aA
Paskelbus konkursą „Mano gimdymo istorija“, DELFI kasdien pasiekia po keletą pasakojimų. Įsimintinos, šviesios arba kartėlį palikusios patirtys kiekvienai, jas išgyvenusiai, yra jų istorijos dalis.
Šiandien pristatome pirmąjį pasakojimą.
Pasidalino už širdies griebiančia gimdymo istorija: buvo kaip siaubo filme, bet su laiminga pabaiga
© Adobe Stock

Ne paslaptis, kad moteris (o kartu ir vyras) gimdymo laukia su jauduliu ir džiaugsmu dėl būsimo susitikimo su mažyliu. Šios dienos pasakojime telpa net trijų vaikų gimimai. Savo gimdymo istorija su skaitytojais dalijasi mama Vilija.

Turiu 3 vaikus, tad ir gimdymai buvo trys. Trys visiškai skirtingi gimdymai. Sunku net prisiminti, šiurpuliukai bėgioja per kūną.

Pirmas gimdymas buvo prieš 15 metų. Prisimenu, iš vakaro atvažiavo draugai į svečius, sėdime, bendraujame, jie juokauja, o man jau besėdint fotelyje mažai jame vietos. Sakau, tikriausiai naktį važiuosiu, jie dar pajuokavo, kad paskambinčiau ir, sako, atlėks, nuveš.

Naktį prasidėjo skausmai ir kartojosi kas penkiolika minučių. Apie 9 val. ryto buvome su vyru ligoninėje. Vandenys nenubėgo, teko juos nuleisti, skausmas pasidarė dar didesnis, ėmė purtyti šaltis. Gulėjau po keliomis antklodėmis, labai skaudėjo nugarą. Vyras masažavo, laikė už rankos per sąrėmius. Pamenu vaikštančią sesutę ir vis klausinėjančią, na, ar jau. Klausiau kas turi darytis, kas tas jau, kas tai per jausmas, baisiai skauda ir tiek. Praėjus maždaug septynioms valandoms, atėjo daktaras, sakė, kad vaikas nepataiko į reikiamą padėtį, kad išeitų. Tai jis kažką švelniai tariant pareguliavo ir atsirado tas kažkoks jausmas, kai sako stumk ir 16.50 gimė mano pirmagimis sūnelis Deividas. Kai padėjo jį ant krūtinės, pamiršau visus skausmus, verkiau iš laimės, jausmas buvo neapsakomas.

Pasidalino už širdies griebiančia gimdymo istorija: buvo kaip siaubo filme, bet su laiminga pabaiga
© Adobe Stock

Antrą gimdymą turėjau prieš 11 metų. Gimė mergaitė. Liepos 6 diena labai lijo. Paskambinau mamai ir paprašiau, kad ateitų pažiūrėti Deivido, kadangi važiuoju į ligoninę. Su vyru ligoninėje buvome apie 17 val. Vandenis, kaip ir su pirmu, nuleido ligoninėje. Sąrėmiai padažnėjo. Pamenu, guliu gimdykloje ant lovos ir šaukiu, dejuoju iš skausmo. Tikriausiai visus paminėjau, o daktaras su vyru anekdotus pasakoja. Man skauda, o jie juokiasi. Tada daktaras man pasakė, kad pagalvočiau, juk tarp sąrėmių neskauda. Jis pasiūlė juoktiskartu. Žinokit iš tikro, padėjo, tarp sąrėmių visai neskauda. Dar daktaras klausė, kadangi artėjo vidurnaktis, kada norime, kad gimtų: liepos 6 ar 7 dieną. Vyras pasakė, kad tegul vaikelis pats pasirenka, kada gimti. Mūsų mergytė Augustė pasirinko 7 dieną. Neapsakoma meilės banga.

Abu gimdymai, tikriausiai, kaip ir kiekvienos moters. Tačiau, kai prisimenu trečiąjį, tai galvoju, kad tai buvo kažkoks košmaras, kurio niekam nelinkėčiau.

Visada norėjau 3 vaikų. Tad vyrui sakau, na, arba dabar, arba niekada. Kai pasakiau, kad laukiuosi, buvome labai laimingi. Tačiau visas nėštumas buvo sunkus, viską skaudėjo, dažnai gulėjau ligoninėje. Daktarai sakė, kad, na, jau taip kai kurioms būna. Vieną rytą atsikėliau, nuėjau į tualetą, po to pagalvojau, kad dar pagulėsiu. Bet pajutau, kad kažkokia šlapia darausi, nieko nesupratau, juk ką tik buvau tualete. Atsikėliau, o čia bėga per kojas kaip upeliu. Supratau, kad tai vandenys nubėgo. O sąrėmių tai nėra. Visa ėmiau drebėti, juk žinau, kad viskas per anksti ir labai per anksti. Pasiskambinau daktarei, ji pasakė, kad važiuočiau į Santarų klinkas, nes ten tokius mažučiukus gimdo.

