„Skandinavija asocijuojasi ne tik su žadą atimančiu grožiu, bet ir aukštu pragyvenimo lygiu, tad kainos ten nėra žemos. Išlaidas kelionei sumažinti galima pasidarius namų darbus: iš anksto paieškojus pigesnės nakvynės, dažniau patiems gaminantis maistą ir pasidomėjus vietomis, kurios siūlo nuolaidas vaikams – kai kurie muziejai jiems yra visiškai nemokami!“ – atsiųstame pranešime dalijasi keltų operatoriaus „DFDS Seaways“ rinkodarinių kampanijų vadovė Neringa Sinkevičienė.

Gerokai sutaupyti šeimai pavyktų ir kelionei pasirinkus automobilį, o ne lėktuvą. Bilietų kainos, eilės oro uostuose, bagažo limitas ir šios vasaros chaoso oro uostuose nulemtas ilgas laukimo laikas yra tikri iššūkiai šeimoms, keliaujančioms su vaikais.

„Pasidarykite sau AUTOstogas – važiuojant automobiliu, šių problemų nebus, o ir pati kelionė bus pigesnė, saugesnė ir įdomesnė. Norint sutaupyti ir laiko, verta apgalvoti galimybę per Baltijos jūrą persikelti keltu. Tai taps ir puikia pramoga vaikams – jiems patiks ne tik plaukti bei pamatyti jūros platybes, bet ir apsilankyti žaidimų kambariuose, susirasti draugų ir miegoti kajutėje kaip tikriems piratams“, – kviečia N. Sinkevičienė.

Pirmoji stotelė – Švedija

Nuotykius pradėti patogu nuo logistiškai patrauklaus Karlshamno, kurį lengva pasiekti keltu iš Klaipėdos. Iki Stokholmo nuo jo – kelios valandos kelio vaizdingu maršrutu. Pakeliui galima sustoti ir pasigrožėti Kronobergo pilies griuvėsiais ar Venerno ežeru, kuris yra tituluojamas vienu gražiausių šalyje.

Švedija pasitiks jus gausybe įvairiausių muziejų. Jeigu manote, kad toks laiko praleidimo būdas yra nuobodokas, tai Stokholme esantys muziejai privers jus persigalvoti.

Pirmasis jų – Vikingų muziejus. Kas nėra girdėjęs įspūdingų ir kvapą gniaužiančių istorijų apie vikingus? Didingi karo laivai, jūrų platybės ir įvairūs mitai vilioja bei jaudina tiek jaunus, tiek senus. Gausioje ekspozicijoje galėsite išvysti filmus apie vikingus, įspūdingas projekcijas ir puikiai išsilaikiusius archeologinius artefaktus. Be to, į visus jums kylančius klausimus ir abejones atsakys tikri vikingai – gidai, persirengę šių normanų karių rūbais. Muziejuje rasite ir interaktyvų pasivažinėjimą – Ragnfrido sagą. Šis nuotykis ves jus po vikingų laikų Europą, kur įveikiant kliūtis reikia rasti sidabro.

Vikingų muziejus
Adresas:Djurgårdsvägen 48, Djurgårdsstrand 15, Stokholmas
Darbo laikas vasarą: kiekvieną dieną nuo 10 iki 18 valandos.
Daugiau informacijos rasite čia.

Jei norite išvysti tikrą vikingų laivą, neaplenkite Vasa muziejaus. Šis muziejus yra vienas lankomiausių Skandinavijoje, be to – vaikai iki 18 m. jame lankosi nemokamai. Muziejuje pamatysite didingą ir puikiai išsaugotą karo laivą Vasa, kurio ilgis siekia net 69 m., o aukštis – 52 m. Įdomu tai, kad šis laivas nuskendo vos palikęs uostą – kai stiprus vėjas pakėlė laivo bures, Vasos priekis palinko, ir laivas prisipildė vandens. Šį įvykį stebėjo didžiulė minia vietinių gyventojų, norėjusių išlydėti uostą paliekantį laivą. Ši tragedija tapo didžiuliu nusivylimu ne tik karaliui, bet ir visai Švedijai.

