aA
2009 metų sausį internetu nugriaudėjo sensacinga žinia apie tai, kad moteris susilaukė aštuoneto vaikų – aštuonių tuo pat metu jos gimdoje išsivysčiusių mažylių. Ta moteris – tai Nadya Denise Doud-Suleman.
Natalie Suleman
Natalie Suleman
© Vida Press

Tik ypatinga jos gyvenimo istorija prasideda tikrai ne nuo aštuoneto gimimo ir jokiu būdu šiuo faktu neužsibaigia, rašoma portale falafelandcaviar.com.

Mama – lietuvė

Natalie Denise Suleman gimė 1975 m. liepos 11 d. Fulertone, Kalifornijos valstijoje. Ji buvo vienintelis vaikas mokytojos Angelos Victoria‘os Suleman ir restorano savininko, Irako karo veterano Edwardo Doudo Sulemano šeimoje. Jos motina – lietuvė, o tėvas – irakietis.

Nuo pat jaunumės mergaitė svajojo tapti motina ir turėti didelę šeimą.

Noras užauginti gausų būrį vaikų su metais nepraėjo, o kai pabaigė mokyklą mergina jautėsi visiškai pasirengusį įgyvendinti savo troškimą tapti motina.

Studijų koledže metais N. Suleman susipažino su Marcosu Gutierrezu, gamybos vadovu, dirbusiu viename iš vietinių prekybos centrų. Jai tada tebuvo kiek daugiau nei dvidešimt.

Lietuviškų šaknų turinčios aštuonetuko mamos istorija: vardan didelės šeimos metė vyrą ir ryžosi itin rizikingoms procedūroms
© Vida Press

N. Suleman atvirai papasakojo M. Gutierrezui apie troškimą turėti didelę šeimą, o šis, pasirodo, taip pat puoselėjo tokią svajonę. Deja, porai nebuvo lemta turėti didelės šeimos ir vėliau jų santykiai sužlugo.

1996 metais N. Suleman ir M. Gutierrezas susituokė. Kone nuo vestuvių dienos abu užvaldė siekis susilaukti kūdikio, bet kad ir kaip uoliai juodu stengėsi, N. Suleman vis nepastojo. Galop, po eilinės nesėkmės, pora nutarė kreiptis į medikus, manydami, kad galbūt gydytojas gali jiems padėti arba išaiškinti problemos priežastį.

Alternatyvūs būdai

Po kelių laboratorijoje atliktų testų paaiškėjo, kad M. Gutierrezas – sterilus. Tai, kad sutuoktinis nevaisingas, nenumalšino N. Suleman noro turėti daug vaikų. Tiktai kadangi įprastu keliu to padaryti buvo neįmanoma, teko galvoti apie alternatyvius būdus. Deja, nors M. Gutierrezas nuoširdžiai mylėjo žmoną, alternatyvūs metodai jam neatrodė priimtini. Jis nepaliaudamas kartojo, kad tuo atveju, jei N. Suleman ryšis pagalbiniam apvaisinimui in vitro, judviejų keliai išsiskirs.

Apsispręsti buvo išties nelengva, tačiau N. Suleman suvokė, kad būsimi vaikai jai svarbiau už visa kita, įskaitant santykius su vyru. Taigi, 2000 metais N. Suleman savo pačios iniciatyva nutraukė santuoką ir ryžosi pagalbinio apvaisinimo in vitro procedūrai, tikėdama, kad kada nors vis tiek pastos.

Po sėkmingo pagalbinio apvaisinimo in vitro N. Suleman jautėsi pakankamai gerai visu nėštumo laikotarpiu. Pirmą kūdikį ji pagimdė 2001 metais. Tai buvo dailus berniukas. Moteris davė jam Elijaho vardą.

Turėti tiktai sūnų N. Suleman buvo per maža, todėl ji nutarė pratęsti pagalbinio apvaisinimo in vitro procedūras ir jau 2002 metais susilaukė dukrelės. Ją pavadino Amerah. Trečias jos nėštumas baigėsi dvynukų gimimu. Vėliau N. Suleman susilaukė dar dviejų kūdikių. Vadinasi, jau turėjo šešetą vaikų.

