1. Jų dėmesys sutelktas į kitus prioritetus

Kartais pasirinkimas būti amžinai vienišam priklauso nuo to, į ką sutelkiate dėmesį. Sophie Fennelly, dirbanti vyriausiąja SalesTQ turinio rašytoja, „Best Life“ pasakoja, kad, nors jai jau 30 metų, ji niekada neturėjo santykių.

„Apie tai manęs dažnai klausia“, – prisipažįsta Fennelly. Tačiau, pasak rašytojos, taip yra ne todėl, kad ji neturėjo tokios galimybės ar buvo tik prastuose pasimatymuose. Ji sako, kad partnerio paieškos jai tiesiog „nebuvo prioritetas“.

„Tiesiog visada buvau susitelkusi į savo karjerą ir sėkmingo gyvenimo kūrimą. Visada pirmenybę teikiau savo profesiniams tikslams ir asmeniniam tobulėjimui“, – aiškina Fennelly.

„Žinau, kad kai kurie žmonės gali manyti, jog nieko neprarandu dėl to, kad neturiu santykių, bet man dabar to tiesiog nereikia. Ir aš su tuo susitaikiau.“

2. Jie nenori nusileisti

2020 m. „AskWomen“ temoje „Reddit“ vartotoja atskleidė, kad nors ir vaikšto į pasimatymus, ji niekada neturėjo santykių.

Kaip ir Fennelly, tai daugiausia dėl savo pasirinkimo. „Jei būsiu visiškai sąžininga, mieliau būčiau vieniša, nei įsivelčiau [į santykius]“, – rašė vartotoja.

„Noriu ko nors, su kuo galėčiau juoktis, su kuo galėčiau šmaikštauti, bet kol kas tokio žmogaus neradau.“

Vis tik internautė pažymėjo, kad ji nėra pasiryžusi amžinai likti vieniša.

„Aš ir toliau ieškosiu ir tikėsiuosi, kad kažkur yra man tinkamas žmogus“, – rašė ji.

3. Jie kovoja su visuomenės iššūkiais

Elyse Andrews, sveikatingumo patarėja, dirbanti aukštojo mokslo srityje ir įkūrusi saviugdos tinklaraštį „Daisy In The Dust“, portalui sako, kad dėl savo vienišės statuso ji nekaltins visų priešingos lyties atstovų.

„Norėčiau užmegzti tvirtus santykius“, – sako 34 metų amžiaus Andrews.

„Bėgant metams sąžiningai sau prisipažinau, kad ir aš esu atsakinga už savo statusą.“

Vis dėlto Andrews pripažįsta, kad nusistovėję visuomenės lūkesčiai suvaidino svarbų vaidmenį dėl to, kad ji niekada neturėjo santykių.

„Būdama juodaodė moteris augau vien baltųjų rajone, kur neatitikau grožio standartų, todėl visus mokyklos metus berniukams nepatikdavau“, – aiškina ji.

Pasak Andrews, tai sudarė prielaidas atsirasti kitiems veiksniams, kurie prisidėjo prie jos vienišumo.

„Buvo laikas, kai nemylėjau savęs ir nuoširdžiai tikėjau, kad man niekas neegzistuoja. Nesijaučiau verta meilės“, – sako ji.

„Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, jei nemyli savęs, kaip gali mylėti ką nors kitą arba tikėtis, kad kas nors mylės tave?“

4. Juos atstumia kitų žmonių probleminiai santykiai

Kai kurie žmonės tiesiog nenori prisiimti galimų problemų, kurios gali kilti turint romantišką partnerį. „Reddit“ temos diskusijoje vartotoja Starya rašė, kad būdama 32 metų savo vienišės statusą nešioja „kaip garbės ženklą“.

„Manau, kad mane nuo to atgrasė kiti mano broliai ir seserys, kurie turėjo probleminių santykių. Esu laiminga būdama vieniša, – aiškino ji. – Tikrai neįsivaizduoju savęs tikruose santykiuose.“

5. Jie nenori įdėti darbo, kad ką nors susirastų

Kita vertus, kai kurie žmonės paprasčiausiai nenori susidurti su sunkumais ieškant partnerio apskritai. Šiaurės Karolinoje gyvenantis 61 metų heteroseksualus Deividas „HuffPost“ pasakojo, kad jis nedėjo „visiškai jokių pastangų“, kad susirastų antrąją pusę.

„Viena iš romantinės literatūros klišių yra ta, kad vos tik nustosi ieškoti, tinkamas žmogus atsiras. Tačiau mano patirtis rodo, kad jei nustoji ieškoti, tiesiog lieki vienas.“

Vienu metu, būdamas dvidešimties, Deividas sakė užsiregistravęs pažinčių tarnyboje, bet nuėjęs tik į vieną pasimatymą, kurį vėliau pavadino „nepatogiu“ ir pridūrė, kad „viskas atrodė priverstinai ir nenuoširdžiai“.

„Jei atvirai, manau, kad viena iš priežasčių, kodėl likau vienišas, yra ta, kad tai buvo lengviau nei siekti santykių“, – sakė jis naujienų portalui.

„Iš prigimties esu labai tingus žmogus, o susirasti kitą žmogų ir vėliau su juo užmegzti ilgalaikius romantiškus ir seksualinius santykius yra sunkus darbas – bent jau iš to, ką esu matęs.

Vienas iš mano tikslų nuo vaikystės buvo kuo paprastesnis ir nesudėtingesnis gyvenimas, o nesiekti romantinių ir seksualinių santykių buvo pagrindinė dalis siekiant šio tikslo.“

Parengta pagal užsienio spaudą

Top naujienos