Tikras stebuklas, kad po trijų šimtmečių Baltijos jūros dugne gulėjęs laivas buvo atrastas beveik nepažeistas – iki šiol net 98 procentai laivo detalių yra išlikusios tokios, kokios ir buvo 1628 m. Inžinierių dėka, šis šedevras buvo iškeltas į krantą, ir aplink jį buvo pastatytas muziejus. Apsilankę Vasa muziejuje, galėsite pasivaikščioti po laivą ir pamatyti jį iš visų pusių bei pasigrožėti įspūdingais mediniais raižiniais ir skulptūromis.

Vasa muziejus
Adresas: Galärvarvsvägen 14, Stokholmas
Darbo laikas: kiekvieną dieną nuo 10 iki 17 valandos, o trečiadieniais – nuo 10 iki 20.
Daugiau informacijos rasite čia.

„Dažnai sakoma, kad pasaulis Švedijai turi būti dėkingas dėl lengvai surenkamų baldų, mėsos kukulių ir grupės ABBA“, – šypsosi N. Sinkevičienė. Ši grupė, pavergusi visą Europą daina „Waterloo“, su kuria ir laimėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą, ilgainiui išgarsėjo visame pasaulyje. Tikriausiai visi yra girdėję tokius šios grupės hitus, kaip „Dancing Queen“, „Mamma Mia“ ir daugelį kitų.

Visiems, nors kartą niūniavusiems šios grupės dainas, yra tiesiog privaloma apsilankyti ABBA muziejuje. Ši vieta traukia ne tik tėvus, bet ir vaikus dėl daugybės interaktyvių užsiėmimų. Išbandykite virtualios realybės akinius, leidžiančius patirti skrydį sraigtasparniu. Juo nuskrisite į Viggsö salą, kurioje gimė didžioji dalis legendinės grupės hitų. Suskambus muziejuje esančiam telefonui, sukluskite – su jumis nori pasikalbėti ABBA grupės nariai! O jeigu mėgstate dainuoti ir šokti, užlipkite ant scenos ir tapkite penktuoju ABBA atlikėju.

ABBA muziejus
Adresas: Djurgårdsvägen 68, Stokholmas
Daugiau informacijos rasite čia.

Skansen – tai seniausias pasaulyje muziejus po atviru dangumi, užimantis net 300 tūkst. kv. m teritoriją. Šioje vietoje galėsite atrasti spalvingą Švedijos istoriją, turtingas tradicijas, smagias šventes ir pajusti tradicinio švedo gyvenimo dvasią. Vasaromis muziejus skamba nuo dainų ir šokių, o po laukus laisvai laksto voveraitės. Jei jums pasiseks, pamatysite ir tokius laukinius gyvūnus, kaip vilkas, briedis ar net lokys.

Vaikų zoologijos sode mažieji turės galimybę paglostyti kates, triušius, jūros kiaulytes ir mažus laukinius gyvūnėlius. Skansene atrasite ir didžiulius akvariumus su krokodilais, medūzomis bei Baltijos jūros žuvimis. Nepraleiskite ir srities, kuri vadinasi „Mūsų Afrika“ – joje išvysite beždžiones, retus paukščius, roplius ir vabalus. Skansen yra skirtas visiems – tiek jauniems, tiek seniems, tiek istorijos, tiek gamtos entuziastams – visi čia atras kažką artimą sau. Kadangi pamatyti tikrai yra ką, siūlome šiai vietai skirti nors pusę dienos.

Skansen
Adresas: Djurgårdsslätten 49, Stokholmas
Darbo laikas: skirtingų muziejaus zonų darbo laikai svyruoja nuo 10 iki 19 valandos.
Daugiau informacijos rasite čia.

Norvegija

Antroji stotelė – Norvegija

Palikę Stokholmą, judėkite Norvegijos link. Nepraleiskite progos sustoti Leos Lekland vaikų žaidimų kambaryje – kol mažieji jame dūks, tėveliai turės puikią galimybę pailsėti. Jei vaikams žaidimų kambariai nebeįdomūs, užsukite į viduramžių laikais pastatytą Lacko pilį ir apsižvalgykite.

Norvegija žavi ne tik savo gamta, bet ir kultūra bei indėliu pasauliui, – teigia N. Sinkevičienė. – Būtent šioje šalyje yra įteikiami Nobelio apdovanojimai, būtent Norvegijoje buvo išrastas slidinėjimas ir ne kas kitas, o norvegai įtikino japonus sušiuose naudoti žalią lašišą. Be to, Norvegijoje galima žavėtis ne tik gamta, bet ir jų pramogų parkais, ypač Tusenfryd, kuris į lietuvių kalbą išvertus reiškia „tūkstantį džiaugsmų“. Manau, kad apsilankę šiame parke tiek džiaugsmų ir patirsite – o gal net ir daugiau.“

Didžiausiame Norvegijos atrakcionų parke Tusenfryd veiklų ras tiek mažieji, tiek vyresni vaikai, tiek tėveliai. Esate ekstremalių pramogų mėgėjai? Pasivažinėkite linksmaisiais kalneliais „Greičio monstras“ – pasieksite net 90 km/val. greitį, važiuodami mašinėlėmis, kurios pakils į 30 m aukštį. Jei gyvenime nors kartą susimąstėte, koks jausmas yra skraidyti, – išbandykite „Dangaus kalnelius“. Apsirenkite kostiumą, įkvėpkite ir pasiruoškite būti išmesti į 33 m aukštį.

Norisi ramesnių pramogų? Išbandykite vandens parką, apžvalgos ratą, karuseles ar pasivaikščiokite trolių pasakų takais. Kai išalksite, apsilankykite vienoje iš daugelio teminių kavinukių ar restoranų. Patarimas – jei norite sutaupyti, tiek bilietus, tiek maistą rezervuokite iš anksto Tusenfryd parko internetiniame puslapyje. Parke yra daugybė pramogų, tad, norint pamatyti jas visas, verta Tusenfryd praleisti visą dieną.

Tusenfryd
Adresas: Fryds Vei 25, Vinterbro
Darbo laikas: skirtingomis dienomis svyruoja nuo 10 iki 19 valandos.
Daugiau informacijos rasite čia.

Trečioji stotelė – Danija

Lankantis Skandinavijoje negalima praleisti Danijos, o lankantis Danijoje – Legolendo. Į jį vykstant iš Tusenfryd kelionė sutrumpės sėdus į keltą, jungiantį Norvegiją ir Daniją.

XX a. vid. sudegusios staliaus dirbtuvės tapo pradžia pasaulinio lygio LEGO industrijai. Netekęs savo dirbtuvių Ole Kirk Christiansen iš medienos likučių ėmė gaminti žaislus, kurie vaikams taip patiko, kad O. K. Christiansen ėmėsi juos pardavinėti. Vėliau, išpopuliarėjus plastikui, žaislų kūrėjui kilo mintis padaryti plastikines, sujungiamas detales – ir taip, žingsnis po žingsnio, LEGO tapo žinomas visiems pasaulio vaikams ir suaugusiems.

1968 m. duris atvėręs pramogų parkas iki šiol pritraukia milijonus lankytojų kiekvienais metais. Daugybė atrakcionų skirtingo amžiaus vaikams, kūrybinės dirbtuvės, žaidimų erdvės, 4D kino teatras, muzikiniai fontanai, pasiplaukiojimai valtimis... Ar gali kas būti geriau? O susiplanuoti vizitą, pasižiūrėti laukimo laikus, pamatyti žemėlapį jums padės LEGOLAND programėlė, skirta išmaniesiems telefonams. Atrakcijų rasite tiek, kad Legolende norėsis praleisti visą dieną ar net dvi.

Legolendas
Adresas: Nordmarksvej 9, Bilundas
Darbo laikas: skirtingomis dienomis svyruoja nuo 10 iki 19 valandos.
Daugiau informacijos rasite čia

Prie Legolendo galima apsistoti ir šios tematikos viešbutyje. Iš jo grįžtant į Karlshamną kelių valandų kelias driekiasi vaizdingu keliu per Danijos salas ir pietų Švedijos lygumas, nuženklintas ežerais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės