aA
Gimus pirmagimiam sūnui Leonardui jauna vilniečių Aistės ir Lauryno šeima netruko pasijusti gyvenantys nuolatiniame namus užplūdusių žaislų chaose. Ir netikėtai iš to kilo naujo šeimos verslo idėja. Pora sumanė atidaryti Žaislų klubą ir dabar kitoms vaikus auginančioms šeimoms siūlo praktišką paslaugą – žaislų prenumeratą.
Aistės ir Lauryno šeima
Aistės ir Lauryno šeima
© Asmeninins albumas

„Susilaukę sūnaus, patyrėme panašias visų tėvų klaidas: namuose žaislų pilna, tačiau jie lūžo, kaupėsi, nežinojome, ar yra saugūs, nes daugelis buvo pagaminti iš plastiko, o galiausiai buvome pasimetę, ar kaupiami žaislai visapusiškai lavina mūsų vaiką. Pamatėme, kad pasaulyje požiūris į žaislus keičiasi, nes jie nėra tik pramoga. Ankstyvojo ugdymo specialistai kalba apie tai, kad lavinimas žaidimo metu yra geriausias būdas vaikui tobulėti. Patyrę ir geriausi žaislų gamintojai siekia, kad žaislai ne tik džiugintų, bet ir lavintų. To siekiame ir mes, tereikėjo tokius žaislus rasti“, – verslo pradžią prisimena Aistė.

Versli mama juokdamasi prisipažįsta, kad tuoj dvejų sulauksiančiam sūnui Leonardui toks tėvų darbas labai patinka. „Didžioji dalis žaislų, ypač skirtų jaunesniesiems klubo nariams, uoliai testuojami jo. Neabejojame, kad sūnui mūsų darbas labai patinka. Be galo džiaugiasi, gavęs progą apsilankyti Žaislų klube, kur saugome žaislus klubo nariams“, – šypsosi Aistė.

Delfi ji papasakojo apie sugalvotą paslaugą ir kokie žaislai iš tiesų lavina vaikus.

– Papasakokite plačiau – ką konkrečiai siūlote? Kaip veikia žaislų prenumerata?

– Siūlome edukacinių žaislų prenumeratą vaikams nuo pusės iki šešerių metų. Tokių žaislų dėžę pristatome visoje Lietuvoje. Visus rinkinius atrenka ugdymo specialistų komanda, kad žaisdami vaikai mokytųsi, tobulėtų, atrastų ir patirtų nuotykių. Taip pat – kad kurtų glaudų ryšį su artimaisiais.

Aistės ir Lauryno šeima
Aistės ir Lauryno šeima
© Asmeninins albumas

O principas paprastas: užsisakoma narystė pagal vaiko amžiaus kategoriją ir per kelias dienas kurjeris pristato edukacinių žaislų dėžę su 3–5 žaislais tiesiai į namus. Mėnesį vaikai kartu su tėvais mokosi, žaidžia, aiškinasi, lavina skirtingus gebėjimus. Po mėnesio atvyksta kurjeris su nauja žaislų dėže ir atsiima anksčiau pristatytą. Kurjerio nekantriai laukia vaikai ir tėvai, nes pastarieji būna nematę tokių žaislų ir nekantrauja greičiau su vaikais išbandyti.

– Ar žaislų prenumeratos idėją kažkur jau buvote matę, ar viską nuo pradžių sugalvojote patys?

– Įkūrėme Žaislų klubą, nes apie tokią paslaugą patys svajojome. Sprendėme klausimus, kokius žaislus rinktis įvairiuose vaiko raidos etapuose, kaip neapsikrauti žaislais, ar lavinamasis žaislais gali būti draugiškas gamtai ir piniginei. Pasirodo, kad tai išpildyti yra įmanoma.

Pasaulyje sparčiai auga įvairios prenumeratos, o žaislai nėra išimtis. Žaislų prenumeratos modelis pasaulyje jau egzistuoja, tiesa, skiriasi nuo Žaislų klubo. Užsienyje prenumeratoriams siunčiami vienas ar du žaislai, pridedami keli informaciniai lankstinukai ir viskas paliekama. Tokio tipo prenumeratos yra gerokai brangesnės, o žaislų kokybė prastesnė, nes už 20–30 eurų per mėnesį neįmanoma pasiūlyti itin aukštos kokybės žaislų, jei šie lieka pas prenumeratorius.

Žaislų klubas
Žaislų klubas
© Asmeninins albumas

Mūsų pasirinktas tvarus modelis nėra paplitęs pasaulyje ir leidžia šeimoms iš visos Lietuvos tarsi tarpusavyje keistis kokybiškomis žaislų dėžėmis. Gauname teigiamų įvertinimų, kad tai leidžia taupyti šeimos biudžetą ir atsiskleisti netikėtiems vaikų gabumams, nes tėvai nebūtų sugalvoję patys pirkti vieno ar kito žaislo, o ypač – brangesnio, pavyzdžiui, žaislinės gitaros.