Pasidalino už širdies griebiančia gimdymo istorija: buvo kaip siaubo filme, bet su laiminga pabaiga
© Adobe Stock

Nuvežė draugė, žinoma, ir vyras buvo drauge. Nuvažiavus pakraupau, prie registratūros popierių tvarkymas, negana to, kad baimė kausto, per kojas vis dar vandenys teka, stoviu visa šlapia, dar ir nejauku, visi žiūri. O mum sako, kad čia tokia tvarka. Vėliau nuvedė prie kabineto ir liepė laukti, kol kažkas ateis. Atėjo rezidentė, padarė echoskopiją, vėliau sesutė palydėjo į patologijos skyrių, kur prasidėjo laukimas. Susirinkę daktarai apžiūrėjo ir sakė, kad reikia laukti, gal sąrėmiai prasidės. O pačiai neramu, verkti norisi. Galvojau, tokiu atveju cezarį daro, o čia – ne, sakė, kad septynias paras gali vaisius būti be vandenų. Guliu ir meldžiu Dievo, kad tik viskas gerai būtų. Tonusus klausė ir užrašinėjo tik vieną kartą per parą. Ryte sesutės ateidavo su kažkokiu aparatėliu, paklausydavo širdutės kelias sekundes ir viskas. Jūs nežinote, kaip baisu net miegoti, kada atsikėlusi ilgai nejauti judesių. Ir koks palengvėjimas juos pajutus...

Praėjus septynioms paroms galvojau, kad darys cezarį, nes sąrėmių vis dar nebuvo. Ateidavo rytais vis kitas rezidentas. Taip, jie paklausdavo, kaip jaučiuosi, o aš vis laukiau daktarės. Galvojau, ateis, paklausinės, bent jau paaiškins, nuramins. Pasirodo, pati turi eiti pas daktarę ir klausinėti. Buvau tokia pasimetusi, nežinomybėje ir didžiulėje baimėje. Kai nuėjau į slaugytojų postą, man pasakė laukti daktarės prie kabineto. Po kokių 15 min. laukimo (ar ilgiau) atėjo daktarė, pasikvietė į kabinetą. Duris liepė uždaryti, nežinau, kodėl, nes visada buvo pravertos. Aš jos klausiau ar tokia situacija normalu, ar tai nepakenks kūdikiui, ar viskas bus gerai. Juk jau septynios paros praėjo, kai vaisius be vandenų. Ji man pasakė, kad taip dabar galima, kad be vandenų, o ar tai vaisiui nepakenks, ji to negali garantuoti. Tai sakiau, darom cezarį, o ji pasakė, kad dar palaukiam.

Pasidalino už širdies griebiančia gimdymo istorija: buvo kaip siaubo filme, bet su laiminga pabaiga
© Shutterstock nuotr.

Na ir laukiau vis su didesne baime. Savaitgalis. Baisiau negali būti. Niekas neateina. Sesutė pasakė, kai jausi, kad kažkas darosi, tai ateik į postą pasakyti. Tačiau tik praėjus 10 parų pajutau skausmą, prasidėjo sąrėmiai. Pasakiau poste, sakė ruoštis, važiuosim į gimdyklą. Paskambinau vyrui, kad atvažiuotų. Atvažiavo, padėjo susidėti daiktus, išvažiuojant į gimdyklą priėjusi daktarė davė pusę tabletės skatinamųjų. Nuvežė į gimdymo skyrių. Galvoju, pagaliau, pagaliau viskas baigsis, o tai tik dalis košmaro pradžios. Nežinau ar pasakoti tą košmarą, kadangi pamenu tik dalimis. Žinau tik tai, kad mano vaikeliui, būnant dar pilve, du kartus buvo sustojusi širdelė. Tai pasakiau ž durų sėdinčiai daktarei ar sesutei, o ji atsakė, kad mato kompiuteryje ir pridūrė, kad va, juk atsigavo.

Žinote, gimdymas buvo, kaip siaubo filme. Tačiau, ačiū Dievui, mano sūnelis Domas gimė 31 nėštumo savaitę ir jau šiemet jam sueis dveji metukai. Guvus, žvalus, įveikęs sunkų gimimą, dar kartelį ačiū Dievui, šiuo metu sveikas mano kovotojas.
Įsitikinau, kaip kiekvienas žmogus yra kitokia asmenybė, taip ir gimdymų, kad ir kiek jų bebūtų, vienodų nėra.

Jei norite dalyvauti konkurse ir papasakoti mums savo gimdymo istoriją, kviečiame užpildyti žemiau esančią formą. Įdomiausias istorijas publikuosime DELFI Vaikai rubrikoje, o istorija laimėtoja gaus dovanų vaikui ir mamai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Šiandien – Kazimierinės: gerai žinomas vardas jau dešimtmetį nesuteiktas nė vienam šią dieną gimusiam vaikui (27)

Kovo 4-ąją su vardadieniu sveikinti galima tūkstančius lietuvių – savo vardo dieną švenčia...

8 kasdieniai mamų triukai, kurie šiais laikais gali palengvinti joms gyvenimą (7)

Visos mamos trokšta lengvesnio gyvenimo, todėl joms praverčia bet kokios gudrybės, padedančios...

6 naujos knygos pradedantiesiems skaitytojams: didžiosiomis raidėmis parašytos istorijos ir įtraukiančios iliustracijos (8)

Leidykla „Alma Littera“ pristato naują knygų seriją „Skaitau pats“, skirtą skaityti...

Anūkų laisvalaikiu susirūpinusio esto iniciatyva sukasi iš ledo iškirsta karuselė (7)

Estijos pilietis surado būdą, kaip atitraukti anūkus nuo kompiuterio: jis pakvietė juos...

Idėjos mokantis spalvų: kaip paminėti Lietuvos gimtadienį su pačiais mažiausiais (2)

Kaip padėti vaikams lengviau ir greičiau pažinti spalvas? Kaip pasimėgauti laiku drauge vienu iš...

Top naujienos

Keliauti norintys lietuviai tapo COVID-19 testų įkaitais: kainas privačiose laboratorijose vadina lupikavimu, o nemokami testai nepriklauso (578)

Pasaulyje vis garsiau kalbant apie skiepų paso ar imuniteto dokumentų pasiskiepijusiems idėją, jos...

Vytautė Merkytė | D+

Ilgai neviešinta JAV paslaptis: amerikiečių karys spjovė į viską ir dezertyravo į Šiaurės Korėją (2)

Tai – Jungtinių Amerikos Valstijų gėda. Nors ji prasidėjo 1962 metų rugpjūčio 15 dieną, apie...

Atkeliauja šaltesnių orų laikotarpis: temperatūra kris, snigs ir siautės stiprus vėjas (1)

Penktadienio dieną dangumi plauks tai tankesni, tai retesni debesys, bet ir saulė dažnai pasirodys.

Eurolygoje – visiškas CSKA gvardijos krachas: Stambule pralaimėjo 30 taškų skirtumu „Real“ atsilaikė Sankt Peterburge (48)

Eurolygos 28-asis turas prasidėjo dviejų Rusijos komandų – Maskvos CSKA (18/9) ir Sankt...

Po draudimo rūkyti balkonuose daugiabučiuose kaimynai atviri: jau geriau rūkytų ten (496)

Įstatyme atsivėrė labai nelogiškų spragų: rūkyti savo buto balkone – draudžiama, o štai...

Įspėja dėl grandiozinio italų mafijos plano: bandys susigriebti viską (19)

Nusikalstamos iniciatyvos – lygiai kaip ir teisėtos – nukentėjo nuo ekonominės krizės, kurią...

Austrijoje nėra lietuvio, kuris nepažinotų klaipėdietės Angelikos: neįprasta veikla pavertė pavyzdžiu kiekvienam emigrantui (30)

Austrijos sostinėje Vienoje, o ir visoje šalyje sudėtinga rasti lietuvį, negirdėjusį šios...

Nereguliarios mėnesinės gali byloti ir apie pavojingas ligas: išvardijo dažniausias priežastis ir būdus, kaip sureguliuoti (12)

Netikėtai prasidėjusios mėnesinės gali tapti keblumu arba pokštu, o vėluojančios – sukelti...

Pas užsienietį mylimąjį lietuvė išskrido be abejonių – tik po 3 metų pastebėjo tai, dėl ko kartu būti neįmanoma (68)

Visada buvau įsitikinusi, kad mano vyras bus lietuvis. Tiesiog neturėjau kitos minties, be to, buvau...

Šimonytės patarėja: tikėkimės, kad vasarą bus galima grįžti į normalų gyvenimą (287)

Karantinas Lietuvoje sugriežtintas dar gruodžio mėnesio viduryje, dabar situacija leidžia...