Sveikatos priežiūros institucija, Priežiūros kokybės komisija (CQC), 7% skyrių įvertino, kaip sukeliančius didelę riziką žalos, kurios galima išvengti. Dar 48 % reikia patobulinti.

Skaičiai yra šiek tiek prastesni nei prieš kelerius metus, nepaisant kelių bandymų pakeisti motinystės skyrių priežiūrą. Reguliavimo institucija teigia, kad tobulėjimo tempas nuvilia.

Daugeliu atvejų nėštumas ir gimdymas yra teigiama ir saugi patirtis moterims bei jų šeimoms, teigia CQC. Tačiau kai viskas klostosi ne taip, svarbu suprasti, kas atsitiko ir ar rezultatas galėjo būti kitoks.

BBC pakalbino moterį, praradusia ką tik gimusį kūdikį. Kai Laura buvo nėščia, ji patikrino savo vietinės ligoninės CQC reitingą. Motinystės paslaugos joje buvo vertinamos gerai.

Tačiau moteris nežinojo, kad skyriui buvo patarta pagerinti saugumo situaciją. Po lengvo nėštumo jai prasidėjo gimdymas, o į gimdymo centrą ji nuvyko apie 16.40 val.

Tačiau per valandą paaiškėjo, kad kūdikis gimdoje buvo apsisukęs, todėl gimdymas buvo sunkesnis. Laura prisimena, kad kambaryje tvyrojo „visiška panika“ ir niekas neįsivaizdavo, ką turėtų daryti.

Vos po 18 val., kai pasirodė pusė kūdikio, akušerė pasakė, kad jaučia širdies plakimą. Tačiau po kelių minučių vyresnioji akušerė bandė jos klausytis stetoskopu – ir nieko negirdėjo. Laura sako, kad jai buvo pranešta, kad sugedo stetoskopas, tačiau vos 18:13, kai jos sūnus gimė, jo širdis nustojo plakti.

Medikai bandė jį gaivinti, tačiau baigėsi deguonies balionas. Gydytojai ir akušerės sustabdė gaivinimą po 39 minučių. „Tai buvo tiesiog labai sunku. Taip sunku susitvarkyti. Taip pat sunku išeiti. Kaip paliktumėte savo kūdikį ligoninėje, kai turėtumėte jį parsivežti namo?“

Ligoninė teigia, kad po šio įvykio atlikta daugybė pakeitimų, įskaitant skubų reagavimą, jei kūdikis netikėtai nustoja kvėpuoti gimdymo metu.