aA
Dovanų pirkimo karštinė prasideda. Specialistai pastebi, kad kiekvienais metais kalėdines dovanas žmonės pradeda pirkti anksčiau, tačiau visada yra tų, kurie iki paskutinių dienų nežino, ką dovanoti ar laukia vildamiesi didesnių akcijų. Deja, praktika rodo, kad perkant internetu dovanas paskutinę savaitę, didėja rizika ne tiek sutaupyti, kiek nespėti gauti norimos prekės, rašoma pranešime spaudai.
Tiems, kas dar neapsisprendė: TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Vida Press

Ką dovanoti vaikams ir kokie žaislai ant bangos 2019 metais? Rasti idėjų, ką palikti po eglute vaikams gali padėti bendravimas su vaikais ir jų pomėgių stebėjimas, laiškai Kalėdų Seneliui ir, žinoma – informacija internete apie populiariausius žaislus ir tendencijas. Varle.lt specialistai parengė patarimų gidą, į kokius žaislus vertėtų atkreipti ypatingą dėmesį šiais metais.

Žaislai po eglute 2019: TOP 10

1. Programuojamo roboto-konstruktoriaus rinkinys „Apitor SuperBot“

TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Organizatorių nuotr.

Įgūdžiai naudotis paprastais kodais tampa vis aktualesni, o jų taikymas praktikoje leidžia gamintojams kurti įdomesnius ir pažangesnius žaislus. Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje programavimo pagrindų žinojimas bus toks pats svarbus kaip anglų kalbos mokėjimas. Pasak specialistų, tokios tendencijos leidžia daryti prielaidą, kuri paaiškina didėjančią programuojamų išmaniųjų žaislų pasiūlą. Kalbant apie programuojamą konstruktorių ir geidžiamiausias dovanas vaikams šiais metais, išskiriamas „Apitor SuperBot“ žaislas, kuris jau tapo labai populiarus užsienyje. Programuojamas STEM edukacinis robotas-konstruktorius „Apitor SuperBot“ yra rekomenduojamas vaikams nuo 8 metų amžiaus. „SuperBot“ – tai ne tik žaislas, jis moko kodavimo STEM grafinės kalbos, naudojamos milijonų naudotojų visame pasaulyje, dėka. Sukonstruotą robotą galima užprogramuoti judėti, vengti kliūčių, kurti spalvų efektus ir pan. Valdymui naudojamas išmanusis telefonas. Įdomu tai, kad šis konstruktorius yra suderinamas su kitais pagrindiniais konstruktorių gamintojų prekės ženklais. „Apitor SuperBot“ rinkinys leidžia maksimaliai išreikšti savo kūrybiškumą ir sukonstruoti net 18 robotų. Kitas panašus rinkinys yra STEM programuojamas konstruktorius vikšrinis džipas.

2. Nemirštanti klasika – „LEGO“ rinkiniai

TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Organizatorių nuotr.

„LEGO“ rinkiniai savo populiarumu nenusileidžia net patiems išmaniausiems žaislams jau daugybę metų. Daugybė įvairių teminių grupių: nuo filmų iki klasikinių (piratai, riteriai, indėnai) motyvų „LEGO“ rinkiniai jau ilgus metus yra idealus dovanos sprendimas tiek berniukams, tiek mergaitėms. Vertėtų paminėti, kad „LEGO“ savo asortimente taip pat turi STEM programuojamų žaislų, pavyzdžiui, „ LEGO Star Wars Droidų vadas“.

3. Rankų judesiais valdomas dronas „Spin Master AIR HOGS Supernova“

TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Organizatorių nuotr.

„Spin Master AIR HOGS Supernova“ buvo viena geidžiamiausių dovanų po eglute praeitais metais ir panašu, kad šio žaislo populiarumo šviesa dar neišblėso ir šiais metais. Specialistai pastebi, kad taip dažnai būna ne tik su žaislais, bet ir kitomis naujomis prekėmis. Pirmiausia jas įsigyja taip vadinamieji novatoriai, kurie savo aplinkoje gali tapti nuomonės formuotojais kitiems. Vienas vaikas atnešęs į mokyklą ar darželį kokį nors inovatyvų žaislą dažnai tampa priežastimi to, kad tokio pat žaislo užsimano kiti, kurie iki to laiko galbūt apie jį net nežinojo. Rankų judesiais valdomas robotas „Supernova“ yra sukurtas garsios ir už kokybę vertinamos „Spin Master“ kompanijos. Žaislas yra iš „Air Hogs“ serijos, kuriai priklauso įvairūs skraidantys žaislai. „Supernova“ nėra tradicinis dronas, kadangi jo valdymas vyksta ne nuotolinio pulto, o rankų judesių dėka. Iš tikrųjų galima teigti, kad šis neįprastas žaislas be abejonės sužavės ne tik vaikus, bet ir suaugusius ir užtikrins tikrai puikias pramogas. Rankų judesių valdymo dėka kiekvienas naudotojas pasijus tarsi turėtų antgamtinių jėgų.

4. Kūrybiškumui išlaisvinti – „Hairdorables“ lėlytės

TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Organizatorių nuotr.

Lėlės kaip žaislų tipas visada yra tarp geidžiamiausių dovanų vaikams variantų. Šalia klasikinių pasirinkimų tokių, kaip „Barbie“ ar „BabyBorn“ šiais metais – ypač populiarios ryškios „Hairdorables“ lėlytės. „Hairdorables“ žaislų kolekciją sudaro 12 lėlyčių, kurių kiekviena turi savo vardą, charakterį, ryškiaspalvę šukuoseną ir profesiją. Kiekviena „Hairdorables“ lėlytė gali susikurti 3 stiliaus variantus, todėl viso įmanoma surinkti net 36 skirtingų stilių žaislų kolekciją. „Hairdorables“ lėlyčių rinkiniuose pridedama įvairių priedų ir aksesuarų, kurie leidžia maksimaliai pasinerti į grožio pasaulį ir išlaisvinti savo kūrybiškumą formuojant lėlytėms šukuosenas ir stilius.

5. Mokantys strateguoti „Bakugan“ žaislai

TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Organizatorių nuotr.

„Bakugan“ žaislai šiuo metu išgyvena savo populiarumo renesansą. Iš tikrųjų nemažai animacinių filmų licencijų žaislų, kuriuos galima kolekcionuoti dažnai tampa tikrais hitais. Japonų animacinis filmukas „Bakuganai“ pasakoja apie jaunų karių nuotykius, kurie kurie kovoms naudoja būtybes vadinamas „Bakuganais“. Šio animacinio filmo pagrindu sukurta „Bakugan“ žaislų serija patinka tiek berniukams, tiek mergaitėms. „Bakugan“ yra strateginis žaidimas, kuriame naudojamos „Bakuganą“ vaizduojančios sferinės ir spyruoklinės miniatiūrinės figūros, kurios iššoka tuo atveju, jei „Bakuganas“ pataiko ant specialios savo kortelės – metalinių vartų. Tas pataikymas nulemia žaidimo nugalėtoją. „Bakugan“ žaidimas yra įdomus įvairaus amžiaus vaikams, jis verčia mąstyti ir moko strateguoti savo žingsnius.

6. „GraviTrax“ – įtraukiantis būdas pažinti fizikos dėsnius

TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Organizatorių nuotr.

„GraviTrax“ žaislai yra ugdomieji takelių sistemos rinkiniai, kurie patiks tiek vaikams, tiek tėvams. Šie žaislai yra rekomenduojami vaikams nuo 8 metų amžiaus. Takelių rinkiniai su įvairiais konstrukciniais elementais padės atrasti bei suprasti, kaip fizikos dėsniai veikia riedančius kamuoliukus. „GraviTrax“ žaislų rinkiniai yra įtraukiantis būdas mokyti vaikus apie tokius sudėtingus dalykus, kaip gravitacija, magnetizmas ir kinetinė energija. Savarankiško mąstymo mokančio žaidimo esmė – kamuoliukas turi pasiekti tikslą pakeliui įveikdamas takelių sistemą. Be to, „GraviTrax“ takelių sistemą galima plėsti neribotai su papildomais rinkiniais bei priedais, kurių kiekvienas yra parduodamas atskirai, todėl galima sukaupti rimtą kolekciją. „GraviTrax“ jau užkariavo Vokietijos rinką ir tikimasi, kad žaidimas bus populiarus ir Lietuvoje. „Gravitrax“ gamintoju yra „Ravensburger“ kompanija, kuri jau daugiau nei 135 metus kuria dėliones ir edukacinius žaidimus, kurie pasižymi itin aukšta kokybe ir kūrybiškumu. Artėjančios šventės yra puiki proga tokiai originaliai dovanai kaip „Gravitrax“, kuris gali suburti visą šeimą.

7. „OWLEEZ” interaktyvi pelėda

TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Organizatorių nuotr.

Interaktyvūs žaislai robotai–gyvūnėliai visada ant bangos ir yra mėgstami įvairaus amžiaus vaikų. Daugelis ko gero atsimena „Hatchimals“ interaktyvius kiaušinius ar „Zoomer“ robotus. Panašu, kad šiais metais turime naują hitą ir juo yra interaktyvi „OWLEEZ“ pelėda. Šis interaktyvus žaislas reaguoja į prisilietimus, judesius ir rūpestį, skleidžia daugybę garsų, juda ir yra puikus dovanos variantas vaikams nuo 3 metų. Iš tikrųjų tokie interaktyvūs gyvūnėliai yra puikus sprendimas vaikui prieš pasirenkant ir įsipareigojant auginti tikrą kačiuką ar šuniuką namuose.

8. Mobilių žaidimų mėgėjams – Bluetooth virtualiosios realybės šautuvas

TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Organizatorių nuotr.

Virtualios ir išplėstos realybės pramogos vis dar labai populiarios, todėl tokio turinio žaidimams įvairūs gamintojai siūlo įvairių priedų bei aksesuarų, kurie praturtintų virtualios realybės patirtį. Užkietėjusiems žaidėjams turėtų patikti toks priedas kaip Bluetooth virtualiosios realybės šautuvas. Su šiuo žaislu suderinama daugybė žaidimų, o naudojimas juo užtikrina labai malonų šaudymą bei įdomias pramogas.

9. Mėgstantiems pasakas ir stebuklus – „BLOSSOMS“ lėlė su aksesuarais

TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Organizatorių nuotr.

„BLOSSOMS“ lėlė su aksesuarais yra magiška auganti gėlytė-lėlytė, kuri skatina vaikus patikėti magija. Yra net 26 „BLOSSOMS“ lėlyčių, kurias galima kolekcionuoti, rūšys. Kiekviena lėlytė kvepia saldžiai gėlėmis ir yra papuošta specialiai jai pritaikyta gėlių motyvų apranga. Kaip veikia magija? Tiesiog uždenkite sėklą žvilgančiu dirvožemiu ir sugalvokite norą.

10. Daugelio mėgstamo „Šunyčių patrulio“ „Paw Patrol“ rinkinys su gaisriniu automobiliu

TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
TOP 10 kalėdinių dovanų vaikams 2019
© Organizatorių nuotr.

„Paw Patrol“ žaislai yra vienas dažniausiai pasirenkamų variantų kaip dovana vaikams. Jie moko didvyriškumo, drąsos ir rūpintis augintiniais. „Paw Patrol“ asortimente galima rasti įvairių tipų žaislų: mašinytes, figūrėles, interaktyvius žaislus, minkštus žaislus, edukacinius rinkinius, dėliones ir kitus. Visi Paw Patrol žaislai yra spalvingi, pilnai atkartoja animacinio filmuko herojus ir yra pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų ir jau kelis metus iš eilės būna koks nors vienas ar keli itin geidžiami žaislai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
1.0000

Anūkų laisvalaikiu susirūpinusio esto iniciatyva sukasi iš ledo iškirsta karuselė (11)

Estijos pilietis surado būdą, kaip atitraukti anūkus nuo kompiuterio: jis pakvietė juos...

Idėjos mokantis spalvų: kaip paminėti Lietuvos gimtadienį su pačiais mažiausiais (1)

Kaip padėti vaikams lengviau ir greičiau pažinti spalvas? Kaip pasimėgauti laiku drauge vienu iš...

Vokietijoje dėl pandemijos atšauktą Užgavėnių karnavalą pakeitė „Playmobil“

Vokietijoje Užgavėnių karnavalas daugeliui yra svarbus dalykas, ypač jei kalbame apie...

Greita idėja Užgavėnėms: originalias kaukes pasidarys net patys vaikai (1)

Tik dabar susivokėte, kad Užgavėnės – jau rytoj? Norėtumėte, kad vaikai šią šventę...

Pandemija smogė ir įsimylėjeliams: paskaičiavo, kiek pernai Lietuvoje sumažėjo santuokų (17)

Mažiau santuokų sudaryta karantino mėnesiais, kai buvo taikomi didžiausi apribojimai žmonių...

Top naujienos

Po įvykių Vilniaus centre esančiame viešbutyje – policijos tyrimas: tiesą atskleidė vaizdo įrašai (154)

Vieno Vilniaus centre esančio ir klientų vertinamo viešbučio vadovybė buvo priversta kreiptis...

Vytautė Merkytė | D+

Mažo kaimelio istorija, kuri parodė tikrąjį nacių žiaurumą: šis nusikaltimas pašiurpino net SS vadus (2)

Antrasis pasaulinis karas pasižymėjo baisiais nusikaltimais žmoniškumui: Holokaustas, Gulagas...

Broko jūroje lyderius pametė ir „Žalgiris“, ir „Real“, bet į krantą išplaukė tik ispanai Laso nesuvokė skaičių protokole (460)

Paulius Jankūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes ir palypėjo į rezultatyviausių visų...

Rekordinė šiluma užleis vietą vėsesniems ir vėjuotiems orams (2)

Po rekordinės vakar dieną pietvakarinius rajonus užplūdusios šilumos , šiandien, penktadienį,...

Magistralės padalintą dešimties namų kaimą sujungs tunelis už 2 mln. eurų (228)

Elektrėnų savivaldybėje prie magistralinio kelio A1 esantis Strošiūnų kaimas sulauks...

Lundbergo debiuto ir Jameso sugrįžimo vos nesugadino iš mirusiųjų prisikėlę graikai „Chimki“ agonijai galo nematyti (4)

Maskvos CSKA (17/8) galėjo prisijuokauti rungtynėse su Pirėjo „Olympiakos“ (11/15). 25...

Nausėda po EVT posėdžio: naujas vakcinos tiekimo grafikas leis iki vidurvasario paskiepyti 70 proc. gyventojų (477)

Nauji vakcinos nuo COVID-19 tiekimo grafikai sudaro galimybę iki vidurvasario paskiepyti 70 proc....

Pagaliau prie starto linijos stoja nuo COVID-19 skiepytis vengusios valstybės (35)

Stovėjusios nuošalyje, kol JAV ir Europa stačia galva puolė skiepytis nuo „Covid-19“, Azijos...

Toma Miknevičienė | D+

Kitokį vaiką auginanti mama: turiu kovoti ir dėl to, kad mano vaiko nenufilmuotų „TikTokui“ (7)

Kai į rankas įduoda kortelę su tavo vaiko nuotrauka ir vardu, o ten įrašyta, kad jam nustatyta...

Vilniuje, daugiabutyje kilus gaisrui, žuvo žmogus (6)

Ketvirtadienio vakarą, 21.41 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...