Skaičiavome, kad per metus mūsų nariai gauna žaislų, kuriuos įsigyti parduotuvėje kainuotų daugiau nei 1000 eurų. Retas, kuris būtų pasirengęs tiek investuoti, o narystė mūsų klube kainuoja 20 eurų per mėnesį.

– Kaip atsirenkate žaislus?

– Pirmiausia norim pabrėžti, kad sukomplektuotas edukacines žaislų dėžes įvertina ikimokyklinio ugdymo specialistai. O pačių žaislų atrinkimo procesas tikrai sudėtingas ir užima daug laiko. Pagalvokite, kai patys lankotės parduotuvėje, kiek užtrunkate išsirinkdami vieną daiktą? O mes renkamės iš viso pasaulio ieškodami geriausių žaislų gamintojų. Bendraujame su ugdymo specialistais, kad kiekvienas žaislas atlieptų konkrečios amžiaus grupės lavinti reikalingus gebėjimus.

Žaislų klubas
Žaislų klubas
© Asmeninins albumas

Bendradarbiaujame su skirtingais žaislų gamintojais iš viso pasaulio, o visi mūsų siūlomi žaislai sukurti Europoje ir atitinka griežčiausius kokybės standartus.

– Kas buvo sunkiausia įgyvendinant tokį verslą?

– Kone kiekviename žingsnyje steigdami klubą susidurdavome su iššūkiais: nuo pirminės idėjos išgryninimo, žaislų pasirinkimo iki pristatymo, pakavimo ir kt. Tokia paslauga, kurią siūlome, Lietuvoje neegzistavo, tad kiekvieną aspektą teko kurti patiems, bandyti, klysti, mokytis ir tobulėti.

Vienas iš pavyzdžių – siuntų dėžės. Nuo pat pradžių ieškojome tvaraus sprendimo, pakeisiančio įprastas kartonines dėžes, tad pasirinkome dėžes iš perdirbto plastiko. Tikėjomės, kad tai bus tvarus ir ilgalaikis sprendimas. Deja, kone 20 proc. dėžių neatlaikė net pirmojo mėnesio siuntimo ir grįžo suskilusios. Teko greitai ieškoti alternatyvų, tad grįžome prie klasikinių kartoninių dėžių. Tai buvo puiki pamoka, nes supratome, kad ne viskas vyksta pagal planą ir ne visi iš šalies pasirodę geriausi sprendimai pasiteisina praktikoje.

Kaip iššūkį išskirtume tėvų supažindinimą su nauju konceptu, kad žaislai nėra tik žaislai. Mes skatiname ne tik duoti atkeliavusį žaislą vaikams, tikintis, kad vaikas ilgam įniks į žaidimą. Remdamiesi tyrimais ir specialistų komentarais mes bandome įpratinti tėvus vis daugiau sąmoningo laiko praleisti kartu su vaikais žaidžiant. Žaidimas ankstyvajame ugdyme deda stiprius pagrindus tolimesniems vaiko pasiekimams.

Žaislų klubas
Žaislų klubas
© Asmeninins albumas

Taip pat susiduriame su tėvų nuogąstavimu, kad vaikai sulaužys žaislus. Tačiau pabandykite prisiminti ir pagalvoti, kiek vaikas per savo gyvenimą yra iš tikrųjų sulaužęs žaislų? Ko gero, vos vieną kitą, ir tai, jeigu žaislas nebuvo kokybiškas. Be to, atrinkome tuos žaislus, kurie bemaž nelūžta. Nebijokime leisti vaikams laisvai žaisti ir pasitikėkime jais. Kartais mažieji nuotykių ieškotojai žaislus paženklina viso labo tik įbrėžimais, o tai visiškai natūralu. Kita vertus, prie klubo prisijungę tėvai džiaugiasi, nes su gautais žaislais vaikai mokosi atsakomybės, kaip saugoti daiktus.

– Kaip sekasi su šia idėja? Ar iškart sulaukėte susidomėjimo, ar pamažu?

– Dabar skaičiuojame, kad turime apie 200 narių visoje Lietuvoje. Kol kas didžiausią susidomėjimą pastebime nuo 6 mėnesių iki 3 metų amžiaus kategorijose, tačiau tendencijos kinta.

Iš pradžių daliai tėvų buvo sunku perprasti naują konceptą ir faktą, kad klubo žaislai nėra tik žaislai. Tai – mokymosi, tobulėjimo įrankiai, skirti lavinti vaikus. Šitai būtina daryti su tėvų įsitraukimu, nes žaisdami su edukaciniais žaislais vaikai kuria ryšį su artimaisiais ir tobulina skirtingus gebėjimus.

Narių skaičius nuo pat pradžių auga tikrai sparčiai. Esame maloniai nustebę, kad Lietuvos tėvai sąmoningi ir ieško alternatyvų įprastam mokymuisi bei laiko leidimui namuose. Taip pat akivaizdžiai matome, kad vis didesnę svarbą mūsų visuomenėje įgauna tvarumas. Klientų augimas išties lenkia bet kokius anksčiau išsikeltus lūkesčius, o pastaruoju metu tenka ir pristabdyti kai kurių amžiaus kategorijų naujų klubo narių priėmimą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
4.0000

Moteris atrado laimingos santuokos „paslaptį“, vienintelė problema – apie tai ji dar nepasakė savo vyrui

Jei ilgai kartu gyvenančių porų paklaustumėte, kokia yra jų santuokinės laimės paslaptis,...

Krūtimi savo penkiametį maitinanti mama sulaukė pasmerkimo: žmonės vadina mane ligone ir smurtautoja, bet jie yra tiesiog neišprusę (7)

Viena mama atsikirto interneto troliams, kurie pavadino ją „ligone“ ir „smurtautoja“ už...

Italų šeimos prieš 11 metų įvaikinta Lina papasakojo, kaip augo svetimoje šalyje: tėtis dėl mūsų išmoko ruošti bulvinius blynus (1)

Vienuolikmetę Liną ir jos aštuonerių metų broliuką įvaikinusi italų šeima darė viską, kad...

Tragiška idiliškos poros istorija: netyčia sužinojo, kad ilgametis vaikinas iš tiesų yra biologinis brolis

Įvaikinta moteris teigia tokią naujieną sužinojusi, kai porelė nusprendė kartu pasidaryti...

Nebūkime abejingi vaikui, kuriam reikia pagalbos: apie sunkumus namuose gali liudyti jo siunčiami ženklai

Sutrikdyta fizinė, psichinė ir emocinė sveikata, įgyti kompleksai, prarasta savivertė ir...

Top naujienos

Biržoje – beveik nulinės elektros kainos: trumpa pertrauka brangiame sezone

Elektros biržoje antrą naktį iš eilės protarpiais formuojasi beveik nulinė elektros kaina . Ir...

Po VRM sprendimo nuogąstauja dėl Lietuvos saugumo: nėra ramu (3)

Praėjusią savaitę valdžia nusprendė, kad rusai, turintys lietuviškas šaknis patvirtinantį...

Karybos ekspertas Ždanovas: laukia lemiamas mūšis, rusai jau įrengė trijų lygių įtvirtinimus smūgių Baltarusijai scenarijus – vis realesnis (1)

Spartų puolimą pradėję Ukrainos kariai turės sumažinti tempą ir ruoštis Chersono šturmui,...

Meteorologas: tikrai šaltos žiemos jau nebus (2)

Neprognozuojamai augant elektros energijos ir kitoms kainoms bei infliacijai, žmonės su dideliu...

Švediška gyvenimo filosofija, kuri ypač praverčia sunkmečiu: toks mąstymas padėtų ir lietuviams

Jeigu jūs ieškote tokios vietos, kur galėtume maksimaliai atsipalaiduoti – jums būtinai reikia...

Stambaus daržovių ūkio savininkas: visi sako, kad ūkininkai maudosi piniguose, bet taip nėra (4)

Širvintų rajone ūkininkas Arturas Mučinis tęsia šeimos tradiciją ir kartu su tėvais ir...

Naudotas 5 serijos BMW: už ką jis taip mylimas

Naujos, septintos kartos 5 serijos BMW (G30) debiutavo 2016 metais, yra pagamintas naudojant...

Rusijoje gyvenantis lietuvis gavo šaukimą kariauti: grįžti į Lietuvą nenoriu (22)

Lietuvos pilietis Edgaras B., gyvenantis Rusijoje ir turintis 2016 m. išduotą leidimą gyventi...

Karas Ukrainoje. Žvalgyba: daugiau nei pusė Ukrainos naudojamų tankų – perimti iš rusų Zelenskis – apie naują Putino užmojį: kvaila

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vakarus išlaikyti spaudimą Maskvai –...

Viešos piršlybos pasisuko netikėta linkme – pamačiusi žiedą, skėlė antausį: liudininkai liko šokiruoti (3)

Viešas pasipiršimas per beisbolo rungtynes tarp Toronto „Blue Jays“ ir Bostono „Red Sox“...