Lietuviškų šaknų turinčios aštuonetuko mamos istorija: vardan didelės šeimos metė vyrą ir ryžosi itin rizikingoms procedūroms
© Vida Press

Norėjo dar vaikų

Bet net ir tiek jai buvo negana – N. Suleman norėjo turėti dar daugiau vaikų, todėl ryžosi ir vėl kreiptis į savo gydytoją Michaelą Kamravą ir paprašyti, kad būtų atlikta dar viena pagalbinio apvaisinimo in vitro procedūra.

Kadangi po ankstesnių procedūrų buvo likę šeši apvaisinti kiaušinėliai, N. Suleman pareikalavo, kad per vieną procedūrą į gimdą būtų perkelti visi likę embrionai. Sprendimas vienu ypu įsodinti visus apvaisintus kiaušinėlius prieštaravo operacijos metodikai, todėl M. Kamrava ilgokai svarstė, ar ryžtis tokiam žingsniui.

N. Suleman buvo gerai informuota apie kylančią riziką, bet niekaip neatlėgo. Galų gale gydytojas nusileido ir patenkino jos prašymą. Tik, užuot perkėlęs šešis likusius embrionus, M. Kamrava įsodino net 12 kiaušinėlių, o tai reiškė, kad rekomenduojamas kiaušinėlių kiekis buvo viršytas net dešimčia vienetų!

N. Suleman norėjo būti tikra, kad pastos, todėl M. Kamrava, pažeisdamas instrukcijas, padarė viską, kad jos noras išsipildytų. Vėliau, kai šitai paaiškėjo, iš M. Kamravos buvo atimta gydytojo licencija. Bet tuo metu tepaaiškėjo, kad pagalbinio apvaisinimo in vitro procedūra ir vėl pavyko.

Bet kuri kita moteris veikiausiai būtų nuogąstavusi dėl to, kad vienu metu tenka nešioti šitiek būsimų kūdikių. Bet N. Suleman tokie būgštavimai buvo svetimi. Atvirkščiai – ji jautėsi taip, tarsi atsidūrusi devintame danguje.

Išnešioti aštuonetą visus devynis nėštumo mėnesius buvo nemenkas iššūkis N. Suleman organizmui, kuris, kaip ir bet kurio kito žmogaus, nebuvo prisitaikęs nešioti šitiek kūdikių vienu metu.

Nenuostabu, kad rekordiškas nėštumas kaipmat tapo sensacija, o N. Suleman prigijo pravardė Octomom, reiškianti „aštuoneto mama“.

Lietuviškų šaknų turinčios aštuonetuko mamos istorija: vardan didelės šeimos metė vyrą ir ryžosi itin rizikingoms procedūroms
© Vida Press

Nepaisant nemenkos rizikos, visi kūdikiai gimė sveiki, o gimdymas praėjo sklandžiai.

Žiniasklaidos dėmesys

N. Suleman ir iki gimdymo buvo tapusi žiniasklaidos numylėtine, galima sakyti, tikra interneto žvaigžde, todėl jai kilo idėja nepraleisti palankios progos užsidirbti, pasinaudojant šitokia šlove. Netrukus po gimdymo Octomom pasisamdė keletą žmonių ir pavedė jiems užduotį papasakoti jos istoriją ir tinkamai ją pateikti.

N. Suleman gerai žinojo, kad kai žmogus tampa žinomas, jo gyvenimas, o kartais ir charakteris pasikeičia. Aišku, jos atveju išgarsėjimo kaina buvo ne iš menkųjų.

Kai kurie apie N. Suleman rašę žurnalistai tvirtino, kad tik šlovės troškimas lėmė jos apsisprendimą ryžtis tokiai rizikingai procedūrai, bet jei taip teigiantys ir teisūs ir jei tai moteriai išties rūpėjo tiktai žinomumas, tai, kad ji turi 14 vaikų ir jais privalo rūpintis, vis tiek yra nepaneigiamas faktas.

Duodama interviu N. Suleman pripažino, kad Octomom statusas ir įkyrus žiniasklaidos dėmesys ilgainiui ėmė varginti. Moteris sakė pasijutusi it žaislas kitų rankose, negalintis gyventi taip, kaip nori. Galop ji nutarė, kad metas šitai baigti – dėl savo ir savo vaikų gerovės.

Pirmiausia ji pasikeitė vardą – tapo Nadya. Tada apsigynė magistro darbą. Kai N. Suleman pasikeitė vardą, žiniasklaidos dėmesys išties nuslūgo.

Šiandien jos aštuonetas jau paūgėjęs: visiems vaikams – daugiau nei 10 metų ir jiems visiems puikiausiai sekasi.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(42 žmonės įvertino)
3.6190

Aktorė Emilija Latėnaitė-Bieliauskienė pažėrė argumentų, kodėl skiepija savo vaiką: nenoriu, kad jis patirtų tai, ką teko išgyventi man (46)

Ar tikrai visuomenės primestomis normomis ir skiepų nauda tiki tik „avys“? Sėkmingi, protingi...

Su nevaisingumo bėdomis susidūrusi Inga: vyras norėjo viską palikti likimui, bet aš žinojau, kad nepadės nei dieta, nei šventoji dvasia (47)

Nevaisingumas vis dažniau yra linksniuojama diagnozė tiek medikų kabinetuose, tiek žiniasklaidoje....

Po 15 pagalbinio apvaisinimo procedūrų – taip trokštas kūdikis: pora pasakė, kiek sveikatos ir pinigų jiems tai kainavo (65)

Visi, kada nors susidūrę su vaisingumo klinikose teikiamomis paslaugomis, puikiausiai žino, kad...

Medikų verdiktas nesustabdė – dėl pagalbinio apvaisinimo lietuvė emigravo į Nyderlandus: po 20 metų tik taip vaikai ir atsiras (111)

Tam, kad susilauktum vaikų, vieniems užtenka vos mėnesio, kitiems, deja, tenka laukti ir kelis...

Top naujienos

Seimo nariai atvirai sako, kad šitas darbas jiems patinka labiausiai: ką tarp sesijų iš tiesų veikia tautos išrinktieji (17)

Praėjusių metų rugsėjo 10 dieną pradėtą Seimo rudens sesiją, parlamentarai baigė sausio 14...

Susidūrimas su bankroto administratoriumi virto detektyvu: skolos suma išaugo kartais (13)

Bankrutuojant įmonei kaunietis Karolis „Delfi“ redakcijai pasakojo galimai susidūręs su vieno...

Zoologijos sodo šeimininkas pratrūko: o kas tas gyvūnų teises sugalvojo? (122)

Kol gyvūnų teisių gynėjai baisisi sąlygomis Klaipėdos zoologijos sode, jo šeimininkas...

Grybauskaitė įvertino valdžią ir derybose dalyvavusį Nausėdą (580)

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė Knygų mugės svečiams šeštadienį pristatė dvi...

Veryga – apie koronaviruso baimę: jau buvome tokioje situacijoje, kai pritrūko vaistų (19)

Pasaulis vis dar gyvena koronaviruso baime. Nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius Kinijos...

Ko gero, geriausia gyvenime diena: patyčias kentęs devynmetis lydėjo Australijos regbio žvaigždes (24)

Patyčias kentęs devynerių Quadenas Baylesas tapo ryškiausia persona Australijoje, šeštadienį...

Ką reikia žinoti investuojant į mišką (14)

Lietuvoje nukritus miškų kainoms, pradėta domėtis investicijomis į nebrandžius miškus....

Ką daryti, kai stabdant ima „mušti vairą“ ar vibruoti stabdžiai? (13)

Pavasariop, ilgėjant dienoms, vis dažniau vairuotojai išsiruošia į tolimesnes keliones. Kaip tik...

Rinktinės katastrofa Belgijoje: sudegę Maskoliūno vafliai, apsisukęs prezidentas ir kolektyvinė atsakomybė specialiai Krepšinis.lt iš Monso (239)

„Vienintelis žodis – gėda. Neatsimenu, kad taip beviltiškai būtume pralaimėję. Žaidėme ne...

Ateityje vėžiu sirgs kas antras: į Lietuvą atvykęs britų onkologas pataria, kaip išvengti ligos 3 veiksmingi būdai (184)

Ateityje vėžiu sirgs kas antras žmogus, tačiau, pakeitę gyvenimo būdą, šios ligos riziką...

|Maža didelių žinių kaina