Žinomos mamos savaitgalį Vilniuje trumpam užėmė komisijos teisėjų kėdes ir vertino vaikučių pasirodymus lietuvių ir švedų sukurto geriamo trikolageno „FenoQ“ kūrėjų surengtame mažųjų talentų šou. Verslininkė Elena Puidokaitė-Atlanta džiaugėsi ne tik į šou susirinkusių vaikų talentais bei drąsa, bet ir karštai juos palaikiusių tėvų užsidegimu, rašoma pranešime spaudai. Žinoma moteris teigia, jog motinystė – ne tik džiaugsmai, bet ir didelės atsakomybės.

Nevers sekti savo pėdomis

„Jokia naujiena, jog motinystė gyvenimą apverčia aukštyn kojomis. Tik vėliau, kuomet apsipranti su tuo jausmu bei užklupusiomis pareigomis, supranti, kad tai yra didelė atsakomybė bei sunkus darbas, norint suteikti vaikui tai, kas jam reikalinga, padėti atsiskleisti. Gebėjimų turi visi vaikai, juos reikia vystyti ir lavinti ir be tėvų pagalbos to tikrai nebūtų“, – teigė E.Puidokaitė-Atlanta.

Elena Puidokaitė-Bruzgulienė

Paklausta, ar pati vaikystėje sulaukė tėvų palaikymo bei skatinimo užsiimti mėgstama veikla, žinoma moteris neslepia – kai kuriems užsiėmimas trūko entuziazmo, tačiau galiausiai visos įdėtos pastangos atsipirko su kaupu.

11 metų dukterį Saulę auginanti moteris tikina, kad visada palaikysianti ją, nesvarbu, kokia veikla ji beužsiimtų, tačiau neslepia džiaugsmo dukters noru mokytis muzikos mokykloje bei nenusigręžti nuo muzikos.

„Mano Saulė taip pat lanko muzikos mokyklą ir aš ją labai skatinu toliau tą daryti. Nors manau, kad ateityje bus susidomėjimas ne viena veikla, stačiau dabar pastebiu, kad jai patinka mokytis groti fortepijonu, dainuoti, pati bando kažką kurti, paieškoti daugiau dalykų nei yra būtina padaryti ir tai džiugina. Jeigu Saulė nuspręstu sekti mano pėdomis ir eiti muzikos keliu, tikrai ją palaikyčiau, tačiau jeigu ji to nenorėtų, nebūčiau ta mama, kuri verstų mokytis per prievartą. Visada sakiau, ji mokysis tol, kol pati to norės“, – teigė E. Puidokaitė-Atlanta.

Ugdo nuo mažens

Neseniai pirmagimio Žako susilaukusi kita komisijos narė dainininkė Anžela Adamovič-Gečienė taip pat prisiminė savo vaikystę ir nors dėl tam tikrų aplinkybių ji visomis norimomis veiklomis užsiimti negalėjo, tai niekada nesutrukdė realizuoti savęs bei savo muzikinio talento.

„Palaikymo iš tėvų visada sulaukdavau. Nors vaikystėje norėjau lankyti muzikos mokyklą, tėvai nenorėjo manęs ten leisti dėl didelio atstumo nuo namų, tačiau tos veiklos, kurios vykdavo greta namų, visada buvo atviros, todėl lankydavau ir šachmatus, ir chorą. Apskritai, skatinti vaiką veikti, daryti, save realizuoti ir mokytis daug naujų dalykų yra būtina. Vaikas įgauna daugiau drąsos, pasitikėjimo savimi, kai dalyvauja įvairiuose konkursuose, parodo, ką moka, kuo domisi. Drąsinti vaikus yra būtina“, – pasakojo Anžela.

Anžela Adamovič ir Žygimantas Gečas
Anžela Adamovič-Gečienė
Nors Žakui dar tik 5 mėnesiai, dabar yra tas etapas, kuomet kartu mokomės pažinti pasaulį, kartu lankomės įvairiuose centruose, kur jisai turi galimybę matyti kitus vaikus, bendrauti su jais

Nors tėvystės džiaugsmai Anželą ir Žygimantą Gečus užklupo neseniai, tik prieš pusmetį, moteris tikra, jog vos gimęs vaikas jau ima mokytis, tobulėti, jį reikia pažindinti su pasauliu, supančia aplinka, lavinti jį.

„Nors Žakui dar tik 5 mėnesiai, dabar yra tas etapas, kuomet kartu mokomės pažinti pasaulį, kartu lankomės įvairiuose centruose, kur jisai turi galimybę matyti kitus vaikus, bendrauti su jais. Jeigu prireikia kažkur važiuoti dėl darbų, filmavimų, Žaką irgi stengiamės imti kartu, kad jis galėtų bendrauti su kitais žmonėmis, matyti kaip kas vyksta. Tokia yra mūsų pradžia, bet ateityje yra tikslas leisti jį į mokyklėles bei ugdyti jo turimus talentus. Tačiau niekada nesistengsiu kažko daryti prieš vaiko valią. Jeigu jisai norės eiti į sceną ir dainuoti – tebūnie, svarbiausia, kad jisai būtų laimingas dėl to. Jeigu norės veikti kažką kitą – mes taip pat jį palaikysime ir stengsimės, kad jam kuo labiau sektųsi pasirinktoje srityje“, – teigė A.Adamovič-Gečienė.

Vis dar mokosi

TV laidų vedėja bei prodiuserė Vaida Skaisgirė taip pat pasidalino savo patirtimi. Moteris tikina – motinystė visais etapais turi ir savų džiaugsmų, ir iššūkių.

Vaida Skaisgirė ir Joringis Šatas

„Tapus mama viskas gyvenime pasikeičia kardinaliai. Iššūkių netrūko nei pradžioje, nei dabar, kuomet sūnui Atui jau šešeri. Jam gimus dar studijavau universitete, todėl teko išmokti, kaip derinti mokslus su motinystės džiaugsmais, tačiau šis iššūkis liko iki šio. Vis dar mokausi, kaip protingai susidėlioti darbus, kad užtektų laiko ir veiklai, ir sūnui. Kartu su Atu turime daug bendros veiklos – gaminam valgyti, statom įvairias dėliones, konstruojam, žiūrim filmus, mokomės skaityti. Stengiuosi jį įtraukti į kuo daugiau veiklų, nes tai labai suartina ir stiprina ryšį“, – pasakojo V.Skaisgirė.

Ji įsitikinusi, jog palaikyti ir skatinti vaikus atrasti save yra viena pagrindinių tėvų užduočių. „Mano sūnus yra išties smalsus ir aktyvus berniukas. Šiuo metu papildomai jis lanko krepšinio treniruotes bei anglų kalbos mokyklėlę. Ir nors kartais nenori eiti į užsiėmimus, kaip įmanydama stengiuosi įtikinti, jog nevalia pasiduoti tinginiui, reikia vykdyti savo pareigas. Man svarbu, kad mano vaikas tobulėtų ir džiaugtųsi mėgstama veikla“, – pasakoja moteris.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt