelių „Magija“ bei plėšomųjų...

Atostogos su šeima: į ką atkreipti dėmesį tėvams ir kokią informaciją turi žinoti vaikas?

Dauguma tėvų neįsivaizduoja atostogų be savo vaikų. Tai puiki galimybė daugiau laiko praleisti...

Tris vaikus auginanti Inga – apie jos šeimai lemtingą vakarą: tuo metu net negalvojau, kad tai bus pradžia viso to, ką dabar turiu (49)

Klaipėdiečiai Inga ir Vitalijus Gargasai – „Delfi“ ir varškės sūrelių „ Magija “ bei...

Top naujienos

Dėlioja galimą Rusijos įsiveržimo scenarijų: įžengti būtų lengva, ištrūkti – ne (343)

Nepaisant daugiau nei 100 tūkst. Rusijos karių, šių metų balandžio mėn. atsiųstų prie...

Medienos kainų šuolis vos neuždarė 30 metų veikusios įmonės: šie metai mums smogė į paširdžius (41)

UAB „Tyla“ , taip vadinasi Biržų rajone įsikūrusi medienos gamybos įmonė. Jos direktorius...

Nė nežinodamos kartojate intymios higienos klaidas – taip atsiranda grybelis

Makšties grybelis – itin dažna moterų liga, kuri linkusi kartotis. Mokslų daktarė,...

Vaidas Mikaitis | D+

Rasistiniais išpuoliais garsėjančioje šalyje lietuviams prireikė apsaugos: čia pirma gausi peilį į šoną ir tik tada bus aiškinamasi, ką turi (3)

Rašau, būdavo tekstus apie keliones kaimyninėse šalyse, džiaugiuosi, kad žmonės skaito ir iš...

Aštuonerius metus Valkininkų bažnyčiai skyręs vargonininkas Evaldas: nori nenori, Dzūkijoje yra mano širdis (1)

Mažas miestelis, tamsus vakaras ir didingai skambantys tuščios bažnyčios vargonai . Ir tai –...

Keturvietės vyrai pyksta, kad talžomi iš visų pusių, dvivietės merginos džiaugiasi tvirtais yriais į finalą specialiai Delfi iš Tokijo (4)

Dar viena galimybe prasibrauti į A finalą Lietuvos vyrų porinės keturvietės įgula – Dominykas...

Jogintė Užusienytė | D+

Šešiasdešimtmetę apstulbino per pirmąjį pasimatymą nuskambėjęs pasiūlymas: ar aš senamadiška? (1)

Pirmasis pasimatymas iš dalies gali priminti pokalbį dėl darbo. Jis yra neatsiejama besimezgančių...

Irklavimo kanale olimpinių medalių viltis išsaugojo dvi lietuviškos įgulos (12)

Sekmadienį olimpinės irklavimo varžybos Lietuvos rinktinei tęsėsi permainingai. Pusė komandos...

Pasiruoškite: alinantys karščiai grįžta (21)

Šiandien šalies orus lems aukštesnio slėgio laukas. Rytas beveik visur išauš giedras.

Apie gerbėjams Lietuvoje sutrikdytą „grožio miegą“ kalbėjusiam Šidlauskui prasibrauti į finalą nepavyko specialiai Delfi iš Tokijo (7)

Žmones grožio miego atsisakyti ankstyvą sekmadienio rytmetį privertęs Andrius Šidlauskas dėl...