aA
Mokslininkai teigia, kad šiandien jaunimas išgyvena daug daugiau nerimo negu jų bendraamžiai prieš keletą dešimtmečių. Dar iki pandemijos vienišiausia karta žmonijos istorijoje vadinti Z kartos jaunuoliai dėl įvairių socialinių, fizinių, politinių veiksnių dažnai susiduria su liūdesiu, baime ar beviltiškumu, tuo metu alfa kartos vaikai, gimę po 2010 m., pasak specialistų, yra dar jautresni ir uždaresni. Ne kartą pabrėžęs meno ir kultūros svarbą gerinant lankytojų emocinę sveikatą, MO muziejus kviečia šiek tiek nurimti ir patirti visai šeimai skirtas veiklas, padedančias įsikvėpti, gerinti psichologinę savijautą, ugdyti kognityvinius gebėjimus bei lengviau kurti ryšius – tiek su savimi, tiek su išoriniu pasauliu.
Veiklos vaikams muziejuje
Veiklos vaikams muziejuje
© Organizatorių nuotr.

„Apie teigiamą muziejų ir vizualiųjų menų poveikį emocinei sveikatai kalbame nuolat, – pranešime žiniasklaidai sako MO direktorė Milda Ivanauskienė. – Atėjus rudeniui, kai trūksta natūralios šviesos, vis dažniau aplanko apatija, mieguistumas ir nuotaikų kaita, norime priminti, kad muziejuje vyksta užsiėmimai įvairaus amžiaus grupių vaikams ir jaunimui, kurie ne tik prisideda prie įvairiapusio emocinio bei psichinio augimo, bet ir padeda sužadinti laimės jausmą.“

Veiklos vaikams muziejuje
Veiklos vaikams muziejuje
© Organizatorių nuotr.

Specialistai sako, kad vaiko protas veikia vienu metu pasitelkdamas visus pojūčius: regą, klausą, uoslę, lytėjimą ir skonį. Norint, kad jis augtų suvokdamas fizinį ir emocinį pasaulį, atpažindamas ir gebėdamas priimti savo emocijas bei išmokdamas kurti ryšį – tiek su pačiu savimi, tiek su aplinkiniais, – reikia jį leisti patirti visomis juslėmis. Būtent į tai kurdami muziejaus veiklas vaikams atsižvelgia ir MO muziejaus edukatoriai, didelį dėmesį skirdami ne tik jų turiniui, bet ir mažiesiems lankytojams patrauklioms išraiškos formoms.

Naktinė stovykla, kurioje niekas nesijaučia vienišas

Turbūt niekas negali geriau įvertinti vaikams skirtų veiklų naudos ir patrauklumo nei patys jų dalyviai. Apie tai, kad muziejus – puiki vieta praleisti laisvalaikį, atskleidžia ir neseniai MO muziejuje vykusios Vaikų nakties naktinėtojai. Meno kūriniai ir ekspozicijos kitu kampu, kūrybinės užduotys, koncertas, dainos, pasakos ir netgi lobio paieškos muziejuje – visa tai 40 jaunųjų lankytojų galėjo patirti po muziejaus darbo valandų, jau trečią kartą surengtoje naktinėje stovykloje vaikams. Organizatoriai sako, kad vietos ištirpo akimirksniu, o renginiui dar nepasibaigus sulaukė klausimų, kada prasidės registracija kitiems metams.

Vaikų naktis MO muziejuje
Vaikų naktis MO muziejuje
© Organizatorių nuotr.

„Maniau, kad būsiu vienišas kaip vilkas, nes dalyvavau vienas ir nieko nepažinojau, tačiau vienatvė truko vos kelias minutes – bendraminčių suradau labai greitai, o visa naktis praėjo super“, – savo įspūdžiais po nakties dalijosi vienuolikmetis Karlas, MO muziejaus Vaikų naktyje viešėjęs pirmą kartą.

Veiklos vaikams muziejuje
Veiklos vaikams muziejuje
© Organizatorių nuotr.

Pasak jo mamos Aurelijos, berniukas iš stovyklos grįžo emociškai pakylėtas ir labai daug sužinojęs apie šiuo metu muziejuje eksponuojamas parodas. „Vaikų naktis atnešė puikių įspūdžių, o joje vykęs koncertas buvo toks geras, kad dainos skambėjo dar ir pakeliui namo“, – pasakoja moteris ir priduria, kad ne tik lauks naujų edukacijų ir nuotykių muziejuje, bet kitą kartą joje paragins dalyvauti ir Karlo klasės draugus.

Veiklos vaikams muziejuje
Veiklos vaikams muziejuje
© Organizatorių nuotr.

Neretai vienas apsilankymas MO organizuotoje veikloje vaikams tampa tik pradžia glaudesniam santykiui su muziejumi. „Barbora dalyvavo vasarą vykusioje MO muziejaus stovykloje, todėl labai džiaugėmės spėję užsiregistruoti ir Vaikų naktyje, – sako renginyje dalyvavusios mergaitės mama Dalia. – Man su dukra renkantis veiklas yra svarbiausia kūrybiška ir draugiška aplinka, teisingos vertybės, pozityvus ir pagarbus elgesys su vaikais. Visa tai ir gauname MO“, – tikina ji, o pati Barbora priduria, kad Vaikų naktis taip patiko, kad joje būtinai norės dalyvauti ir kitais metais.

Šeimų sekmadienis, MOmukai ir pirmą kartą vyksiantis stand-up vaikams

Norintiems įvairias veiklas šeimai išbandyti jau dabar, MO muziejus siūlo net keletą pasirinkimų. Kaip ir daugeliui lankytojų, sekmadienis MO – šeimos diena. Šeimų sekmadieniais mažieji drauge su tėveliais kviečiami dalyvauti specialiuose užsiėmimuose ir žaidžiant tiek fizinius, tiek kūrybinius žaidimus sužinoti apie naująją tarptautinę muziejaus parodą „Susitikimas, kurio nebuvo“. Šiuos kūrybinius užsiėmimus 3–8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“, o prisijungti galima bet kuriuo metu nuo 11.00 val. iki 13.00 val.

Veiklos vaikams muziejuje
Veiklos vaikams muziejuje
© Organizatorių nuotr.

Vyresnių, 10–16 m. jaunuolių, kiekvieną sekmadienio popietę nuo 14.00 val. iki 16.00 val. laukia užsiėmimai su „CodeAcademy Kids“. Jų metu dalyviai susipažįsta su kompiuterinių žaidimų kūrimo industrija bei žanrais ir gali patys sukurti savo žaidimo konceptą: nuo savitų herojų iki viso žaidimo scenarijaus.

Vaikų naktis MO muziejuje
Vaikų naktis MO muziejuje
© Organizatorių nuotr.

MO muziejuje mažuosius pasitiks ir jau gerai pažįstama bei itin pamėgta speciali vaikiška užduočių knygelė „MOmukas“, kurioje vaikų dėmesį patrauks kūrybinės užduotys, o tėvų – įdomios istorijos apie didžiąją parodą. MOmukus dar galima sutikti ir didžiosios parodos erdvėje: vaikams tereikia jų atidžiai ieškoti šalia meno kūrinių, o radus – nuskenuoti QR kodą ir taip atrasti įtraukiančius žaidimus, praplečiančius parodos patyrimą. Trečiasis būdas MOmukams sutikti – žaidžiant žaidimus MO hole esančiame ekrane.

Veiklos vaikams muziejuje
Veiklos vaikams muziejuje
© Organizatorių nuotr.

Aktyvesniems muziejaus lankytojams, kurie pasaulį pažįsta judesiu, MO hole skirtas žaidimas pagal Arvydo Každailio kūrinį „Skrydis“ – didžiulis žaidimo kauliukas ir šokinėti kviečiantys langeliai patiks ne tik mažiesiems.

Dar viena ypatinga naujiena mažųjų ir tėvelių lauks gruodžio 12 d. – pirmą kartą Lietuvoje vyks stand-up vaikams ir tėvams, kurį paruošė skaitomiausias lietuvių vaikų rašytojas Tomas Dirgėla. Daugiau apie renginį.

Daugiau informacijos apie būsimus MO muziejaus renginius rasite muziejaus internetinėje svetainėje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

6 patarimai, kaip iki minimumo sumažinus išlaidas suruošti maksimaliai šventiškas Kalėdas

Kalėdos jau ne už kalnų, taigi, pats metas pirkti dovanas, šventines dekoracijas ir visa kita,...

Gražiausios istorinės knygos vaikams autorė: žinojau, kad rankose laikau apdovanojimo vertą knygą

Dailininkė Ieva Babilaitė -Ibelgaubtienė pelnė Aukso mūzą – Lietuvos dailininkų sąjungos...

Vaikų psichologė pasidalijo sąrašu dalykų, kuriuos pagal amžių turi mokėti padaryti vaikai: pasitikrinkite, ar jūsų vaikas jau tai geba

Atsižvelgiant į amžių vaikai jau turėtų prisiimti tam tikras atsakomybes. Atsakomybės padeda...

Kaip užtikrinti, kad jūsų vaikas žaistų tinkamus vaizdo žaidimus: vien patikrinti žaidimo reitingo nepakanka

Technologijos ir jų siūlomos pramogos šiandien supa nuo mažų dienų, o ilgais ir tamsiais žiemos...

Mažųjų skaitytojų pamiltas brolio ir sesers duetas pristato dvi naujas knygas vaikams

Populiarusis vaikų literatūros dvynių duetas – Indrė ir Martynas Paviloniai metų pabaigą...

Top naujienos

Elektros saugiklio keitimas gyventojui vos nekainavo 1,7 tūkst. eurų: taip ir atsisėdau ESO: žmogiška klaida (1)

Susimažinti įvestą elektros galią panoręs vilnietis nusprendė atsisakyti savo planų, nes po...

Nusivylęs Zelenskis: rusiškos naftos kainų „lubos“ – nerimtos (2)

Europos Sąjungos, Didžiojo septyneto (G-7) ir Australijos sutarta rusiškos naftos kainos...

Įvertino lenkų iššūkį Vokietijai: turime skubėti, nes Rusija įpratusi gyventi pusbadžiu, o Europa – ne (3)

Lenkija prašo Vokietijos leisti jai duotą oro gynybos sistemą „Patriot“ perleisti Ukrainai. Kol...

Seksologas: labai dažnai besimylinčios poros vėliau beveik be išimčių susiduria su problemomis

Turbūt ne kartą visi esame girdėję posakį, kad seksas – vienas didžiausių gyvenimo malonumų....

Vaidas Mikaitis

Keliaudamas po Poznanę lietuvis nusivylė dvigubai – nakvoti vienam brangu, o be lenkų kalbos sunku ten susirasti moterį

Po kelionių po egzotines šalis, trumpam grįžkime prie kaimynų, gerai? Nes egzotika lieka egzotika...

Petruškevičius – apie Landsbergio aprangą: kai yra persona, tada gal nematai ir bliuzonų (58)

Šią savaitę feisbuke buvo išties karšta. Savaitė prasidėjo diskusijomis apie savaitgalį...

Šis šuo kasdien sugrįžta į tą pačią vietą dėl širdį veriančios priežasties: atskleidė liūdną jo dalią (1)

Į vieną iš Peru paplūdimių kasdien atklysta šuo. Jis pritupia ant kranto ir nukreipia žvilgsnį...

Pasaulio čempionato aštuntfinalis: Argentina – Australija gyvai

Šeštadienį Katare paaiškės pirmoji FIFA pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio pora....

PEN ataskaita: rusai atakomis siekia „ištrinti“ Ukrainos kultūrą

Rusijos kariai sąmoningai puola Ukrainos muziejus, bibliotekas ir kitas kultūros įstaigas, teigiama...

Vaida Kurpienė apie persimonus – kaip prinokinti, su kuo valgyti ir kam negalima padauginti: ne visi gali jais mėgautis iki soties

Persimonas – viena kaloringiausių uogų . „Taip taip, persimonas yra uoga, turinti 127 kcal/...