aA
Gabrieliaus Vagelio vardas šiandien muzikos pasaulyje nuskamba vis dažniau. Jo mama Dalia sako, jau seniai žinojo, jog sūnus pasuks šiuo keliu. Ar ji tuo džiaugiasi? Ir taip, ir ne. Pati muzikante dirbanti moteris savo kailiu žino, jog muziko duona sunki. Vieną dieną tavęs reikia, kitą – niekam nebesi įdomus. Apie Gabrieliaus vaikystę, santykius ir muziką – atvirame jo mamos interviu.
Gabrielius Vagelis su mama Dalia
Gabrielius Vagelis su mama Dalia
© DELFI montažas

– Kaip sutikote žinią, kad sūnus renkasi muzikanto profesiją?

– Pati esu smuikininkė, todėl man tai nebuvo nieko nuostabaus. Nuo pat mažens jis lankė chorą „Ąžuoliukas“, man asmeniškai koncertuodavo nuo mažų dienų, o kai paragindavau jį kur nors dalyvauti, „Dainų dainelėje“ ar kituose konkursuose, sakydavo: mama, jei užrašysi, pati ir dalyvausi. Nuo mažens jis užsispyręs, nedarys nieko, ko pats nenori.

Gabrielius Vagelis su mama Dalia
Gabrielius Vagelis su mama Dalia
© Asmeninio albumo nuotr.

– Ar džiaugiatės tokiu pasirinkimu?

– Negaliu sakyti, kad labai džiaugiuosi, nes muzikos duona yra sudėtinga: vieną dieną tavęs reikia, kitą – tavo muzika gali jau niekam nebepatikti ir gali prireikti ieškoti kito pragyvenimo šaltinio. Todėl pasakyti, kad esu labai laiminga dėl tokio pasirinkimo – negaliu, nes dar nežinau, kaip jis valgys iš to duoną. Jis studijuoja akademijoje ir kol kas pragyvenimui iš muzikos pinigų užsidirba tai vienur, tai kitur, o kaip gyvenime bus toliau – nežinia. Jei pasiseks, bus įdomus, bus gerai. O jei ne, teks kažkaip kitaip užsidirbti duonai.

Kai paragindavau jį kur nors dalyvauti, „Dainų dainelėje“ ar kituose konkursuose, sakydavo: mama, jei užrašysi, pati ir dalyvausi
Gabrieliaus Vagelio mama Dalia

– Koks Gabrielius buvo vaikystėje?

– Labai juokingas ir su charakteriu. Nuo pat mažens pasakydavo savo nuomonę. Pamenu, kai jam buvo 5-6 metai, lankė darželį, bet eidavo tik tuomet, kai negalėdavau būti namie. Buvo mamyčių šventė. Jis darželio nelankė gal kokį mėnesį, bet į pasirodymą nuėjo. Vaikai buvo paruošę kelias daineles. Jis žodžių nemokėjo. Auklėtoja pastatė Gabrielių iš krašto, kad nesugadintų koncerto, o šis kur buvęs, kur nebuvęs jau pačiame priekyje puikuojasi. Dainavo savo dainas. Žodžiu, buvo cirkas: visi juokėsi, auklėtoja už galvos susiėmusi. Bet paskui mamos ėjo ir klausė, kieno ten tas vaikas, nes jei ne jis, būtų labai nuobodu. Tai Gabrielius visada toks buvo. Pamenu, kai jam buvo 15 metų nuėjo į „Chorų karų“ atranką. Nieko nežinojau. Visą dieną jo nebuvo, jau ir neramu darėsi. Kai vakare parėjo, pasakė, kad jį priėmė.

Gabrielius Vagelis
Gabrielius Vagelis
© DELFI / Karolina Pansevič

– Ar skaitote žiniasklaidoje naujienas apie sūnų?

– Kai būna kokie didesni rašiniai, paskaitau. Kai sūnų giria, žinoma, kad malonu, bet kai peikia – nesmagu. Man Gabrielius visada sakydavo – būk gera, mama, neskaityk. Visada yra tie, kurie į viską reaguoja neigiamai. Širdį užspaudžia tuo metu, bet paskui pagalvoji, visi esame skirtingi ir skirtingai reaguojame į kitų sėkmes ar nesėkmes. Kita vertus, neturiu tiek laiko, kad viską skaitinėčiau.

– Ar matote sūnuje savo savybių?

– Jis labai į mane panašus. Negaliu sakyti, kad visiška kopija, bet turime daug bendro. Mes taip gerai vienas su kitu sutariame, kad kartais nereikia ir kalbėti, užtenka pasižiūrėti ir jau suprantame. Bet būna, kad ir susikertame, nes aš irgi tokia su stuburu esu, ypač jei kalba pasisuka apie muziką. Pasakau, kas man nepatinka. Gal ne visada būnu teisi, bet aš labai daug metų dirbu šioje srityje, žinoma, su klasika daugiau, bet aš manau, kad pradmenys eina iš čia ir yra bendros taisyklės, kurių reikia laikytis: nuoseklumas, vystymas, kulminacija. Žinoma, Gabrielius turi savo nuomonę ir ne visada su manimi sutinka, ypač jei kalbėsi apie aprangą. Man tuomet jau neduoda kišti liežuvio. O kas dėl muzikos, pasakau, net jei tai jam labai nepatinka. Jo reikalas – priimti ar ne.

Gabrielius Vagelis su mama Dalia
Gabrielius Vagelis su mama Dalia
© Asmeninio albumo nuotr.

– O jūs ar klausiate Gabrieliaus patarimų?

– Jei dėl stiliaus – kartais taip, o dėl muzikos – nelabai. Dirbu teatre, turime savo vadovą, tai čia jau niekas nepatars. O jei ir ko paklausiu, jis atsako labai tolerantiškai. Aš mažiau tolerantiška. Apskritai Gabrielius yra labai tolerantiškas. Iš jo niekada neišgirsi, kad kažkas blogai. Jis labai atsargiai išsako kritiką.

– Gabrielius turi vyresnį brolį. Kaip jiedu sutaria?

– Nuostabiai. Vaikystėje, žinoma, buvo visko. Gabrielius net turi randą nuo brolio. Tai nutiko per vieną naujametį vakarėlį, kai mūsų su tėčiu nebuvo namuose. Jie buvo vieni. Gabrieliui buvo penkeri, o broliui trylika. Jiedu nusprendė palenktyniauti, kuris pirmas užeis į namus. Pirmas įėjo Osvaldas ir užtrenkė svetainės duris, kurios buvo su stiklu. Galima sakyti, Gabrielius užėjo per stiklą. Jam buvo sužeista ranka, arterija. Visa laimė, kad šalia buvo mano draugė medikė. Ji atskubėjo, sutvarstė ranką. Nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę, jei ne ji. Ji išgelbėjo Gabrielių.

– O kaip Gabrieliaus paauglystė? Ar nebuvo sudėtinga?

– Ne, nebuvo jokių nesusipratimų. Ji praėjo taip, kad aš net nepastebėjau. Kaip tik tuo metu prasidėjo tikslingas ėjimas į muziką. Nebebuvo kada švaistyti laiko paauglystei. Apskritai aš labai džiaugiuosi šiandieniu jaunimu. Matau, kokie jie ambicingi, talentingi ir siekiantys savo tikslų. Yra ko iš jų pasimokyti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(27 žmonės įvertino)
3.6296

Netrukus gimdysianti Sezzy žmona Paula apie nėštumą ir pamotės vaidmenį: psichologiškai man nebuvo lengva priimti vyro vaikus (82)

Rugsėjo mėnesį žiedus sumainę turkų kilmės dainininkas Sezzy (tikras vardas Sezeras Saylikas,...

Vieni metai – du nėštumai, keturi vaikai: moters istorija stebisi ir artimieji, ir medikai (16)

25-erių metų moteris su savo vyru iš West Palm Beach, Floridos, vos per vienerius metus sugebėjo...

Pirmagimio netrukus susilauksianti Valda Bičkutė: tarp dabartinių gimdančių moterų save dar priskirčiau prie jaunesnių (153)

Paskutines savaites iki gimdymo skaičiuojanti aktorė Valda Bičkutė (39) sako, kad jos...

Lietuvė, auginanti „kitokį“ vaiką, nebegali tylėti: kai vaiką išleidžiu į mokyklą, krūpčioju nuo kiekvieno skambučio (216)

DELFI redakciją pasiekė jautrus mamos, auginančios elgesio problemų turintį vaiką, laiškas....

Toks įvykis itin retas: mama susilaukė dvynių ne tik skirtingomis dienomis, bet ir skirtingais metais (13)

Naujų metų naktis vienai JAV porai buvo išties stebuklinga. Jiems gimė dvynukai, bet įdomiausia...

Top naujienos

Aplankė vieną uždariausių pasaulio valstybių: pažįstamiems buvo sunku patikėti, kad ten keliauju (130)

„Welcome to Arabia! “, – karts nuo karto išgirstu iš nuoširdžiai besišypsančių...

Tikra legenda, kuri aikštėje lietuvius skriaudė, o už jos ribų – glostė laida „Krepšinio zona“ (53)

2020-ieji krepšinio pasauliui prasidėjo tiesiog tragiškai: po ilgamečio NBA komisaro Davido Sterno...

Giedrius Drukteinis

Du būdai, kaip mums atsikratyti nepakantumo svetimam turtui ir sėkmei (3)

Kai išmintingi žmonės pradeda kalbėti apie Lietuvos visuomenės problemas, greitai galima...

Birutė Navickaitė pakliuvo į absurdišką situaciją: neturėdama vairuotojo pažymėjimo ir automobilio pradėjo gauti baudas (70)

Palangiškė Birutė Navickaitė sako, kad sunku ir patikėti, į kokią absurdišką situaciją ji...

Orai: naujas ciklonas atneš eilinę kritulių bangą (2)

Šiandien prie mūsų krašto iš vakarų priartės naujas Atlanto ciklonas. Vakariniuose rajonuose...

Darželyje sriuba apsipylusi trimetė patyrė antro laipsnio nudegimą: mama netiki darželio direktorės versija (346)

Į darželį trimetę dukrą nuvedusi mama nė neįtarė, kad po kelių valandų su ja dėl patirto...

Stilistė papasakojo, į ką reikia atsižvelgti renkantis džinsus: viena detalė gali sugadinti visą įvaizdį (42)

Jei paprašytume jūsų įvardinti pagrindinį spintos drabužį, kas tai būtų? Mes nemirktelėję...

Lietuvis sukūrė už širdies griebiantį vaizdo klipą apie Bryantą (92)

Lietuvis Giedrius Šiškovas , interneto platybėse žinomas „Gidranity“ pseudonimu, sukūrė už...

Kameros įamžino neįtikėtiną vairuotojų žioplumą: situacijos primena veiksmo filmus (10)

Pašalinė veika prie vairo ir išsiblaškymas neretai vairuotojams sukelia nemažai streso, kai...