Klaipėdos apskr. VPK Prevencijos skyriaus pareigūnai pataria, kad suaugusieji turi nuolat savo vaikams priminti saugotis apgaulingų, klastingų, suktų nepažįstamųjų. Niekam ne paslaptis, kad vaikus pagrobia ir nusivilioja niekuo neišsiskiriantys, dažniausiai, priešingai, tvarkingi, gerai apsirengę, maloniai su vaikais bendraujantys asmenys – tokie, kurie vaikų nebaugina ir neatrodo grėsmingi, ar galintys nuskriausti. Tad vaikui apibūdinkite du esminius galimo pagrobėjo bruožus:

  • Nepažįstami (mažai pažįstami) suaugusieji niekada neprašo vaikų pagalbos! Tėvai turi paaiškinti vaikams, kad suaugę pagalbos visada prašo suaugusiųjų, jei nepažįstamasis to prašo vaiko, vadinasi, jis turi negerų ketinimų ir vaiko atsakymas visada turi būti kategoriškas.
  • Nepažįstami (mažai pažįstami) suaugusieji nesiūlo saldainių ir nekviečia eiti pas juos pažaisti. Tai būdas nusivilioti vaiką į savo namus, ar kitą vietą, todėl labai svarbu vaikams išugdyti įprotį atsispirti šioms vilionėmis.
Vaikas ir nepažįstamasis

Labai svarbu, kad šeima turėtų savo slaptažodį, kuris reikštų, jog kalbate tikrai su savo šeimos nariu. Tai yra – jei vaikas pasimeta ir nepažįstamas žmogus surenka jo tėvų telefono numerį, vaikas pirmiausia turi išsiaiškinti, ar tikrai kalba su savo tėvais. Ir tik išgirdęs sutartą slaptažodį, jis turi vykdyti tai, ką išgirdo iš tėvų telefonu. Išmokykite vaiką jokiais būdais niekam niekada šio slaptažodžio nepasakyti.

Išmokykite vaiką, kad vienintelis automobilis, į kurį jis gali sėsti, tai – tėvų automobilis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)