Amerikoje kiekvieną sezoną galima pamatyti tiesiai priešais namą, gatvėje, išdėtus namuose užsigulėjusius, nereikalingus daiktus. Vadinamieji „garažų išpardavimai“ yra net TV laidų, medžiojančių tokiose „parduotuvėse“ netikėtas vertybes, herojai. Tai ir tvaraus gyvenimo būdo, mažinančio vartojimą, simbolis. Ir siautėjančios infliacijos išaugintų kainų nuvargintų piniginių „daktaras“. Taip pat – ir socialinė bendravimo erdvė žmonėms, kuriems tai būdas ne tik apsikeisti daiktais, bet ir nuomonėmis.

Jau 23 kartą Lietuvoje tokią mugę organizuoja ir www.mainai.lt socialinė platforma bei jos įkūrėja Jurga Barbora Jauniškienė.

„Mamų mugės“ nebereikia pristatinėti, ji juk „gyva“ ir kasmet išleidžia vis naujus „žiedus“, – šypsosi Jurga Barbora. – Viskas prasidėjo nuo greitai augančių ir todėl nuolat rūbus keičiančių vaikų. Tuomet prisidėjo ir suaugę, norintys tvariai keisti savo garderobą. Vėliau prisijungė buities daiktų mainai. O dabar, jau kelerius metus iš eilės, mūsų akcentas – labdara. Šitos mugės gyvybiškai reikia žmonėms, kuriems ji vienintelis šansas nesušalti ir tinkamai apsirengti.“

„Mamų mugė“ vyks kovo 17–26 dienomis.

Šiemetinei mugei daiktus pristatė jau 1750 partnerių. Rinktis bus galima iš beveik 200 tūkst. puikios būklės ir kokybės rūbų, avalynės ir daiktų. „Mamų mugė“ tikisi sulaukti daugiau nei 10 tūkst. lankytojų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos.

„Pernai neparduotus ir neiškeistus daiktus labdarai paliko beveik visi mugės dalyviai. Net 40 tūkst. daiktų praėjusiais metais buvo skirta tiems, kuriems ir keli eurai už rūbą ar batus yra per daug, – sako J. B. Jauniškienė. – O dabar dar atsiranda ir partnerių, kurie atiduoda mums savo naujus, bet neparduotus daiktus, kad mes juos skirtume labdaros tikslams. Pavyzdžiui, vyrų mados namai „SuitSupply“ šiemet paaukojo daugiau nei 200 vnt. naujų švarkų, marškinių, batų ir diržų. Ir tokiems partneriams aš noriu nuoširdžiai pasakyti „Ačiū“.

„Mamų mugė“ vyks kovo 17–26 dienomis.

Už simbolines kainas parduotų partnerių rūbų ir avalynės pajamas „Mamų mugė“ aukoja Ukrainos reikmėms. Pernai, be aukojimo daiktais, labdarai buvo surinkti 2000 eurų. Šiemet mugė tikisi surinkti dar didesnę savo partnerių auką.

„Taip pat padėkoti noriu ir savanoriams, – sako Jurga Barbora. – Jų indėlis į šią mugę, į jos atliekamą tvarumo propagavimą ir aukojimą gyvenantiems nepritekliuje, yra milžiniškas. Ačiū jiems. Ačiū partneriams. Ačiū ir žinomiems veidams, kurie prideda mūsų balsui garso ir erdvės.“

„Mamų mugė“ savanorių komanda.

„Mamų mugė“ vyks kovo 17–26 dienomis Gariūnų naujame pastate, 0 aukšte, Gariūnų g. 70, Vilniuje, ir prekybos centre „Senukai“ Kaune, Draugystės g. 8C, B įėjimas, 2 aukštas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos