Dažniausiai kaip labiausiai nustebinusį dalyką jaunos motinos mini laiko sau nebuvimą ir tai, kokią galybę daiktų daiktelių tenka pasiimti žengiant iš namų. Netikėti, kaip pačios nurodė, būna ir žindymo sunkumai, taip pat tas faktas, kad kūdikis šitaip dažnai praalksta. Aišku, netikėtumą pateikia ir jau minėtas vienišumo jausmas.

Aiškinantis, kokie motinystės nulemti gyvenimo pokyčiai pasirodė labiausiai netikėti, buvo apklausta tūkstantis per pastaruosius dešimt metų vaikų susilaukusių moterų, rašo „The Mirror“. Apibendrinus jų pateiktus atsakymus buvo sudarytas 40-ies punktų sąrašas.

Laimei, netikėtumai nėra amžini sunkumai ir būtent tai, kaip greitai pasimiršta gyvenimas prieš gimstant kūdikiui, kaip malonu maitinti savo vaiką, koks įstabus artumo jausmas tada apima, kaip norisi be perstojo kalbėti apie motinystę, taip pat nustebino jaunas mamas.

„Pirmojo kūdikio gimimas neapsieina be netikėtumų, – teigia tyrimą inicijavusi „Vitabiotics“ atstovė. – Daugelis iš jų – pozityvūs, bet, deja, pasitaiko ir nepageidautinų. Nauji dalykai stebina, nes apie juos atvirai beveik nekalbama.“

„Manau, kuo atviriau ir sąžiningiau kalbėsime apie pogimdyvinį laikotarpį, kartais net vadinamą ketvirtuoju trimestru, tuo lengviau moterys nusiteiks ir pasirengs tiek malonioms, tiek mažiau malonioms staigmenoms, todėl visas laikotarpis bus laimingesnis ir džiugesnis.“

Tyrimas parodė, kad daugiau nei trims ketvirtadaliams (79 proc.) jaunų motinų kai kurios pogimdyviniu laikotarpiu nutikusios permainos buvo visiškai netikėtos.

Beveik pusė (47 proc.) apklaustųjų mano, kad dėl to kaltas žmonių nenoras atvirtai kalbėti. 43 proc. moterų atkreipė dėmesį į tai, kad kai kurių pogimdyvinio laikotarpio įvykių nepamatysi nei televizijos laidose, nei filmuose.

Kai kurios apklausos dalyvės (40 proc.) pripažino, kad į daugelį dalykų, ko gero, tiesiog neatkreipdavo dėmesio iki jie tapo aktualūs joms pačioms. Kitos (34 proc.) mano, kad dėl netikėtumų kalta ta aplinkybė, jog tarp savo draugių jos tapo pirmos, susilaukusios vaikelio.

Nepaisant kuo įvairiausių siurprizų, 53 proc. moterų be išlygų pripažino, kad apskritai pogimdyvinis etapas buvo malonus metas, o 48 proc. nurodė jį buvus sunkesnį negu tikėjosi.

Maždaug keturios iš dešimties (39 proc.) apklausos dalyvių pritarė nuomonei, kad atviri pokalbiai būtų labai padėję pasirengti tam, kas laukė gimus kūdikiui. 32 proc. apklaustųjų mano, kad pakelti ištikusius sunkumus ir susitaikyti su tam tikromis permainomis būtų buvę kur kas lengviau, jeigu šalia būtų buvę draugių arba artimųjų, galėjusių patarti, palaikyti.

Tyrimas atskleidė ir tai, kad net dviem trečdaliams (65 proc.) moterų nuostabą sukėlė tai, kaip ilgai truko, kol pavyko atsigauti – tiek fiziškai, tiek psichologiškai – po nėštumo ir gimdymo.

67 proc. apklaustųjų nurodė, kad asmeninė gerovė ir sveikata tuo metu buvo nuėjusios į antrą planą, kadangi teko rūpinti naujagimiu. 59 proc. prisipažino, kad būtų norėjusios turėti daugiau laiko sau.

„Tas metas siejamas su didelėmis permainomis, be to, tenka atsigauti po nėštumo ir gimdymo, todėl pogimdyviniu laikotarpiu, kai tenka rūpintis kūdikiu, jokiu būdu nevalia pamiršti ir savęs. Atminkite: laiminga mama – laimingas vaikas“, – aiškina įmonės atstovė.

40 netikėtumų, įvykusių tapus motina

 1. Laiko, kurį būtu galima skirti vien sau, trūkumas.
 2. Daiktų, kuriuos tenka pasiimti einant iš namų, gausa.
 3. Kartkartėmis užeinantis vienatvės jausmas.
 4. Tai, kaip greitai pasimiršta ligtolinis gyvenimas.
 5. Tai, kaip ilgai tenka užtrukti, kol išsiruoši iš namų.
 6. Galybė darbų, kuriuos pavyksta nudirbti net tinkamai neišsimiegant.
 7. Kardinalus prioritetų pasikeitimas.
 8. Tai, kad aplinkiniai būtinai turi nuomonę apie tai, kaip jaunos mamos rūpinasi savo kūdikiais.
 9. Faktas, kad kūdikis susiformavo nuosavame kūne.
 10. Žindymo sunkumai.
 11. Santykių su žmonėmis, kurie nėra tokioje pat padėtyje, pasikeitimas.
 12. Kūdikio tapimas pasaulio centru.
 13. Daug mažiau dėmesio savo išvaizdai.
 14. Tai, kaip dažnai kūdikis praalksta.
 15. Įgūdžio virtuoziškai valgyti viena ranka įgijimas.
 16. Neįtikėtinas džiaugsmas, apimanti kūdikiui padarius ką nors visai nežymaus, tarkim, pasukus galvą.
 17. Milžiniškas skalbinių kiekis.
 18. Galybė kūdikio nuotraukų.
 19. Patarimų apie tai, kaip auginti vaiką, kiekis.
 20. Sunkumai laviruojant parduotuvėje su vežimėliu.
 21. Kūdikio tuštinimosi dažnis.
 22. Progų išgerti karštos arbatos, kol ji tebėra karšta, nebuvimas.
 23. Galimybių laiku paruošti pietus neturėjimas.
 24. Žindant apimantis artumo, meilės savo vaikui pojūtis.
 25. Nėštumo ilgesys.
 26. Neįtikėtinas noras papasakoti apie gimdymą.
 27. Tai, kad viską tenka iš anksto planuoti.
 28. Tai, kad kūdikis taip gardžiai kvepia.
 29. Akivaizdūs plaukų ir odos pokyčiai.
 30. Šlapimo pūslės nekontroliavimas.
 31. Begalinis noras kalbėti apie kūdikį.
 32. Tai, kaip lengvai (arba sunkiai) pavyksta susibičiuliauti su kitais tėvais.
 33. Naujagimio nagų mažumas.
 34. Puikus gebėjimas atlikti kelis darbus tuo pačiu metu.
 35. Kūdikiui užmigus ateinantis suvokimas, kokį triukšmą jis kelia, kai nemiega.
 36. Tai, kaip staiga pagarsėja kūdikio verksmas.
 37. Tai, kiek laiko kūdikis pramiega.
 38. Būtinybė duoti kūdikiui vitaminą D.
 39. Koks malonumas – maitinti krūtimi.
 40. Nuostaba, kiek priklausote nuo kitų žmonių pagalbos
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės