Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė prof. dr. Rasa Tamelienė teigia, kad motinos pienas kūdikiui lyg sveikatos eleksyras, tačiau mažyliams, gimusiems iki 34-osios nėštumo savaitės, sunkiau žįsti krūtį – jie neturi brandaus kvėpavimo centro, nemoka derinti čiulpimo, rijimo ir žindymo vienu metu, gali užspringti. „Pirmosios dienos po gimdymo yra pačios svarbiausios, nes tada išsiskiria įvairūs hormonai, užsiveda laktacija, skatiname mamas iškart pradėti bandyti žindyti savo kūdikius“, – sako prof. dr. R. Tamelienė. Profesorė teigia, kad Karolinos žindymo istorija graži tuo, jog moters didelis noras ir pastangos, personalo palaikymas ir patarimai bei mažylio artimas santykis su mama leido sėkmingai maitinti kūdikį krūtimi, rašoma pranešime spaudai.

Rasa Tamelienė

Neonatologijos klinikos slaugos vadovė Natalija Skorobogatova priduria, jog kūdikio glaudimas prie savęs padeda išlaikyti laktaciją ir stiprina artumo jausmą tarp mamos ir vaiko. „Žindymo sėkmė priklauso ir nuo sveikatos priežiūros specialistų, kurie padeda mamoms atpažinti ženklus, rodančius, kad jų vaikas išalkęs, – priduria N. Skorobogatova. – Džiaugiamės, kad Kauno klinikos turi naujagimiams palankios ligoninės vardą. Čia dirba laktacijos konsultantai, kurie padeda moterims išmokti žindyti savo kūdikį.“ Lietuvoje moterys nusprendžia žindyti vis dažniau, apie žindymą domisi ir savarankiškai dar prieš gimdymą. Net 98 proc. Kauno klinikose gimusių sveikų išnešiotų naujagimių namo iškeliauja besimaitindami iš krūties.

Žindymas

Tiems kūdikiams, kurie negali žįsti motinos pieno, atidarytas pirmasis Lietuvoje Donorinio motinos pieno bankas Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje. „Tai yra pirmasis pieno bankas Lietuvoje, išpildęs klinikos darbuotojų svajonę suteikti mažiesiems pacientams, kurių mamos neturi pieno, pačią geriausią gyvenimo pradžią“, – džiaugiasi prof. R. Tamelienė.

Neišnešiotų naujagimių motinoms pieno pirmomis dienomis gali nebūti arba būna labai mažai dėl patiriamo streso. „Donorinio motinos pieno bankas skirtas anksčiau laiko gimusiems ir sergantiems naujagimiams. Mamos pienas yra pats geriausias maistas naujagimiui, o anksčiau laiko gimusiems yra netgi gyvybiškai būtinas dėl jų žarnyno ir imuninės sistemos nebrandumo. Mažieji pacientai gauna sveiką bei patikimą maistą, o mamos jaučiasi emociškai geriau“, – sako prof. dr. R. Tamelienė. Neonatolgijos klinikos vadovė priduria, kad kiekvienas pieno lašas yra svarbus ir reikalingas.

Žindymas

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima jau 30-toji Pasaulinė žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje. Pasaulyje atlikti moksliniai tyrimai patvirtina neabejotiną trumpalaikę ir ilgalaikę žindymo naudą mamai ir jos naujagimiui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt