aA
Ne paslaptis, kad šiandien tapti žinomu socialinėje erdvėje nėra labai sunku. Aštresnis įrašas, diskusijas kelianti nuomonė ar atvira nuotrauka – viskas, ko reikia minutei šlovės. Lietuvis Vladislav Kučevskyj, pasidalinęs asmenine istorija, kaip vienai dienai žmona jį paliko pabūti su vaikais, akimirksniu pasklido internete. Po to įrašo vyras ir toliau dėsto savo mintis apie vaikus, tėvystę, moteris bei santykius. Viso to rezultatas – daugiau nei 18 tūkst. sekėjų. Apie tai, kas jis ir kuo gyvena, Vladislav papasakojo interviu.
Vladislav Kučevskyj
Vladislav Kučevskyj
© Asmeninio albumo nuotr.

– Turite 17 tūkst. sekėjų, rašote aštrius įrašus apie vaikus, santykius ir pan. Papasakokite, kas jūs? Kuo užsiimate?

– Jei tiksliau – virš 18 tūkstančių. Nepaisant to, nelabai yra ką pasakoti, esu paprastas, statistinis, 37-metis vyras, kuris eina į darbą, neša šiukšles, erzina žmoną, statydamas tuščią pieno pakelį atgal į šaldytuvą, ir augina vaikus.

– Jei neklystu, auginate du vaikus. Kokio jie amžiaus? Kiek laiko esate vedęs?

– Taip, vaikų turime – 2 vnt. 2 nuostabūs berniukai – 3 ir 4 metų, bet čia žmonai labiau reikia dėkoti, nes mano darbo ten nedaug, daugiausiai 15 min. Susituokę esame jau 5 metai, nors kartu gyvenam apie 10 metų.

– Kuris santuokos etapas buvo sunkiausias?

– Buvo sunkiausias? Tai kad ir dabar nė velnio nelengva. Bet kai žmona buvo nėščia, kartais tikrai galvodavau, kad išprotėsiu... Sunku, kai namuose iš kambario į kambarį vaikštinėja tokia pilvota carienė ir dalina komandas: tą padaryk, aną padaryk... paskui atsisėda ir pradeda verkti, o po sekundės jau isteriškai juoktis, tokiu momentu jausdavausi visiškai pasimetęs, nesuprasdavau kas jai.

Aš nemanau, kad vaikus reikia per daug auklėti, juos labiau reikia prižiūrėti, kad neužmuštų savęs

– Žmona ar jūs ėjote vaikų priežiūros atostogų?

– Žmona ėjo, galėjau ir aš, bet pas ją visas maistas būdavo. Be to, turiu individualią įmonę, taip kad irgi dažnai namie sėdėdavau, nebuvo taip, kad viską žmonai užkraučiau.

– Iš jūsų įrašų atrodo, kad esate pakankamai atsipūtęs tėtis. Koks esate iš tiesų?

– Tai ir esu gana atsipūtęs. Aš tiesiog nemanau, kad vaikus reikia per daug auklėti, juos labiau reikia prižiūrėti, kad neužmuštų savęs, o auklėti reikia save, nes vaikai ims pavyzdį iš tavęs, juk jeigu tu keikiesi ir neleisi keiktis vaikams, viskas, ko tu juos išmokysi, kad nesikeiktų prie tavęs. Tavo paties elgesys daro įtaką vaikams kur kas labiau, nei visokie žodžiai. Vaikai neturi bijoti tėvų, neturi bijoti kažko netyčia sudaužyti, nes „tėtis/mama bars”, bet turi žinoti, kad kai kurie daiktai vertingesni ir su jais žaisti nederėtų.

– Kaip tėvystė jus pakeitė?

– Atsirado pastovi baimė, kad tik nenutiktų kas nors negera su vaikais, su tuo reikia išmokti gyventi. Labiau pakeitė dalyvavimas gimdyme, atsirado visiškai naujas jausmas žmonai, toks savotiškas pagarbos jausmas, visiškai naujas jausmas, kurio aš niekam gyvenime nejaučiau, tai kažkaip pakylėję vyro ir moters santykius į naują lygį ir, apskritai, pasikeitė požiūris į visas moteris.

– Kaip įsivaizdavote gyvenimą su vaikais ir koks jis yra iš tiesų?

– Įsivaizdavau, kad niekas per daug nepasikeis, tik daugiau žmonių gyvens kartu, oij kaip klydau.... Keičiasi viskas. Absoliučiai. Įpročiai, laisvalaikis, miegas, pomėgiai. Kadangi ir pats buvau vaikas, žinojau, kad su jais nelengva, bet negalvojau, kad taip nelengva.

Vladislav Kučevskyj
Vladislav Kučevskyj
© Asmeninio albumo nuotr.

– Mamos dažnai dalinasi įvairiais patarimais apie vaikų auginimą. Kokių patarimų jūs turėtumėte kitiems tėčiams?

– Tėčių patarimai šiek tiek skiriasi nuo mamų patarimų. Jei mamų patarimai nukreipti dažniausiai į vaiko gerovę, tėčių patarimai skirti labiau tėčiams. Vienas iš patarimų, jei jau žadate pasilikti su vaikais namie, pasirūpinkite tuščiomis kartoninėmis dėžėmis. Labai geras dalykas, davei kelias dėžes, skirtingų dydžių ir viskas, kokioms 3-4 val vaikai užimti, jie kaip katinai, patinka jiems dėžės. Iš jų galima namukus konstruoti, galima dažyti ir dar daug visko tik fantazijos reikia. Visada turiu balkone tam reikalui kartoninių dėžių nusipirkęs.

– Dėl ko dažniausiai ginčijatės su žmona?

– Dažniausiai ginčijamės dėl saldumynų. Ji pyksta, kad vaikams duodu saldainių ir šiaip dėl pirkinių vaikams. Paskutinį kartą susiginčijome, ką dovanų pirkti, ji norėjo kažkokius batus nupirkti dovanų, o aš nenoriu būti tas tėvas, kuris dovanoja tai, ką ir taip privalo nupirkti vaikui. Mamos labiau praktiškos, kartais net atrodo, kad jos niekad nebuvo vaikais. Galų gale koks keturmetis, svajoja dovanų gauti batus?

– Ar žmona nepyksta, kad Facebooke viešinate savo gyvenimo istorijas? Ar vis tik ji yra tam tikras cenzorius?

– Ne, nepyksta. Niekada nesakau, apie ką rašysiu, visada perskaito tik tada, kai jau paviešinu. Žinoma,.būna kad sureaguoja „Pffff... visai nejuokinga...”, bet didesnių ginčų niekad nesu turėjęs.

– Kaip kilo idėja dalintis savo mintimis Facebook paskyroje?

– Tai niekada nebuvo kažkokia tikslinga idėja, pasidalinau kartą, antrą, na ir prasidėjo, neilgai trukus ir tai jau tapo savotiškas hobis.

– Gal pamenate, kuris jūsų įrašas sulaukė daugiausiai komentarų/reakcijų?

– Atsimenu, tai buvo įrašas apie tai, kaip pasilikau vienas su vaikais. Dieve, kiek tada su jais vargau. Net pats nesupratau, kodėl juo pasidalino virš 10 tūkst. kartų, matyt, todėl, nes žmonės atpažįsta tikras emocijas, o aš rašau taip, kaip yra, be pagražinimų. Drąsiai galiu pasakyti, kad tą dieną, kai pasilikau vienas su vaikais, labiausiai laukiau dviejų momentų, kada vaikai eis miegoti pokaičio ir kada mama grįš namo. Po to karto niekada nebesakiau žmonai „Tu nieko neveiki, tik namie su vaikais sėdi“.

– Sutikite, kad jūsų įrašai yra aštrūs, gal kartais provokuojantys. Ar nesulaukiate piktų reakcijų? Pasipiktinusių savo sekėjų?

– Kad ir kaip keista, bet tokių reakcijų beveik nėra. Matyt, labai sunku psichologiškai žmogui rašyt kažką neigiamo, kai dauguma atsiliepimų teigiami, bet jei ir atsiranda vienas kitas, tai yra visa armija mamų, kurios greit į vietą pastato tokį pikčiurną.

– Kokių apskritai reakcijų sulaukiate? Ar būna, kad kreipiasi asmeniškai, gal patarimo, gal siūlo susitikt?

– Asmeniškai visko sulaukiu. Daugiausiai gražių žinučių su padėkom už gerą nuotaiką, bet pasitaiko ir prakeiksmai, siūlymai susitikt, siūlymai mest žmoną ir eiti gyventi su ja, visą tai iliustruoja savo nuogom nuotraukom, net vyrai savo pempių nuotraukas siunčia (nežinau kodėl, manau jie tokias nuotraukas visiems masiškai siunčia).

– Ar įsivaizduojate, kad jūsų pomėgis dalintis mintimis galėtų išaugti į jūsų tinklaraštį? Juk rašančių tėčių ne tiek jau ir daug?

– Per daug negalvojau, bet jau gana daug žmonių seka, tad reiks pagalvoti, ką su tuo daryti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(97 žmonės įvertino)
4.5979

Aktorė Emilija Latėnaitė-Bieliauskienė pažėrė argumentų, kodėl skiepija savo vaiką: nenoriu, kad jis patirtų tai, ką teko išgyventi man (46)

Ar tikrai visuomenės primestomis normomis ir skiepų nauda tiki tik „avys“? Sėkmingi, protingi...

Su nevaisingumo bėdomis susidūrusi Inga: vyras norėjo viską palikti likimui, bet aš žinojau, kad nepadės nei dieta, nei šventoji dvasia (47)

Nevaisingumas vis dažniau yra linksniuojama diagnozė tiek medikų kabinetuose, tiek žiniasklaidoje....

Po 15 pagalbinio apvaisinimo procedūrų – taip trokštas kūdikis: pora pasakė, kiek sveikatos ir pinigų jiems tai kainavo (65)

Visi, kada nors susidūrę su vaisingumo klinikose teikiamomis paslaugomis, puikiausiai žino, kad...

Medikų verdiktas nesustabdė – dėl pagalbinio apvaisinimo lietuvė emigravo į Nyderlandus: po 20 metų tik taip vaikai ir atsiras (111)

Tam, kad susilauktum vaikų, vieniems užtenka vos mėnesio, kitiems, deja, tenka laukti ir kelis...

Top naujienos

Seimo nariai atvirai sako, kad šitas darbas jiems patinka labiausiai: ką tarp sesijų iš tiesų veikia tautos išrinktieji (33)

Praėjusių metų rugsėjo 10 dieną pradėtą Seimo rudens sesiją, parlamentarai baigė sausio 14...

Susidūrimas su bankroto administratoriumi virto detektyvu: skolos suma išaugo kartais (15)

Bankrutuojant įmonei kaunietis Karolis „Delfi“ redakcijai pasakojo galimai susidūręs su vieno...

Zoologijos sodo šeimininkas pratrūko: o kas tas gyvūnų teises sugalvojo? (130)

Kol gyvūnų teisių gynėjai baisisi sąlygomis Klaipėdos zoologijos sode, jo šeimininkas...

Grybauskaitė įvertino valdžią ir derybose dalyvavusį Nausėdą (591)

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė Knygų mugės svečiams šeštadienį pristatė dvi...

Ko gero, geriausia gyvenime diena: patyčias kentęs devynmetis lydėjo Australijos regbio žvaigždes (27)

Patyčias kentęs devynerių Quadenas Baylesas tapo ryškiausia persona Australijoje, šeštadienį...

Paulius Gritėnas ir Viktoras Bachmetjevas

Esminiai dalykai. Ar tiesa vis dar turi savo vietą žiniasklaidoje?

5-oje „Esminių dalykų“ laidoje Paulius Gritėnas ir Viktoras Bachmetjevas aptaria žiniasklaidos...

Ką reikia žinoti investuojant į mišką (21)

Lietuvoje nukritus miškų kainoms, pradėta domėtis investicijomis į nebrandžius miškus....

Ką daryti, kai stabdant ima „mušti vairą“ ar vibruoti stabdžiai? (17)

Pavasariop, ilgėjant dienoms, vis dažniau vairuotojai išsiruošia į tolimesnes keliones. Kaip tik...

Rinktinės katastrofa Belgijoje: sudegę Maskoliūno vafliai, apsisukęs prezidentas ir kolektyvinė atsakomybė specialiai Krepšinis.lt iš Monso (243)

„Vienintelis žodis – gėda. Neatsimenu, kad taip beviltiškai būtume pralaimėję. Žaidėme ne...

Ateityje vėžiu sirgs kas antras: į Lietuvą atvykęs britų onkologas pataria, kaip išvengti ligos 3 veiksmingi būdai (185)

Ateityje vėžiu sirgs kas antras žmogus, tačiau, pakeitę gyvenimo būdą, šios ligos riziką...

|Maža didelių žinių kaina